Jesteś tutaj
Główna > Ranking kont oszczędnościowych – luty 2023
Oceń tego posta!
[Głosów: 44 Średnio: 4.2]

Najlepsze konto oszczędnościowe – w jakim banku? Ranking kont oszczędnościowych luty 2023

najlepsze konto oszczędnoście ranking - atuty oferty atrakcyjne oprocentowanie - konieczność uwzględnienia podatku

Poniżej przedstawiam zestawienie najlepszych ofert kont oszczędnościowych na luty 2023. Większość z nich wymaga założenia konta osobistego, ale to może być akurat dużym plusem – to szansa na sporą dodatkową premię!

Posiadanie konta oszczędnościowego to olbrzymia wygoda – mamy stały dostęp do środków a jednocześnie suma naszych oszczędności rośnie! Warunki oraz oprocentowanie promocyjne na rachunkach oszczędnościowych – to wszystko znajdziecie w poniższych zestawieniach! Zanim wybierzesz konto oszczędnościowe – koniecznie zapoznaj się z tym artykułem!


Najlepsze konta oszczędnościowe – sprawdź nasz ranking – luty 2023

1. Bank Millennium – Millennium 360 – 8% na 90dni + premia do 500zł

2. ING Bank Śląski – Konto Direct8% na 3 miesiące + premia 250zł

3. VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe8% na 92dni + 10% zwrotu za transakcje kartą

4. Pekao SA – Konto Przekorzystne8% na 6 miesięcy + premia 200zł

5. mBank – eKonto bardzo oszczędnościowe7,8% na 3 miesiące + premia 450zł

6. Alior Bank – Konto Mega Oszczędnościowe7,5% na 3 miesiące + premia 550zł


Jak założyć konto oszczędnościowe przez internet?

Jeśli szukasz dobrego miejsca do ulokowania swoich oszczędności, zapoznaj się koniecznie ze wszystkimi pozycjami w naszym rankingu kont oszczędnościowych! Wolisz po prostu wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego czy też chciałbyś założyć konto osobiste, a przy okazji także oszczędnościowe – i dodatkowo zarobić na tym kilkaset złotych?

Oferty na rachunki oszczędnościowe znajdują się poniżej. Pamiętaj, że cały czas trzymamy rękę na pulsie – ranking najlepszych kont oszczędnościowych jest ciągle aktualizowany! Aby założyć konto, wystarczy skorzystać z jednego z linków poniżej. Nie jest łatwo wprost wybrać najlepsze konto oszczędnościowe, dlatego oferty banków przedstawiamy wraz z ofertami dodatkowych promocji. Konto oszczędnościowe i konto osobiste zakładane razem może dać nam obecnie ponad 500zł dodatkowej premii!


Konto oszczędnościowe z kontem osobistym z atrakcyjną premią


Millennium Bank – konto oszczędnościowe 8,0% 500 ZŁ premii - recenzja

bank millennium konto oszczednosciowe najlepsze 750 360

  • Zakładane wraz z kontem osobistym Millennium 360° (teraz dodatkowe 500zł po założeniu konta – sprawdź)
  • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit wynosi 8,0% do kwoty aż 300.000zł na okres 90 dni!
  • Konieczne wykonanie 5 transakcji kartą w miesiącu, aby utrzymać oprocentowanie 8% (w przeciwnym wypadku spada do 6%)

Załóż Konto Millennium 360° z premią nawet 500 ZŁ i oszczędzaj na 8%!

Zobacz warunki promocji Konta Millennium 360° z premią nawet 500zł i kontem oszczędnościowym na 8%! 


ING Bank Śląski –  konto oszczędnościowe 8,0% 250 ZŁ premii - recenzja

  • Zakładane wraz z kontem osobistym Direct (teraz 250zł premii za założenie konta)
  • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na 8,0% aż do kwoty 800.000zł na okres 3 miesięcy – po 400.000 na koncie OKO i OKO Bonus
  • Oferta dla nowych klientów banku

Załóż Konto Direct w ING i oszczędzaj na 8,0% + premia 250 zł!

Zobacz warunki promocji Konta Direct w ING z premią 250zł i kontem oszczędnościowym na 8%! 


VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe 8,0%

Załóż VeloKonto VeloBank i odbierz 600zł zwrotu za zakupy oraz zyskaj 8% na koncie oszczędnościowym!

Zobacz warunki promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego zakładanego wraz z kontem osobistym VeloKonto i odbierz 600zł zwrotu za zakupy! 


Pekao SA – konto oszczędnościowe 8,0% 200 ZŁ premii - recenzja

najlepsze konto oszczędnościowe pekao

Oszczędzaj na 8% w Pekao SA i zgarnij premię 200zł za konto!

Zobacz warunki promocji Konta Przekorzystnego z premią 200zł i rekordowo oprocentowanym kontem oszczędnościowym na 8% w skali roku!


Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking kont oszczędnościowych luty 2023


mBank – eKonto bardzo oszczędnościowe 7,9% 450 ZŁ premii - recenzja

Załóż eKonto z kontem oszczędnościowym na 7,9% i premią 450zł!

Zobacz warunki promocji eKonta osobistego z premią nawet 450zł w mBank! 


Alior Bank – Konto Mega Oszczędnościowe 7,5%

  • Zakładane wraz z kontem osobistym Millennium 360° (teraz łatwe 550zł za konto w promocji Alior Bank)
  • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit wynosi 7,5% do kwoty aż 200.000zł na okres 3 miesięcy!
  • W celu osiągnięcia promocyjnego oprocentowania konieczne jest zasilanie konta osobistego kwotą 2000zł miesięcznie (w postaci jednego przelewu)!

Załóż Konto Konto Jakże Osobiste z premią 550zł i oszczędzaj na 7,5%!

Zobacz warunki promocji Konta Jakże Osobistego z premią 550zł i kontem oszczędnościowym na 7,5% w skali roku!


Najlepsze konta oszczędnościowe – jak powstawał ranking kont oszczędnościowych?

Na koncie oszczędnościowym gromadzimy nadwyżki gotówki, które muszą charakteryzować się dużą płynnością, tzn. w każdej chwili będziemy mogli ich użyć. W tym przypadku konto oszczędnościowe pozwala na takie ruchy. Rachunek oszczędnościowy w przeciwieństwie do lokaty pozwala na swobodę wpłaty i wypłaty środków.

oprocentowanie na elastycznym koncie oszczędnościowym - atuty oferty odsetki naliczane co miesiąc - na koncie atrakcyjne oprocentowanie

Nie tylko oprocentowanie konta oszczędnościowego jest istotne!

Oprocentowanie kont oszczędnościowych z uwagi na cykliczne podwyżki stóp procentowych, obecnie regularnie rośnie. Na kontach oszczędnościowych możemy już zarobić ponad 7%. Pamiętajmy, że od zarobionej kwoty będziemy musieli zapłacić podatek od zysków kapitałowych (podatek Belki) w wysokości 19%.

Chcąc trzymać środki na koncie oszczędnościowym, powinniśmy zwrócić uwagę na to, na jak długi okres oferowane jest promocyjne oprocentowanie środków. Ważne jest także to, czy bank pobiera opłaty za wypłaty środków z konta oszczędnościowego.

Konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym – po co mi takie rozwiązanie?

Rachunki oszczędnościowe bardzo często oferowane są w promocji z kontem osobistym. To może być okazja dla nas na dodatkowy zarobek. Bardzo często banki oferują bardzo atrakcyjne premie po założeniu konta osobistego – nawet ponad 500zł. W takim przypadku na rachunku oszczędnościowym możemy trzymać nadwyżki zgromadzone na koncie osobistym.

Czy moje środki są bezpieczne? Jakie gwarancje ma rachunek oszczędnościowy?

