Jesteś tutaj
Główna > Ranking kont oszczędnościowych
Oceń tego posta!
[Głosów: 57 Średnio: 4.1]

Najlepsze konto oszczędnościowe – w jakim banku? Ranking kont oszczędnościowych czerwiec 2023

najlepsze konto oszczędnoście ranking - atuty oferty atrakcyjne oprocentowanie - konieczność uwzględnienia podatku

Poniżej przedstawiam zestawienie najlepszych ofert kont oszczędnościowych na czerwiec 2023. Większość z nich wymaga założenia konta osobistego, ale to może być akurat dużym plusem – to szansa na sporą dodatkową premię!

Posiadanie konta oszczędnościowego to olbrzymia wygoda – mamy stały dostęp do środków, a jednocześnie suma naszych oszczędności rośnie! Warunki oraz oprocentowanie promocyjne na rachunkach oszczędnościowych – to wszystko znajdziecie w poniższych zestawieniach! Zanim wybierzesz konto oszczędnościowe – koniecznie zapoznaj się z tym artykułem!


Najlepsze konta oszczędnościowe – powyżej 3 miesięcy – czerwiec 2023 


Pekao SA – Konto Przekorzystne7% na 6 miesięcy + premia 400zł


Ranking kont oszczędnościowych – do 3 miesięcy – czerwiec 2023


1. VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe8% na 92dni + premia 650 zł

2. Santander – Konto Max Oszczędnościowe – 8% na 1 miesiąc + premia 480 zł

3. mBank – eKonto bardzo oszczędnościowe8% na 3 miesiące + premia 470 zł

4. Bank Millennium – Millennium 360° – 7,5% na 90dni + premia 400zł

5. Alior Bank – Konto Mega Oszczędnościowe – 7,0% na 3 miesiące + premia 450 zł

6. ING Bank Śląski – Konto Direct7% na 3 miesiące + premia 250 zł


Sprawdź naszą grupę na FACEBOOKU! Bądź zawsze na bieżąco! 


Najlepsze konta oszczędnościowe – powyżej 3 miesięcy – Ranking czerwiec 2023


Pekao SA – konto oszczędnościowe 7,0% 200 ZŁ premii - recenzja

pekao promocja konto oszczędnościowe 2

Oszczędzaj na 7% w Pekao SA i zgarnij premię 200zł!

Dodatkowo zyskaj 200zł za każde dziecko!

Zobacz warunki promocji Konta Przekorzystnego z premią 200zł i wysoko oprocentowanym kontem oszczędnościowym na 7% w skali roku!


Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking kont oszczędnościowych – do 3 miesięcy  


1. VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe 8,0% 650 ZŁ premii - recenzja

 • Zakładane wraz z kontem osobistym VeloKonto (teraz do zgarnięcia aż 650zł premii)
 • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wynosi 8,0% do kwoty aż 200.000zł na okres 92 dni!

Załóż VeloKonto VeloBank z premią 650zł i oszczędzaj na 8%!

Zobacz warunki promocji VeloKonta VeloBank z kontem oszczędnościowym i premią aż 650zł! 


2. Santander – Konto Max Oszczędnościowe 8,0% 480 ZŁ premii - recenzja

 • Zakładane wraz z kontem osobistym (Konto Jakie Chcę- teraz do zgarnięcia aż 480zł premii)
 • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wynosi 8,0% do kwoty aż 100.000zł na okres 1 miesiąca!

Załóż Konto Jakie Chcę z premią 480 zł i oszczędzaj na 8%!

Zobacz warunki promocji Konta Max Oszczędnościowego zakładanego wraz z Kontem Jakie Chcę i odbierz 480zł premii!3. mBank – eKonto bardzo oszczędnościowe 8,0% 470 ZŁ premii

 • Zakładane wraz z kontem osobistym (teraz aż 470zł po założeniu konta )
 • Kwota maksymalna: 50 000 zł
 • Oprocentowanie: 8,0%
 • Czas trwania: 3 miesiące
 • Dodatkowa premia po założeniu konta osobistego: 470 ZŁ

Załóż eKonto mBank z premią aż 470zł + oszczędzaj na 8%!


