Jesteś tutaj
Główna > Konta osobiste > Konto bankowe przez internet bez kuriera – czy to możliwe?

Konto bankowe przez internet bez kuriera – czy to możliwe?

konto bankowe przez internet bez kuriera
Oceń tego posta!
[Głosów: 40 Średnio: 4.1]

Konto bankowe przez internet bez kuriera – to jeden z najwygodniejszych sposobów otworzenia konta bankowego. Nie wszystkie banki oferują jednak taką możliwość. Czym to jest spowodowane i gdzie założysz rachunek bankowy poprzez przelew weryfikacyjny?

Opcja potwierdzenia tożsamości przy otwieraniu konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku, którego jesteśmy właścicielem zaczęła być dostępna wiosną 2011r. Niewątpliwie bardzo skróciło to czas konieczny na aktywowanie konta osobistego dla nowego użytkownika. W praktyce w przypadku weryfikacji za pomocą przelewu konto osobiste otwierane jest w ten sam dzień, nawet w przeciągu kilkunastu minut. To świetny sposób, aby założyć konto w banku bez wychodzenia z domu! Jest to dobre rozwiązanie dla osób leniwych bądź takich, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą przyjąć przedstawiciela firmy kurierskiej.

Ograniczenia przy otwieraniu kont za pomocą przelewu

Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła jednak ograniczyć możliwość otwierania rachunków przy pomocy przelewu weryfikacyjnego ze względów bezpieczeństwa. Od 1 lipca 2016r. rachunku za pomocą przelewu weryfikacyjnego nie można otworzyć za pomocą przelewu z banku, w którym założyliśmy konto w taki sam sposób. Innymi słowy – konto bankowe przez internet bez kuriera jest dla nas dostępne tylko w przypadku, jeśli źródło przelewu weryfikacyjnego pochodzi z banku, w którym nasza tożsamość została potwierdzona w oddziale banku. W przeciwnym wypadku nastąpi odrzucenie wniosku o otwarcie konta.

W związku z procedurą opisaną wyżej, obecnie rachunek bankowy otwieramy poprzez przelew, całkowicie przez internet tylko w kilku bankach. Pamiętajmy, że zawsze istnieją jeszcze alternatywne metody podpisania umowy o konto, jak chociażby wideoweryfikacja, czyli weryfikacja użytkownika podczas rozmowy wideo, wizyta kuriera oraz oczywiście podpisanie umowy w oddziale banku.

Konto bankowe przez internet bez kuriera 2020 – lista banków:

Obecnie konto bankowe bez konieczności wizyty firmy kurierskiej w naszym mieszkaniu bądź miejscu pracy oferuje tylko kilka banków. Aby założyć taki rachunek, należy kliknąć w jeden z poniższych linków:


ZŁÓŻ WNIOSEK! Alior Bank – Konto Internetowe


ZŁÓŻ WNIOSEK! Alior Bank – Konto Jakże Osobiste


ZŁÓŻ WNIOSEK! Bank Pekao – Konto Przekorzystne


ZŁÓŻ WNIOSEK! BNP Paribas – Konto Otwarte na Ciebie


ZŁÓŻ WNIOSEK! Getin Bank – Konto Proste Zasady


ZŁÓŻ WNIOSEK! ING Bank Śląski – Konto Direct (160zł za otwarcie konta)


ZŁÓŻ WNIOSEK! Millennium Bank – Konto 360


W celu otwarcia rachunku należy we wniosku o konto podać wszystkie konieczne dane. Korzystamy z informacji zawartych na obydwu stronach dowodu osobistego. Po wpisaniu danych osobowych bank poprosi nas o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Całość procedury zakładania rachunku zajmie Ci około 15 minut. W momencie zawarcia umowy będziesz już mógł zalogować się do bankowości internetowej.

Ważne! Przelew identyfikacyjny musi być wykonany z konta, w którym dane właściciela są identyczne jak te podane we wniosku. W przypadku konta wspólnego, taki przelew także zostanie odrzucony.

Brak konieczności wizyty dostarczyciela umowy w naszym domu znacznie skraca czas konieczny na aktywację nowego rachunku.

Jeśli żadne z powyższych kont nie spełnia Twoich oczekiwań, zapoznaj się z naszym rankingiem kont osobistych.

Alternatywne metody otwierania kont bankowych

Ostatnio coraz popularniejszą metodą otwierania rachunków osobistych staje się wideorozmowa. Jest to czat wideo z doradcą banku, w trakcie którego w kompleksowy sposób przeprowadzana jest weryfikacja naszej tożsamości. Podczas wideorozmowy konieczne będzie pokazanie w kamerce naszej twarzy, a także dowodu osobistego z obydwu stron. Bank ma bowiem obowiązek sprawdzić, czy dane podane przez nas podczas wypełniania wniosku o konto są prawidłowe.

Trzeba jednak podkreślić, że taka forma otwierania kont bankowych jest obecnie krytykowana przez instytucje państwowe, takie jak UOKIK czy Ministerstwo Cyfryzacji. W przyszłości opcja ta może być więc niedostępna dla klientów banków w Polsce lub też mogą się pojawić dodatkowe regulacje prawne i proceduralne w celu jej dalszego funkcjonowania w naszym kraju.

Otwarcie konta przez przelew weryfikacyjny jest bardzo proste!

Założenie konta bankowego za pomocą przelewu weryfikacyjnego to zdecydowanie najprostsza i najszybsza metoda na rozpoczęcie korzystania z rachunku. Niestety nie wszystkie banki ją oferują. Metoda zaskakuje przede wszystkim swoją prostotą. Wystarczy dowód osobisty w ręku oraz konto w innym banku, aby otworzyć rachunek! Nasze nowe konto może być aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut. Otwarcie rachunku następuje bez konieczności wizyty w banku ani przyjazdu kuriera z umową.


Ostatnio popularne na blogu:

konto 360 200

200zł po założeniu Konta 360 i 2,7% na koncie oszczędnościowym!

200zł premii możemy zyskać w kolejnej edycji promocji Konta 360 w Millennium! Oferta bardzo prosta, do tego w banku, w którym sam mam konto od lat. Premię otrzymamy ...
CZYTAJ WIĘCEJ
200 pekao

200zł za otwarcie Konta Przekorzystnego PEKAO!

Promocja Konta Przekorzystnego w poprzedniej edycji cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zapewne nie inaczej będzie także tym razem! ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top