Jesteś tutaj
Główna > Ranking kont firmowych – najlepsze konta firmowe 2023
Oceń tego posta!
[Głosów: 8 Średnio: 4.8]

Ranking kont firmowych – luty 2023 – darmowe konto firmowe 2023

ranking kont firmowych najlepsze konto bankowe - darmowe konto firmowe - konto biznes

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zastanawiasz się, jakie konto firmowe wybrać, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Sporządzony i stale aktualny ranking kont firmowych z pewnością pomoże Ci w doborze konta firmowego. Czy można mieć darmowe konto firmowe? Otóż…

Jeśli skorzystasz z niektórych z poniższych linków – konto firmowe możesz prowadzić całkowicie za darmo – dożywotnio! Jeszcze kilka miesięcy temu takie oferty nie były dostępne!


NAJLEPSZE KONTA FIRMOWE – LUTY 2023


Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – premia 1400zł – darmowe konto firmowe

Możesz założyć konto firmowe online – z linka poniżej.

BRAK OPŁAT ZA KONTO I KARTĘ NA ZAWSZE!

darmowe konto firmowe - ranking - santander - najlepsze

Łącznie do odbioru nawet 1500 ZŁ premii po założeniu konta, w tym 900 ZŁ w formie zwrotów za płatności kartą (3% zwrotu) – łącznie przez pół roku.

Załóż Konto Firmowe Godne Polecenia z premią 1500 ZŁ!


Nest Konto Firmowe BIZnest – Nest Bank – bezwarunkowo darmowe

BRAK OPŁAT ZA KONTO I KARTĘ NA ZAWSZE!

darmowe konto firmowe - ranking - nest bank

Załóż darmowe BIZnest Konto w Nest Banku z premią nawet 1400zł!


Konto Mój Biznes – Bank Millennium – premia do 2500zł

BRAK OPŁAT ZA PROWADZENIE KONTA PRZEZ 2 LATA!

ranking kont firmowych - promocja millennium - najlepsze konto - premia

Łącznie do odbioru nawet 2500 ZŁ, z czego 500zł za płatności kartą na stacjach paliw (5% zwrotu) oraz 500zł za płatności ZUS (5% zwrotu) – łącznie przez 6 miesięcy.

Karta do konta będzie dla nas darmowa po wykonaniu nią transakcji na kwotę min. 500zł miesięcznie.

Załóż Konto Mój Biznes z premią nawet 2500zł w Millennium!


Konto Przekorzystne Biznes – Bank Pekao SA – premia 2000 zł

Możliwość założenia rachunku online z linku poniżej!

BRAK OPŁAT ZA PROWADZENIE KONTA PRZEZ 2 LATA!

konto firmowe pekao SA - załóż rachunek przez internet

Łącznie do odbioru nawet 2000 ZŁ premii po założeniu konta, w tym 600 ZŁ w formie zwrotów za płatności kartą (10% zwrotu) – łącznie przez pół roku.

Karta do konta będzie dla nas darmowa po wykonaniu nią transakcji na kwotę min. 300zł miesięcznie.

Załóż Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao z premią 2000 ZŁ!


Umiejętne zarządzanie aktywami obrotowymi, w tym także środkami pieniężnymi może być nie tylko powodem do satysfakcji, lecz także dodatkowym źródłem nieopodatkowanego przychodu. Stara zasada ekonomii mówi, że pieniądz zaoszczędzony, to pieniądz de facto zarobiony. Niewydane środki finansowe zwiększają przecież ogólny stan posiadania.

Warto zatem poświęcić kilka chwil na analizę dotyczącą korzyści płynących z ofert bankowych w odniesieniu do polityki finansowej przedsiębiorstwa.

Rachunek firmowy jest nam potrzebny (lecz nie jest konieczny), jeśli zakładamy jednoosobową działalność gospodarczą. Możemy prowadzić firmę i nie posiadać konta firmowego, jednak w przypadku kont osobistych może to być dość kłopotliwe.

Dzięki temu artykułowi możesz założyć najlepsze konto firmowe dla Ciebie.

Banki często oferują możliwość założenia konta firmowego z atrakcyjną premią. Pamiętaj, że możesz założyć promocyjne konto firmowe przez internet, bez wychodzenia z domu! Dzięki poniższym linkom zrobisz to online, bez konieczności wizyty w oddziale banku.


Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? Ranking kont firmowych – opłaty za konto

Pierwszym krokiem przy wyborze konta powinna być analiza kosztów związanych z jego posiadaniem. Patrząc z punktu widzenia ekonomii, nawet niewielkie kwoty miesięczne, w skali roku mogą okazać się całkiem spore.

Rachunki bankowe pozwalają na gromadzenie zasobów finansowych firmy. Warto, aby nie odbywało się to kosztem wysokich opłat związanych z kontem firmowym, a bardziej z korzyściami dla nas, np. w postaci darmowych przelewów czy usługi darmowe bankomaty. Pamiętajmy, że nawet godne polecenia konto według naszego znajomego, to niekoniecznie dobre konto dla firmy w naszym przypadku. Warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry rachunku bankowego, na których nam zależy.

Oczywiście nikt nie będzie absorbował sił i środków, by przez dwanaście miesięcy czuwać nad kosztami bankowymi, warto tę wiedzę posiąść na początku, choćby po to, by zdobyć niespodziewany przychód, który można przeznaczyć np. na składkę bądź składki ZUS.

Opłaty za konto mogą dotyczyć:

  • Opłaty za prowadzenie;
  • Opłaty za karty płatnicze;
  • Opłaty za przelewy;
  • Opłaty za zlecenia stałe;
  • Opłaty bankomatowe.

Oczywiście są to wartości zmienne, zależne od instytucji oferującej usługę. W przypadku opłat należy wziąć pod uwagę własne priorytety. Liczą się przede wszystkim potrzeby przedsiębiorcy. Ktoś może uznać, iż korzystanie z bankomatów nie znajdzie zastosowania w jego firmie lub zechce opłacać składki ZUS osobiście. Doświadczenie jednak uczy, że klienci banków bardzo szybko przyzwyczajają się do wszystkich wygód oferowanych przez placówki finansowe.

Często banki w zamian za darmowe prowadzenie konta wymagają wykonania z tego rachunku przelewu do Urzędu Skarbowego. Być może w tego rachunku będziemy musieli wykonać także przelew do ZUS. Niejednokrotnie także konto firmowe jest darmowe pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę w ciągu miesiąca.

Kiedy już sprawdzimy wszystkie powyższe kwestie i zgłosimy naszego nowe konto do Urzędu Skarbowego, możemy wpisać nasz nowy numer konta firmowego na najbliższą fakturę.

Na szczęście korzystając z naszego zestawienia kont firmowych możesz otworzyć konto firmowe bez opłat – dożywotnio!

Faktoring jako dodatek do rachunków firmowych

Warto, aby przyszłe konto oferowało usługę faktoringu. W takiej sytuacji faktor – w tym wypadku bank – wykupuje wierzytelności przedsiębiorcy należne mu od odbiorców. Ważnym warunkiem takiego działania, jest to, by wierzytelności te nie były przeterminowane. W zależności od umowy z bankiem, na konto trafia określona we wspomnianej umowie procentowa wartość nieopłaconej faktury. Przy korzystnych warunkach może to być nawet 90 procent wysokości wierzytelności.

Umowa faktoringowa nie musi wiązać się jedyne z cesją wierzytelności. Bank może podjąć się także monitoringu płatności, prowadzenia rozliczeń we własnym zakresie, a nawet udzielić pomocy w ściągnięciu należności już przeterminowanych. Oczywiście usługę faktoringu możemy także uzyskać poza naszym bankiem- poświeciliśmy tej usłudze osobny artykuł.

Split payment

Mechanizm split payment jest obsługiwany przez wszystkie rachunki firmowe. W takiej sytuacji wpływy za fakturę w ilości netto docierają na rachunek firmy, natomiast VAT kierowany jest na odrębne konto, z którego możemy opłacać tylko ZUS, VAT i podatek dochodowy.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest – w przypadku niezalegania z zapłatą podatków– znalezienie się na białej liście podatników VAT. Przedsiębiorca przed nawiązaniem współpracy może dzięki niej uzyskać informację na temat rzetelności potencjalnego partnera biznesowego. Są tam uwzględnione wszystkie zdarzenia gospodarcze w zakresie podatkowym dotyczące wybranego kontrahenta.

Jakie bonusy możemy otrzymać po założeniu konta firmowego? Zobacz w rankingu kont firmowych

Banki konkurują nie tylko wysokością opłat i zakresem usług. Coraz częściej pojawiają się także bonusy w postaci premii, bonów lub zniżek na określone produkty. W tym wypadku również należy na tę sprawę spojrzeć przez pryzmat własnych lub firmowych preferencji. Osoby prowadzące sprzedaż detaliczną mogą być zainteresowane premią na terminal płatniczy. Inni mogą zdecydować się na nawet 1000 złotych przy promowaniu ogłoszeń na portalu internetowym. Kiedy indziej można liczyć na pokaźną premię za transakcje kartą płatniczą. W ramach promocji możemy też otrzymać premię pieniężną w zamian za wykonanie określonej ilości transakcji za pomocą karty płatniczej lub też płatności ZUS i US z nowootwartego konta firmowego. Przelewy do ZUS musimy wykonywać zawsze, warto więc zrobić to poprzez nasz nowy rachunek firmowy.

Przy ofercie na start banki bardzo często oferują takie udogodnienia jak: zerowa opłata za prowadzenie konta, darmowe wypłaty z bankomatów lub też wysyłanie kilku przelewów w miesiącu bez opłat i prowizji. Koniecznie zwróćmy też uwagę na takie rzeczy jak opłata za kartę oraz wielość usług dodatkowych, oferowanych przez bank.

W ocenie dostępnych propozycji z pewnością pomoże publikowany ranking kont firmowych. Jest to o tyle istotne, że banki wprost licytują się w ilości pomysłów, a to z kolei jest najprostszą drogą do zagubienia się w różnorodności ofert. Tutaj z pomocą przychodzi nasz ranking kont firmowych, który porządkuje takie kwestie jak opłaty za prowadzenie konta, miesięczna opłata za kartę płatniczą czy też dodatkowe udogodnienia bankowe dla firm.

ranking kont firmowych 2023 - firmowe konto - darmowe konto firmowe - mastercard business

Prowadzenie konta firmowego – co jeszcze warto wiedzieć otwierając firmowy rachunek bankowy

Opłaty za prowadzenie konta firmowego to nie wszystko. Zakładając konto firmowe warto także sprawdzić, czy bank pobiera prowizje za wypłaty z bankomatów oraz ile trzeba wykonać płatności kartą w miesiącu, aby ewentualnie stały się one darmowe. Oprócz tego warto także sprawdzić, czy naliczane są jakiekolwiek opłaty za internetowe przelewy krajowe. Oprocentowanie rachunków firmowych (podobnie jak kont osobistych) praktycznie nie istnieje, więc tutaj akurat nie ma co sprawdzać. Ważne, aby prowadzenie rachunku było darmowe – powyższy ranking kont firmowych powinien w tym pomóc. Otwarcie konta bankowego będzie dzięki niemu dużo prostsze.

Sprawdzić za to możemy, czy bank, w którym chcemy założyć rachunek firmowy posiada przyjazną aplikację mobilną. Opinie w sklepie Google Play potrafią naprawdę sporo powiedzieć o bankowości internetowej na koncie firmowym.

Pamiętajmy, że na konto firmowe możemy przelewać środki z innego własnego konta (niekoniecznie konta firmowego).

Konto firmowe i konto osobiste w tym samym banku?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym samym banku posiadać zarówno konto firmowe, jak i konto prywatne. Zwolennicy rozdzielania majątku firmy i własnego, nawet w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej odradzają jednak takie rozwiązanie. Koszty prowadzenia rachunku firmowego nie zależą od ilości kont osobistych posiadanych w przypadku danego banku. Z tego też względu warto założyć konto firmowe w atrakcyjnej ofercie i cieszyć się na przykład brakiem opłat za jego użytkowanie – i to dożywotnio.

Musimy samodzielnie zadecydować na podstawie naszych kryteriów, które konto firmowe będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Konto otwarte w ramach promocji to często świetny pomysł na dodatkowy zarobek! Jak widzisz – naprawdę możesz mieć darmowe konto firmowe! Wystarczy tylko dobrze poszukać!

Założenie konta firmowego w jednym banku nie zamyka też nam oferty innych. W każdym momencie możemy wybrać najlepsze konto firmowe na daną chwilę, a stare zamknąć. Pamiętajmy również, że pieniądze z konta prywatnego czy pieniądze w ramach produktu “konto oszczędnościowe” możemy w dowolnym momencie przelać na konto firmowe.

Jak założyć darmowe konto firmowe przez internet? Twoje firmowe konto w kilka chwil!

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić osobę prowadzącą działalność gospodarczą udającą się osobiście do placówki bankowej w celu założenia konta. Formą preferowaną, chociażby z powodu ograniczeń narzuconych sytuacją pandemiczną, jest kontakt online. Zdając sobie z tego sprawę, instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniając swoje usługi za pomocą internetu.

