płatność kartą przez internet

Płatność kartą przez internet – jak to działa?

W ostatnich latach popularność zakupów internetowych diametralnie wzrosła. Nic dziwnego, ponieważ jest to szybka i stosunkowo bezpieczna forma nabywania produktów bez potrzeby wychodzenia z domu.

Istnieje wiele metod płatności za tego typu zakupy, jednak dziś weźmiemy pod lupę tylko jedną z nich: płatność kartą przez internet.

Dlaczego płatność kartą przez internet jest popularna?

Płatność kartą przez internet ma tą zaletę, że jest ona możliwa do zrealizowana w większości krajów. Jest to możliwe dzięki temu, że organizacje kartowe, np. MasterCard lub VISA funkcjonują niemal na całym świecie. Robiąc zakupy w obcej walucie, należy pamiętać jednak o tym, że z naszej karty może zostać pobrana opłata za przewalutowanie. Aby tego uniknąć, warto pomyśleć o założeniu karty walutowej.

Jak działa płatność kartą przez internet?

Aby zapłacić kartą, należy podać jej 16-cyfrowy numer, datę ważności, 3-cyfrowy kod CVV/CVC zamieszczony na odwrocie oraz w niektórych przypadkach również imię i nazwisko posiadacza karty. Przy wpisywaniu tych danych warto sprawdzić, czy połączenie jest szyfrowane za pomocą protokołu https, który jest widoczny w adresie strony. Dzięki temu zabezpieczeniu mamy większą pewność, że adres strony jest bezpieczny i nasze dane nie będą nigdzie przechowywane. Po przeanalizowaniu tych informacji oraz zatwierdzeniu transakcji, bank w celu weryfikacji może poprosić nas o dodatkowe zatwierdzenie operacji, najczęściej za pomocą kodu SMS. Po wpisaniu kodu transakcja powinna zakończyć się pomyślnie.

Dane karty można często zapisać, dzięki czemu nie jest konieczne w przyszłości wypełnianie pól dotyczących informacji o karcie. Przykładem jest wirtualny portfel, do którego możemy podpiąć kilka kart wydawanych przez różne banki. W celu sfinalizowania transakcji, wybieramy kartę, którą chcemy obciążyć, a następnie zatwierdzamy transakcję. Visa Checkout jest jednym z rozwiązań, które opiera się na technologii wirtualnego portfela. Kartę można również zapisać w sklepie internetowym, dzięki czemu od zakupu dzieli nas zaledwie parę kliknięć. Osobiście nie polecam jednak zapisywania danych karty gdziekolwiek ze względów bezpieczeństwa.

Opłacanie rachunków za pomocą karty

Kartą można także płacić okresowe zobowiązania, np. rachunki za prąd lub abonamenty na różnych platformach. Wystarczy, że w wpiszemy dane karty do systemu płatności operatora. Jeśli włączymy opcję stałej płatności z karty, takie rachunki opłacane są w terminie bez jakiejkolwiek naszej ingerencji, dzięki czemu nie zapomnimy już o uregulowaniu należności oraz zaoszczędzimy czas.

Limity płatności karty

Karty debetowe i kredytowe mają narzucone z góry limity płatności. Czasami zdarza się, że chcąc dokonać zapłaty, transakcja zostaje odrzucona mimo tego, że na karcie znajdują się środki. W tym celu należy zwiększyć limit płatności. Wystarczy w tym celu zalogować się na stronie banku, a następnie podwyższyć limit. Wizyta w banku lub telefon na infolinię nie powinny być w tym przypadku konieczne, zazwyczaj jest to stosunkowo szybki proces, przebiegający drogą elektroniczną przy zatwierdzeniu kodem SMS.

Płacenie kartą przez internet jest proste!

Jak widać, płacenie kartą przez internet ma niewątpliwie sporo zalet. Możliwość zapisania karty, płatność w obcej walucie oraz cykliczne regulowanie należności bez naszej ingerencji zwiększa liczbę zwolenników tej metody płatności. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie i róbmy zakupy na sprawdzonych stronach zabezpieczonych protokołem https. Nie powierzajmy także danych do karty obcym osobom, aby mieć pewność bezpiecznych zakupów.


Ostatnio popularne na blogu:

promocja bnp paribas konto osobiste giga premia

Giga premia! Zyskaj aż 600 zł po otwarciu konta osobistego w BNP Paribas!

Najnowsza oferta od BNP Paribas: „Giga premia”! Tym razem otrzymamy łącznie 600 zł, z czego aż 520 zł w gotówce oraz 80 zł w bonach do Żabki po ...
santander konto dla dziecka promocja 2024 150

Teraz więcej! 150 zł za konto dla dziecka 7-17 lat + 500 zł dla dorosłego w Santander Bank Polska!

Santander wznowił ofertę promocyjną kont dla dzieci, podwyższając bonus względem poprzedniej edycji oferty! Teraz oferuje premię za konto dla dziecka w wieku 7-17 lat w wysokości 150 zł ...
Oceń tego posta!
[Głosów: 2 Średnio: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *