Konto oszczędnościowe bez konta osobistego w Santander Consumer Bank daje pewne 5,5%!

konto oszczednosciowe bez konta osobistego santander consumer 3

PROMOCJA TRWA DO: 17.04.2024r.

Konto oszczędnościowe bez konta osobistego – to swoista nisza na rynku. Praktycznie wszystkie banki wymagają od nas, aby wraz z kontem oszczędnościowym założyć rachunek osobisty – takie konta oszczędnościowe to klasyka. Jednym z wyjątków jest Santander Consumer Bank – tutaj mamy ofertę bez haczyków i solidne oprocentowanie od 5% do 6% w skali roku (w zależności od kwoty). Nie ma limitu kwotowego! Zarabianie na koncie oszczędnościowym a konto osobiste w innym banku – to możliwe!

Kto może skorzystać z promocji? Jak założyć konto oszczędnościowe?

Właściwie to… każdy! Wystarczy założyć rachunek oszczędnościowy poprzez dedykowaną stronę promocji. Zrobimy to bardzo szybko, ponieważ tożsamość potwierdzimy za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku (dostępne banki: Alior Bank, Bank Pocztowy, Idea Bank, ING Bank, mBank, neoBank, Nest Bank, Santander Bank Polska, Pekao SA, Millennium Bank, Credit Agricole, PKO BP, InBank).

Ważne info! Dane nadawcy przelewu weryfikacyjnego muszą być takie same, jak dane osoby zakładającej konto. Zwróćmy szczególną uwagę na adres – aby był taki sam.

Konto, z którego będziemy przelewać środki musi być założone w oddziale, poprzez kuriera lub wideoweryfikację. Niestety, konta zakładane przelewem odpadają.

ZAŁÓŻ KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE SANTANDER CONSUMER BANK

Jakie jest oprocentowanie konta oszczędnościowego?

Oprocentowanie promocyjne wpłaconych środków będzie różne w zależności od kwoty, ale zawsze będzie przekraczać 4,5%:

  • 5,5% dla kwot do 50.000zł
  • 4,8% dla nadwyżki ponad 50.000 zł
  • 4,5% dla nadwyżki ponad 200.000zł

Możesz wpłacać i wypłacać środki z konta oszczędnościowego bez limitu! Nie są pobierane żadne opłaty, jak w większości banków.

To naprawdę solidna oferta. Biorąc pod uwagę to, że dodatkowo nie musimy zakładać konta osobistego – zdecydowanie warto ją rozważyć. Zwłaszcza, że rachunek jest całkowicie darmowy.

Do kiedy obowiązuje promocyjne oprocentowanie?

Na tą chwilę promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank obowiązuje do 17.04.2024. Najprawdopodobniej będzie ono jednak systematycznie przedłużane, ponieważ w naszej opinii nie zanosi się na tą chwilę na obniżki stóp procentowanych.

Otwarte konto oszczędnościowe pozwoli nam zacząć oszczędzać już dziś. Po otwarciu rachunku oszczędnościowego od razu możemy przelewać środki.

ZAŁÓŻ KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE SANTANDER CONSUMER BANK

Powiązanie rachunku, z którego przelewasz środki

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank musimy powiązać ze swoim kontem osobistym w innym banku. Tylko z niego będziemy mogli przelewać środki (jest to forma zabezpieczenia). Można mieć tylko jedno takie powiązane konto w systemie, ale można je oczywiście zmieniać. Jeśli przelejemy środki z innego rachunku osobistego niż powiązany zostaną one odesłane z powrotem do nadawcy przelewu. Przez wszystkie te formalności przejdziemy oczywiście korzystając z bankowości elektronicznej już po momencie założenia otwartego konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank – dlaczego warto?

Oferta jest bardzo klarowna i prosta. Zresztą – spójrzcie na załączony regulamin. Tutaj nie ma haczyków. Do tego nie musicie zakładać konta osobistego, żeby skorzystać z promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego. Taką możliwość, z zachowaniem wysokiego oprocentowania, dają jeszcze tylko lokaty bez konta. Produkt taki oferuje także Santander Consumer Bank – lokata bez konta w Santander daje obecnie 5% bez konieczności zakładania konta osobistego!

ZAŁÓŻ KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE SANTANDER CONSUMER BANK

Konto oszczędnościowe bez konta osobistego – czy są jakieś opłaty?

Otóż… nie. Prowadzenie konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank jest bezwarunkowo darmowe, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Dodatkowo, możesz wpłacać i wypłacać środki bez limitu ilości operacji w miesiącu. To właściwie niespotykane w przypadku innych banków!

Zobacz także: Najlepsze konto oszczędnościowe – ranking kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe w innych bankach – konieczne konto osobiste

W rankingu kont oszczędnościowych zestawiamy zarówno oferty bez ROR (konto oszczędnościowo- rozliczeniowe, zwane potocznie kontem osobistym), jak i oferty gdzie konto osobiste i konto oszczędnościowe występują wspólnie – wtedy zazwyczaj na koncie oszczędnościowym mamy nieco lepsze oprocentowanie promocyjne, a wraz z kontem oszczędnościowym możemy pozyskać także atrakcyjną premię na start po założeniu konta osobistego i spełnieniu kilku bardzo prostych warunków oferty. Posiadanie konta oszczędnościowego jest właściwie zawsze całkowicie darmowe! Niestety, każdorazowo od kwot odsetek będziemy musieli zapłacić podatek od zysków kapitałowych – w tym zakresie rachunki oszczędnościowe nie różnią się od lokat. Zazwyczaj po założeniu konta osobistego konto oszczędnościowe jest zakładane niejako “w pakiecie”. Nie musi to być jednak wadą. Zachowujemy w ten sposób pewną równowagę – systematyczne oszczędzanie na rachunku oszczędnościowym oraz premię w przypadku założenia konta osobistego!

Bezpieczeństwo depozytów w polskich bankach

Oczywiście wszystkie depozyty są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny – więcej o tym w tym artykule.


Gwarancja uczciwości – sprawdź sam wszystkie dokumenty dotyczące promocji!

Regulamin promocji „Oszczędzaj z nami, bo warto – edycja III”

Oprocentowanie Rachunku oszczędnościowego

Oceń tego posta!
[Głosów: 26 Średnio: 4]