4. Millennium Bank – konto oszczędnościowe 7,5% 400 ZŁ premii - recenzja

 • Zakładane wraz z kontem osobistym Millennium 360° (teraz 400zł po założeniu konta – sprawdź)
 • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit wynosi 7,5% do kwoty aż 300.000zł na okres 90 dni!
 • Konieczne wykonanie 5 transakcji kartą w miesiącu, aby utrzymać oprocentowanie 7,5% (w przeciwnym wypadku spada do 5,5%)

Załóż Konto Millennium 360° z premią 400 zł i oszczędzaj na 7,5%!

Zobacz warunki promocji Konta Millennium 360° z premią 400zł! 


5. Alior Bank – Konto Mega Oszczędnościowe 7,0% 450 ZŁ premii - recenzja

Załóż Konto Konto Jakże Osobiste z premią 450zł i oszczędzaj na 7,0%!

Zobacz warunki promocji Konta Jakże Osobistego z premią 450zł i kontem oszczędnościowym na 7,0% w skali roku! 


6. ING Bank Śląski –  konto oszczędnościowe 7,0% 250 ZŁ premii - recenzja

 • Zakładane wraz z kontem osobistym Direct (teraz 250zł premii za założenie konta)
 • Oprocentowanie 7% przez 3 m-ce od założenia konta, dla kwot poniżej 200 tys. zł, w ofercie specjalnej „Bonus na start”
 • Oferta dla nowych klientów banku

Załóż Konto Direct w ING i oszczędzaj na 7% + premia 250 zł!

Zobacz warunki promocji Konta Direct w ING z premią 250zł i kontem oszczędnościowym na 7%!


Jak założyć konto oszczędnościowe przez internet?

Jeśli szukasz dobrego miejsca do ulokowania swoich oszczędności, zapoznaj się koniecznie ze wszystkimi pozycjami w naszym rankingu kont oszczędnościowych! Wolisz po prostu wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego czy też chciałbyś założyć konto osobiste, a przy okazji także oszczędnościowe – i dodatkowo zarobić na tym kilkaset złotych?

Oferty na rachunki oszczędnościowe znajdują się poniżej. Pamiętaj, że cały czas trzymamy rękę na pulsie – ranking najlepszych kont oszczędnościowych jest ciągle aktualizowany! Aby założyć konto, wystarczy skorzystać z jednego z linków poniżej. Nie jest łatwo wprost wybrać najlepsze konto oszczędnościowe, dlatego oferty banków przedstawiamy wraz z ofertami dodatkowych promocji. Konto oszczędnościowe i konto osobiste zakładane razem może dać nam obecnie ponad 500zł dodatkowej premii!


Sprawdź naszą grupę na FACEBOOKU! Bądź zawsze na bieżąco!


Najlepsze konta oszczędnościowe – jak powstawał ranking kont oszczędnościowych?

Na koncie oszczędnościowym gromadzimy nadwyżki gotówki, które muszą charakteryzować się dużą płynnością, tzn. w każdej chwili będziemy mogli ich użyć. Konto oszczędnościowe pozwala na takie ruchy. Rachunek oszczędnościowy w przeciwieństwie do lokaty pozwala na swobodę wpłaty i wypłaty środków.

oprocentowanie na elastycznym koncie oszczędnościowym - atuty oferty odsetki naliczane co miesiąc - na koncie atrakcyjne oprocentowanie

Twój bank tyle Ci nie da

Niestety – promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w zdecydowanej większości przypadków dotyczy nowych klientów danego banku. Jeśli mamy więc stare, nieużywane rachunki bankowe i podpięte do nich konta oszczędnościowe – najprawdopodobniej nie będziemy mogli skorzystać z atrakcyjnych ofert oszczędnościowych. Z tego powodu warto założyć konto w nowym banku, a następnie zasięgnąć informacji na naszym portalu, jak zamknąć konto bankowe u poprzednika.

Nie tylko oprocentowanie konta oszczędnościowego jest istotne!

Oprocentowanie kont oszczędnościowych z uwagi na podwyżki stóp procentowych jest obecnie historycznie wysokie. Na kontach oszczędnościowych możemy już zarobić nawet 8%. Pamiętajmy, że od zarobionej kwoty będziemy musieli zapłacić podatek od zysków kapitałowych (podatek Belki) w wysokości 19%.

Chcąc trzymać środki na koncie oszczędnościowym, powinniśmy zwrócić uwagę na to, na jak długi okres oferowane jest promocyjne oprocentowanie środków. Ważne jest także to, czy bank pobiera opłaty za wypłaty środków z konta oszczędnościowego.

Konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym – po co mi takie rozwiązanie?