Każdy rachunek oszczędnościowy recenzowany na tym portalu, podobnie jak wszystkie lokaty bankowe, jest zabezpieczony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Jest to instytucja, która gwarantuje zwrot powierzonych środków wraz z odsetkami w wypadku upadku banku aż do kwoty 100.000 EUR. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym artykule.

A może lokata zamiast rachunku oszczędnościowego?

Podstawową różnicą pomiędzy kontem oszczędnościowym a lokatą bankową jest swoboda wpłat i wypłat. Konto oszczędnościowe działa na zasadzie zwykłego rachunku, tylko z ograniczoną dostępnością. Możemy wpłacać i wypłacać środki z konta oszczędnościowego w trakcie trwania promocyjnego oprocentowania. Pamiętajmy jednak, że ilość darmowych wypłat w miesiącu jest limitowana (zazwyczaj jedna wypłata na miesiąc, pozostałe to zazwyczaj koszt rzędu 7-15zł). Wartość otrzymanych odsetek po każdym miesiącu będzie wprost proporcjonalna do ilości środków zgromadzonych na rachunku w danym miesiącu. Z kolei w przypadku lokaty godzimy się na zablokowanie środków na określony czas. Dopiero po okresie trwania takiego depozytu zostanie on zakończony i wypłacone zostaną odsetki. To mniej elastyczna opcja, jednak jest to pewnego rodzaju “straszak” – mamy większą pewność, że nie skusimy się na wcześniejsze zakończenie depozytu – stracimy bowiem wtedy wszystkie wypracowane odsetki. Dla osób mniej zdyscyplinowanych taka opcja może być jak najbardziej kusząca. Ostatnio popularna jest lokata bez konta – nie musimy zakładać w jej przypadku rachunku w kolejnym banku, aby otrzymać promocyjne oprocentowanie.

Konta oszczędnościowe i lokaty – statystyki banków

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na lokowanie środków na kontach oszczędnościowych. Co ciekawe, to zaburza statystyki ogólne depozytów w Polsce, ponieważ konta oszczędnościowe oraz konta osobiste są traktowane w zestawieniach wspólnie a osobno obok mamy lokaty. Niestety, w przypadku kont oszczędnościowych podatek od zysków kapitałowych nas nie ominie a szkoda. Są już pierwsze głosy zmierzające ku temu, aby zarówno w przypadku kont oszczędnościowych, jak i lokat, znieść podatek Belki, przynajmniej do pewnej ustalonej kwoty depozytu.

Lokata czy konto oszczędnościowe – nie musisz wybierać

Pamiętajmy, że zawsze można także się dywersyfikować – część środków trzymać na lokacie i dodatkowo wspomóc się kontem oszczędnościowym dla środków, które być może będziemy potrzebowali w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo możemy także wtedy zyskać możliwość prowadzenia nowego konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Obecnie premie za założenie konta osobistego sięgają ponad 500zł a warunki promocji są naprawdę dziecinnie proste do spełnienia – dodatkowo zyskujemy wtedy także promocyjne oprocentowanie na kontach oszczędnościowych wymieniowych wyżej.


Ostatnio popularne na blogu:

promocja santander - zarabiaj na bankach - 480

Nareszcie proste warunki odebrania premii 480zł po założeniu Konta Jakie Chcę Santander Bank Polska!

Kolejna edycja bardzo popularnej promocji Santander - promocja Konta Jakie Chcę! Wystarczy spełnić kilka bardzo prostych warunków, by cieszyć się gwarantowaną premią 480zł, z czego 300zł otrzymamy w ...
CZYTAJ WIĘCEJ
citibank citikonto - promocje bankowe 400

Aż 400zł od Citibank po założeniu DARMOWEGO CitiKonta!

Citibank powrócił ze swoją świetną ofertą. Do niedawna jeszcze rzadko miał atrakcyjne promocje swojego konta osobistego a tu proszę… 400zł do wzięcia! Oprócz tego będziemy mogli korzystać z ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Top