Jesteś tutaj
Główna > Konta osobiste > Konto bankowe przez internet bez kuriera – czy to możliwe?

Konto bankowe przez internet bez kuriera – czy to możliwe?

konto bankowe przez internet bez kuriera
Oceń tego posta!
[Głosów: 48 Średnio: 4.2]

Konto bankowe przez internet bez kuriera – to jeden z najwygodniejszych sposobów otworzenia konta bankowego. Nie wszystkie banki oferują jednak taką możliwość. Czym to jest spowodowane i gdzie założysz rachunek bankowy poprzez przelew weryfikacyjny?

ARTYKUŁ JEST STALE AKTUALIZOWANY – OSTATNIA AKTUALIZACJA: 13.05.2021

Opcja potwierdzenia tożsamości przy otwieraniu konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku z innego banku, którego jesteśmy właścicielem zaczęła być dostępna wiosną 2011r. Niewątpliwie bardzo skróciło to czas konieczny na aktywowanie konta osobistego dla nowego użytkownika. W praktyce w przypadku weryfikacji za pomocą przelewu konto osobiste otwierane jest w ten sam dzień, nawet w przeciągu kilkunastu minut, bez zbędnych formalności. To świetny sposób, aby założyć konto w banku bez wychodzenia z domu! Jest to dobre rozwiązanie dla osób osób wygodnych bądź takich, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą przyjąć przedstawiciela firmy kurierskiej.

Ograniczenia przy otwieraniu kont za pomocą przelewu

Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła jednak ograniczyć możliwość otwierania rachunków przy pomocy przelewu weryfikacyjnego ze względów bezpieczeństwa. Od 1 lipca 2016r. rachunku za pomocą przelewu nie można otworzyć za pomocą przelewu z banku, w którym założyliśmy konto w taki sam sposób. Innymi słowy – konto bankowe przez internet bez kuriera jest dla nas dostępne tylko w przypadku, jeśli źródło przelewu weryfikacyjnego pochodzi z banku, w którym nasza tożsamość została potwierdzona w oddziale banku. W przeciwnym wypadku nastąpi odrzucenie wniosku o otwarcie konta.

W związku z procedurą opisaną wyżej, obecnie rachunek bankowy otwieramy poprzez przelew, całkowicie przez internet tylko w kilku bankach. Pamiętajmy, że zawsze istnieją jeszcze alternatywne metody podpisania umowy o konto, jak chociażby wideoweryfikacja, czyli weryfikacja użytkownika podczas rozmowy wideo, wizyta kuriera oraz oczywiście podpisanie umowy w oddziale banku, o czym szerzej w dalszej części artykułu.

Konto bankowe przez internet bez kuriera 2021 – lista banków:

Obecnie konto bankowe bez konieczności wizyty firmy kurierskiej w naszym mieszkaniu bądź miejscu pracy oferuje tylko kilka banków. Aby założyć taki rachunek, należy kliknąć w jeden z poniższych linków:


Konto online bez kuriera – selfie:

ZŁÓŻ WNIOSEK! Millennium Bank – Konto 360

ZŁÓŻ WNIOSEK! Bank Pekao – Konto Przekorzystne


Konto bez kuriera – przelew weryfikacyjny lub selfie:

ZŁÓŻ WNIOSEK! ING Bank Śląski – Konto Direct (160zł za otwarcie konta)


Wideo weryfikacja – konto bankowe online bez kuriera:

ZŁÓŻ WNIOSEK! Santander – Konto Jakie Chcę


Konto online przez internet bez kuriera otwieramy bez konieczności fizycznego podpisywania umowy, zaraz, bez wychodzenia z domu, poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku lub też poprzez zdjęcie własnej twarzy tzw selfie i zdjęcie dowodu osobistego.

Jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera

Podczas składania wniosku o nowe konto należy podać wszystkie konieczne dane. Korzystamy z informacji zawartych na obydwu stronach dowodu osobistego. Po wpisaniu danych osobowych bank poprosi nas o wykonanie przelewu weryfikacyjnego lub też inny sposób weryfikacji. Całość procedury zakładania rachunku zajmie Ci około 15 minut. W momencie zawarcia umowy będziesz już mógł zalogować się do bankowości internetowej.