Co będzie potrzebne?

  • Imię i nazwisko;
  • PESEL;
  • Numer telefonu;
  • Adres e-mail;
  • Dane firmy.

W niektórych przypadkach bank będzie chciał potwierdzić tożsamość za pośrednictwem kuriera dostarczającego dokumenty. Nie jest to czynność absorbująca z uwagi na to, że kurier pojawia się w siedzibie firmy w czasie uzgodnionym z przedsiębiorcą.

Wspomnieć wypada, że niejako przy okazji wiele instytucji bankowych oferuje pomoc przy założeniu działalności gospodarczej, również przy wykorzystaniu sieci. Zatem dla wielu będzie to dodatkowy bonus i zachęta, ograniczający konieczność samodzielnego przebrnięcia przez machinę biurokratyczną.


Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – premia 1400zł

Możesz założyć konto firmowe online – z linka poniżej.

BRAK OPŁAT ZA KONTO I KARTĘ NA ZAWSZE!

najlepsze konto firmowe - ranking - santander - darmowe

Łącznie do odbioru nawet 1500 ZŁ premii po założeniu konta, w tym 900 ZŁ w formie zwrotów za płatności kartą (3% zwrotu) – łącznie przez pół roku.

Załóż Konto Firmowe Godne Polecenia z premią 1500 ZŁ!


Nest Konto Firmowe BIZnest – Nest Bank – bezwarunkowo darmowe

BRAK OPŁAT ZA KONTO I KARTĘ NA ZAWSZE!

darmowe konto firmowe - ranking - nest bank

Załóż darmowe BIZnest Konto w Nest Banku z premią nawet 1400zł!


Konto Mój Biznes – Bank Millennium – premia do 2500zł

BRAK OPŁAT ZA PROWADZENIE KONTA PRZEZ 2 LATA!

ranking kont firmowych - promocja millennium - najlepsze konto - premia

Łącznie do odbioru nawet 2500 ZŁ, z czego 500zł za płatności kartą na stacjach paliw (5% zwrotu) oraz 500zł za płatności ZUS (5% zwrotu) – łącznie przez 6 miesięcy.

Karta do konta będzie dla nas darmowa po wykonaniu nią transakcji na kwotę min. 500zł miesięcznie.

Załóż Konto Mój Biznes z premią nawet 2500zł w Millennium!


Konto Przekorzystne Biznes – Bank Pekao SA – premia 2000 zł

Możliwość założenia rachunku online z linku poniżej!

BRAK OPŁAT ZA PROWADZENIE KONTA PRZEZ 2 LATA!

konto firmowe pekao SA - załóż rachunek przez internet

Łącznie do odbioru nawet 2000 ZŁ premii po założeniu konta, w tym 600 ZŁ w formie zwrotów za płatności kartą (10% zwrotu) – łącznie przez pół roku.

Karta do konta będzie dla nas darmowa po wykonaniu nią transakcji na kwotę min. 300zł miesięcznie.

Załóż Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao z premią 2000 ZŁ!


Najlepsze konto bankowe dla Ciebie

Kiedy otwierasz swoją działalność, porównanie kont firmowych będzie dla Ciebie bardzo pomocne. Wielość produktów finansowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Wybór najlepszego konta z użyciem naszego rankingu kont firmowych będzie dużo prostszy. Zwróć koniecznie uwagę na darmowe prowadzenie rachunku firmowego oraz domyślne limity transakcji bezgotówkowych.

Załóż konto bezpośrednio z linka powyżej!


Ostatnio popularne na blogu:

promocja santander - zarabiaj na bankach - 480

Nareszcie proste warunki odebrania premii 480zł po założeniu Konta Jakie Chcę Santander Bank Polska!

Kolejna edycja bardzo popularnej promocji Santander - promocja Konta Jakie Chcę! Wystarczy spełnić kilka bardzo prostych warunków, by cieszyć się gwarantowaną premią 480zł, z czego 300zł otrzymamy w ...
CZYTAJ WIĘCEJ
citibank citikonto - promocje bankowe 400

Aż 400zł od Citibank po założeniu DARMOWEGO CitiKonta!

Citibank powrócił ze swoją świetną ofertą. Do niedawna jeszcze rzadko miał atrakcyjne promocje swojego konta osobistego a tu proszę… 400zł do wzięcia! Oprócz tego będziemy mogli korzystać z ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Top