Rachunki oszczędnościowe bardzo często oferowane są w promocji z kontem osobistym. To może być okazja na dodatkowy zarobek. Bardzo często banki oferują bardzo atrakcyjne premie po założeniu konta osobistego – nawet ponad 500zł. W takim przypadku na rachunku oszczędnościowym możemy trzymać nadwyżki zgromadzone na koncie osobistym.

Czy moje środki są bezpieczne? Jakie gwarancje ma rachunek oszczędnościowy?

Każdy rachunek oszczędnościowy recenzowany na tym portalu, podobnie jak wszystkie lokaty bankowe, jest zabezpieczony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Jest to instytucja, która gwarantuje zwrot powierzonych środków wraz z odsetkami w wypadku upadku banku aż do kwoty 100.000 EUR. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym artykule.

A może lokata zamiast rachunku oszczędnościowego?

Podstawową różnicą pomiędzy kontem oszczędnościowym a lokatą bankową jest swoboda wpłat i wypłat. Konto oszczędnościowe działa na zasadzie zwykłego rachunku, tylko z ograniczoną dostępnością. Możemy wpłacać i wypłacać środki z konta oszczędnościowego w trakcie trwania promocyjnego oprocentowania. Pamiętajmy jednak, że ilość darmowych wypłat w miesiącu jest limitowana (zazwyczaj jedna wypłata na miesiąc, pozostałe to zazwyczaj koszt rzędu 7-15zł). Wartość otrzymanych odsetek po każdym miesiącu będzie wprost proporcjonalna do ilości środków zgromadzonych na rachunku w danym miesiącu. Z kolei w przypadku lokaty godzimy się na zablokowanie środków na określony czas. Dopiero po okresie trwania takiego depozytu zostanie on zakończony i wypłacone zostaną odsetki. To mniej elastyczna opcja, jednak jest to pewnego rodzaju “straszak” – mamy większą pewność, że nie skusimy się na wcześniejsze zakończenie depozytu – stracimy bowiem wtedy wszystkie wypracowane odsetki. Dla osób mniej zdyscyplinowanych taka opcja może być jak najbardziej kusząca. Ostatnio popularna jest lokata bez konta – nie musimy zakładać w jej przypadku rachunku w kolejnym banku, aby otrzymać promocyjne oprocentowanie.

Konta oszczędnościowe i lokaty – statystyki banków

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na lokowanie środków na kontach oszczędnościowych. Co ciekawe, to zaburza statystyki ogólne depozytów w Polsce, ponieważ konta oszczędnościowe oraz konta osobiste są traktowane w zestawieniach wspólnie, a osobno obok mamy lokaty. Niestety, w przypadku kont oszczędnościowych podatek od zysków kapitałowych nas nie ominie – a szkoda. Są już pierwsze głosy zmierzające ku temu, aby zarówno w przypadku kont oszczędnościowych, jak i lokat, znieść podatek Belki, przynajmniej do pewnej ustalonej kwoty depozytu.

Lokata czy konto oszczędnościowe – nie musisz wybierać

Pamiętajmy, że zawsze można także się dywersyfikować – część środków trzymać na lokacie i dodatkowo wspomóc się kontem oszczędnościowym dla środków, których być może będziemy potrzebowali w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo możemy także wtedy zyskać możliwość prowadzenia nowego konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Obecnie premie za założenie konta osobistego sięgają ponad 500zł, a warunki promocji są naprawdę dziecinnie proste do spełnienia – dodatkowo zyskujemy wtedy także promocyjne oprocentowanie na kontach oszczędnościowych wymienionych wyżej.

Sprawdź ranking kont oszczędnościowych i ranking lokat

Na tym portalu możesz sprawdzić zarówno najnowszy ranking kont oszczędnościowych, jak i zestawienie najlepszych lokat. Rachunek oszczędnościowy z rankingu kont oszczędnościowych czy lokata bez konta – zobacz, jak skorzystać z usług danego banku.


Sprawdź naszą grupę na FACEBOOKU! Bądź zawsze na bieżąco!


Ostatnio popularne na blogu:

promocja wakacyjna millennium konto oszczędnościowe

400 zł premii w nowej promocji Konta Millennium 360 + 7,5% na koncie oszczędnościowym!

Bank Millennium powrócił ze świetną promocją konta osobistego Millennium 360°! Tym razem do zgarnięcia jest 400zł w formie gotówki na bardzo prostych warunkach! Oferowane Konto Millennium 360° to ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Top