Ważne! Przelew identyfikacyjny musi być wykonany z konta, w którym dane właściciela są identyczne jak te podane we wniosku. W przypadku konta wspólnego, taki przelew także zostanie odrzucony.

Brak konieczności wizyty dostarczyciela umowy w naszym domu znacznie skraca czas konieczny na aktywację nowego rachunku. Założyć konto bankowe możemy online, bez kuriera, co nie wymaga od nas wychodzenia z domu oraz jest bardzo wygodne. Wystarczy tylko przelew weryfikacyjny lub inna metoda sprawdzenia naszej tożsamości (w zależności od banku). Żadnego podpisywania umowy przy kurierze, wystarczy tylko przesłanie zdjęcia dowodu osobistego lub nawet zdjęcie twarzy! Konto może być aktywne od zaraz, jeśli przelew będzie natychmiastowy.

Jeśli żadne z powyższych kont nie spełnia Twoich oczekiwań, zapoznaj się z naszym rankingiem kont osobistych.

Wideoweryfikacja – konto bankowe online bez kuriera

Ostatnio coraz popularniejszą metodą otwierania rachunków osobistych staje się wideoweryfikacja. Jest to czat wideo z doradcą banku, w trakcie którego w kompleksowy sposób przeprowadzana jest weryfikacja naszej tożsamości. Podczas wideorozmowy konieczne będzie pokazanie w kamerce własnej twarzy, zaprezentować będziemy musieli także zdjęcie dowodu osobistego. Bank ma bowiem obowiązek sprawdzić, czy dane podane przez nas podczas wypełniania wniosku o konto są prawidłowe.

Konto bez kuriera i wideoweryfikacja – krytyka

Trzeba jednak podkreślić, że taka forma otwierania kont bankowych jest obecnie krytykowana przez instytucje państwowe, takie jak UOKIK czy Ministerstwo Cyfryzacji. W przyszłości opcja ta może być więc niedostępna dla klientów banków w Polsce lub też mogą się pojawić dodatkowe regulacje prawne i proceduralne w celu jej dalszego funkcjonowania w naszym kraju. Na tą chwilę jednak na szczęście możemy otworzyć konto bankowe bez kuriera – wideo weryfikacja jest nadal dostępna.

Konto na selfie- konto przez internet

Konto na selfie? Tak, to już także jest możliwe. Otóż ostatnio popularną metodą otwierania kont bankowych w niektórych instytucjach stało się potwierdzenie za pomocą zdjęcia swojej twarzy tzw selfie (selfie konto). Wykorzystując metodę “konto na selfie” skany dowodu osobistego także będą potrzebne, jednak przelew weryfikacyjny nie będzie konieczny.

Otwarcie konta przez przelew weryfikacyjny jest bardzo proste!

Założenie konta bankowego za pomocą przelewu weryfikacyjnego to zdecydowanie najprostsza i najszybsza metoda na rozpoczęcie korzystania z rachunku, bez zbędnych formalności i konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera. Niestety nie wszystkie banki ją oferują. Metoda zaskakuje przede wszystkim swoją prostotą. Wystarczy dowód osobisty w ręku oraz konto w innym banku, aby otworzyć rachunek! Nasze nowe konto może być aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut. Otwarcie rachunku następuje bez konieczności wizyty w banku ani przyjazdu kuriera z umową. Tym sposobem możemy otworzyć konto przez internet, od zaraz!

Ostatnio popularne na blogu:

santander promocja 2021 10 22

WOW! 350zł za założenie konta osobistego w Santander! Proste warunki!

Santander znów wystartował ze świetną promocją związaną z założeniem konta osobistego. Możemy w bardzo łatwy sposób zgarnąć aż 350zł – całość przelewana bezpośrednio na nasze konto bankowe! Żadnych voucherów ani ...
CZYTAJ WIĘCEJ
350 - Konto Jakie Chcę

HIT! 350zł w promocji Konta Jakie Chcę i szansa na jeszcze więcej! WOW! +70zł do CCC

Absolutnie rekordowa promocja Konta Jakie Chcę Santander Bank Polska. Staram się opisywać na blogu głównie oferty, na których naprawdę można sporo zarobić, a takiej okazji dawno nie było ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top