Lokata bez konta w VeloBank daje zarobić aż 5,5% – nasza recenzja produktu!

velobank - lokata bez konta - promocja 7

PROMOCJA TRWA DO: 22.04.2024r.

Z uwagi na podwyżki stóp procentowych lokaty w końcu pozwalają zarobić! Jedną z najatrakcyjniejszych lokat na rynku jest lokata w VeloBank. Możemy zyskać aż 5,5% w skali roku dla nowych środków! W związku ze sporym zainteresowaniem tym produktem postanowiłem, iż szerzej go zrecenzuję. Dodatkowo opcjonalnie możemy założyć także konto osobiste, dzięki któremu w baaardzo prosty sposób możemy zgarnąć 650 zł w gotówce (od tego polecam zacząć).

Oferta bez konta osobistego!

Co ważne, oferta ta jest dostępna bez konieczności zakładania konta osobistego!

Środki lokowane w VeloBank są w pełni bezpieczne – depozyty są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Obecna edycja promocji trwa tylko do 22.04.2024!

Kto może skorzystać z promocji?

Oferta dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów VeloBanku. Podczas wnioskowania o otwarcie depozytu konieczne będzie udzielenie zgód marketingowych.

ZAŁÓŻ LOKATĘ W VELOBANK

Oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki

Oprocentowanie różni się w zależności, od tego, na jaki okres chcemy ulokować środki. Wysokość oprocentowania przedstawia się obecnie następująco:

  • 5,50% na 6 miesięcy
  • 5,30% na 3 miesiące
  • 4,80% na 12 miesięcy

Lokata z promocyjnym oprocentowaniem otwierana jest jako lokata na nowe środki.

Jak złożyć wniosek: Lokata na Nowe Środki?

Założenie lokaty przebiega w pełni przez internet za pomocą dedykowanego linka. Tak jak wcześniej wspomniałem, konto osobiste nie jest wymagane.

Jaką minimalną i maksymalną kwotę mogę ulokować?

Minimalna kwota lokaty to 5.000 zł.

Maksymalna kwota możliwa do ulokowania w ramach promocji na jednej lokacie wynosi 180.000 zł. Możemy maksymalnie założyć jedną taką lokatę.

Ile mam czasu na opłacenie lokaty?

Po złożeniu wniosku o otworzenie Lokaty na Nowe Środki musimy ją opłacić w ciągu 7 dni. Po tym terminie nasz wniosek zostanie unieważniony.

ZAŁÓŻ LOKATĘ W VELOBANK

Velobank – lokata. Ile zyskam?

Po kliknięciu w link bardzo łatwo możemy sprawdzić na stronie VeloBank, jakie odsetki otrzymamy po zakończeniu lokaty.

Jak VeloBank definiuje nowe środki?

W obecnej edycji promocji VeloBank definiuje nowe środki jako nadwyżka nad saldo z dnia 7.04.2024.

Czy środki lokowane w VeloBanku są bezpieczne?

Oczywiście! Wszystkie środki lokowane w VeloBanku chronione są przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) aż do kwoty 100.000 EUR! Pieniądze na lokatach są więc w pełni bezpieczne. Więcej o zasadach działania BFG przeczytasz w tym artykule.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Lokata zakładana jest jako odnawialna. Oznacza to, że po okresie trwania lokaty zostanie ona odnowiona na nowych, prawdopodobnie gorszych warunkach. Z tego względu warto wyłączyć odnawialność lokaty po założeniu w jej ustawieniach bądź pamiętać o zerwaniu odnowionej lokaty po zakończeniu czasu trwania lokaty promocyjnej.

Kiedy otrzymam odsetki?

Odsetki od lokaty zostaną naliczone w ostatnim dniu jej trwania.

ZAŁÓŻ LOKATĘ W VELOBANK

Podatek od zysków kapitałowych

Od ulokowanej kwoty zostaną oczywiście na koniec okresu trwania lokaty naliczone należne odsetki. Tym samym kapitalizacja odsetek jest różna w zależności od czasu trwania depozytu. Pamiętajmy, że od kwoty zysku należy odliczyć tzw. podatek Belki (19% od zysku). Więcej o obliczaniu zysków z depozytów piszę w tym artykule.

Co w przypadku zerwania lokaty przed jej zakończeniem? Może konto oszczędnościowe?

Zerwanie lokaty przed dniem jej zakończenia oznacza utratę wszystkich wypracowanych odsetek. Jeśli oczekujesz produktu o większej elastyczności wpłat i wypłat, zastanów się nad otwarciem konta oszczędnościowego. VeloBank także posiada w swojej ofercie takie konto (Elastyczne Konto Oszczędnościowe). W jego przypadku możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania także jest tylko przez określony czas. Alternatywnie możemy także założyć lokatę lub konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym i zyskać dodatkowe bardzo atrakcyjne premie.

Velobank – co to za bank?

Skąd się wziął nowy bank na naszym rynku? Otóż po przejęciu Getin Bank nastąpił rebranding i tak oto powstał VeloBank. Jeszcze raz podkreślam – wszystkie środki zarówno klientów starego Getin Banku, jak i nowego VeloBanku są całkowicie bezpieczne! Dba o to Bankowy Fundusz Gwarancyjny – więcej o tym tutaj.

Velobank opiera się więc na dawnym Getin Banku. Jest to jednak zupełnie nowa struktura. Tutaj także bardzo stawia się na nowoczesność, dlatego założyć lokatę z oprocentowaniem promocyjnym w Velo Banku możemy w pełni przez internet. W tym dawny Getin Bank nie różni się znacząco od VeloBanku.

Ocena lokaty przez klientów jest bardzo wysoka. Konieczne jest jednak pilnowanie terminu jej zakończenia, ponieważ jest ona depozytem odnawialnym. Po automatycznym jej odnowieniu najlepiej jest ją zerwać i poszukać kolejnego dobrego miejsca na ulokowanie środków.


Gwarancja uczciwości! Poniżej linki do wszystkich regulaminów i cenników związanych z promocją

Regulamin promocji “Lokata na Nowe Środki – edycja nr 5/2024”


Ostatnio popularne na blogu:

promocja bnp paribas konto osobiste giga premia

Giga premia! Zyskaj aż 600 zł po otwarciu konta osobistego w BNP Paribas!

Najnowsza oferta od BNP Paribas: „Giga premia”! Tym razem otrzymamy łącznie 600 zł, z czego aż 520 zł w gotówce oraz 80 zł w bonach do Żabki po ...
santander konto dla dziecka promocja 2024 150

Teraz więcej! 150 zł za konto dla dziecka 7-17 lat + 500 zł dla dorosłego w Santander Bank Polska!

Santander wznowił ofertę promocyjną kont dla dzieci, podwyższając bonus względem poprzedniej edycji oferty! Teraz oferuje premię za konto dla dziecka w wieku 7-17 lat w wysokości 150 zł ...
Oceń tego posta!
[Głosów: 46 Średnio: 4.3]