Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Płatność kartą przez internet – jak to działa?

Płatność kartą przez internet – jak to działa?

płatność kartą przez internet
Oceń tego posta!
[Głosów: 2 Średnio: 5]

W ostatnich latach popularność zakupów internetowych diametralnie wzrosła. Nic dziwnego, ponieważ jest to szybka i stosunkowo bezpieczna forma nabywania produktów bez potrzeby wychodzenia z domu.

Istnieje wiele metod płatności za tego typu zakupy, jednak dziś weźmiemy pod lupę tylko jedną z nich: płatność kartą przez internet.

Dlaczego płatność kartą przez internet jest popularna?

Płatność kartą przez internet ma tą zaletę, że jest ona możliwa do zrealizowana w większości krajów. Jest to możliwe dzięki temu, że organizacje kartowe, np. MasterCard lub VISA funkcjonują niemal na całym świecie. Robiąc zakupy w obcej walucie, należy pamiętać jednak o tym, że z naszej karty może zostać pobrana opłata za przewalutowanie. Aby tego uniknąć, warto pomyśleć o założeniu karty walutowej.

Jak działa płatność kartą przez internet?

Aby zapłacić kartą, należy podać jej 16-cyfrowy numer, datę ważności, 3-cyfrowy kod CVV/CVC zamieszczony na odwrocie oraz w niektórych przypadkach również imię i nazwisko posiadacza karty. Przy wpisywaniu tych danych warto sprawdzić, czy połączenie jest szyfrowane za pomocą protokołu https, który jest widoczny w adresie strony. Dzięki temu zabezpieczeniu mamy większą pewność, że adres strony jest bezpieczny i nasze dane nie będą nigdzie przechowywane. Po przeanalizowaniu tych informacji oraz zatwierdzeniu transakcji, bank w celu weryfikacji może poprosić nas o dodatkowe zatwierdzenie operacji, najczęściej za pomocą kodu SMS. Po wpisaniu kodu transakcja powinna zakończyć się pomyślnie.

Dane karty można często zapisać, dzięki czemu nie jest konieczne w przyszłości wypełnianie pól dotyczących informacji o karcie. Przykładem jest wirtualny portfel, do którego możemy podpiąć kilka kart wydawanych przez różne banki. W celu sfinalizowania transakcji, wybieramy kartę, którą chcemy obciążyć, a następnie zatwierdzamy transakcję. Visa Checkout jest jednym z rozwiązań, które opiera się na technologii wirtualnego portfela. Kartę można również zapisać w sklepie internetowym, dzięki czemu od zakupu dzieli nas zaledwie parę kliknięć. Osobiście nie polecam jednak zapisywania danych karty gdziekolwiek ze względów bezpieczeństwa.

Opłacanie rachunków za pomocą karty

Kartą można także płacić okresowe zobowiązania, np. rachunki za prąd lub abonamenty na różnych platformach. Wystarczy, że w wpiszemy dane karty do systemu płatności operatora. Jeśli włączymy opcję stałej płatności z karty, takie rachunki opłacane są w terminie bez jakiejkolwiek naszej ingerencji, dzięki czemu nie zapomnimy już o uregulowaniu należności oraz zaoszczędzimy czas.

Limity płatności karty

Karty debetowe i kredytowe mają narzucone z góry limity płatności. Czasami zdarza się, że chcąc dokonać zapłaty, transakcja zostaje odrzucona mimo tego, że na karcie znajdują się środki. W tym celu należy zwiększyć limit płatności. Wystarczy w tym celu zalogować się na stronie banku, a następnie podwyższyć limit. Wizyta w banku lub telefon na infolinię nie powinny być w tym przypadku konieczne, zazwyczaj jest to stosunkowo szybki proces, przebiegający drogą elektroniczną przy zatwierdzeniu kodem SMS.

Płacenie kartą przez internet jest proste!

Jak widać, płacenie kartą przez internet ma niewątpliwie sporo zalet. Możliwość zapisania karty, płatność w obcej walucie oraz cykliczne regulowanie należności bez naszej ingerencji zwiększa liczbę zwolenników tej metody płatności. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie i róbmy zakupy na sprawdzonych stronach zabezpieczonych protokołem https. Nie powierzajmy także danych do karty obcym osobom, aby mieć pewność bezpiecznych zakupów.


Ostatnio popularne na blogu:

millennium konto firmowe - promocja rankomat 2

Ponad 3000 zł i darmowe konto firmowe Mój Biznes od Banku Millennium! Ostatnie dni promocji!

Bank Millennium ostro walczy o klientów firmowych - a my możemy na tym tylko skorzystać! Obecna edycja promocji jest wyjątkowa, ponieważ oprócz premii od Millennium zgarniemy bardzo łatwą ...
Płatność kartą przez internet – jak to działa?

Znów dostępny! Zegarek Garmin o wartości 700 zł po założeniu karty kredytowej Citibank! Proste warunki!

Hit ostatnich miesięcy powrócił! Citibank oferuje po założeniu karty kredytowej zegarek Garmin Venu Sq o wartości 700 zł! Warunki są naprawdę banalne (wykonywanie płatności kartą)! Promocja posiada ograniczoną ...
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top

💥 OSTATNIE CHWILE 💥 REKORDOWE 1200 ZŁ W PROMOCJI CITIBANK!

X