Najlepsze konto oszczędnościowe – w jakim banku? Ranking kont oszczędnościowych grudzień 2023

ranking kont oszczędnościowych - ranking grudzień 2023 - najlepsze konto oszczędnościowe 4

Poniżej przedstawiam zestawienie najlepszych ofert kont oszczędnościowych na grudzień 2023. Większość z nich wymaga założenia konta osobistego, ale to może być akurat dużym plusem – to szansa na sporą dodatkową premię!

Posiadanie konta oszczędnościowego to olbrzymia wygoda – mamy stały dostęp do środków, a jednocześnie suma naszych oszczędności rośnie! Warunki oraz oprocentowanie promocyjne na rachunkach oszczędnościowych – to wszystko znajdziecie w poniższych zestawieniach! Zanim wybierzesz konto oszczędnościowe – koniecznie zapoznaj się z tym artykułem!

Najlepsze konta oszczędnościowe grudzień 2023 

Zobacz także: konto oszczędnościowe bez konta osobistego


1. VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe7% na 3 miesiące + premia 650 zł

2. mBank – eKonto bardzo oszczędnościowe7% na 3 miesiące + premia 650 zł

3. Pekao SA – Konto Przekorzystne6,5% na 5 miesięcy + premia 550 zł

4. Bank Millennium – Millennium 360° – 6,5% na 90dni + premia 500 zł

5. Alior Bank – Konto Mega Oszczędnościowe – 6% na 3 miesiące + premia 600 zł

6. ING Bank Śląski – Konto Direct5,5% na 3 miesiące + premia 250 zł

7. PKO BP – Konto Oszczędnościowe Plus – 5,25% na 90 dni

Najlepsze konta oszczędnościowe – Ranking grudzień 2023


1. VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe 7% 650 zł premii

 • Zakładane wraz z kontem osobistym VeloKonto (teraz do zgarnięcia aż 650zł premii)
 • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wynosi 7% do kwoty aż 300.000zł na okres 3 miesięcy!

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W VELOBANK

Wpisz kod polecenia: PBKN27


2. mBank – Moje Cele 7% 650 zł premii

 • Zakładane wraz z kontem osobistym (teraz aż 650zł po założeniu konta)
 • Kwota maksymalna: 50 000 zł
 • Oprocentowanie: 7%
 • Czas trwania: 3 miesiące
 • W celu otrzymania promocyjnych warunków oprocentowania konta konieczne będzie zwiększanie jego salda kwotą minimum 100 zł miesięcznie oraz otwarcie konta metodą na selfie lub poprzez e-Dowód

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W MBANKU

Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking kont oszczędnościowych  


3. Pekao SA – konto oszczędnościowe 6,5% 550 zł premii

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W PEKAO

Dodatkowo zyskaj 200zł za każde dziecko!


4. Millennium Bank – konto oszczędnościowe 6,5% 500 zł premii

 • Zakładane wraz z kontem osobistym Millennium 360° (teraz 500zł premii po założeniu konta)
 • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit wynosi 6,5% do kwoty aż 100.000zł na okres 91 dni!
 • Konieczne wykonanie 5 transakcji kartą w miesiącu, aby utrzymać oprocentowanie 6,5% (w przeciwnym wypadku spada do 3,5%)

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W MILLENNIUM 


5. Alior Bank – Konto Mega Oszczędnościowe 6% 600 zł premii

 • Zakładane wraz z Kontem Jakże Osobistym (teraz łatwe 600zł za konto w promocji Alior Bank)
 • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit wynosi 6% do kwoty 200.000zł na okres 3 miesięcy (konieczne wykonywanie 5 płatności kartą miesięcznie, w przeciwnym wypadku oprocentowanie spada do 4%)

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W ALIOR


6. ING Bank Śląski –  konto oszczędnościowe 5,5% 250 zł premii

 • Zakładane wraz z kontem osobistym Direct (teraz 250zł premii za założenie konta)
 • Oprocentowanie 5,5% przez 3 m-ce od założenia konta, dla kwot poniżej 200 tys. zł, w ofercie specjalnej „Bonus na start”
 • Oferta dla nowych klientów banku

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W ING


7. PKO BP – Konto Oszczędnościowe Plus 5,25%

 • Kwota maksymalna: 250 000 zł
 • Oprocentowanie: 5,25%
 • Czas trwania: 90 dni

ZAŁÓŻ KONTO W PKO BP 


Konto oszczędnościowe bez konta osobistego – Ranking

1. VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe – 7% na 3 miesiące

2. Santander Consumer Bank – konto oszczędnościowe – 6% 


1. VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe – 7% bez konta osobistego, bez opłat

 • Zakładasz tylko konto oszczędnościowe, bez osobistego
 • Promocyjne oprocentowanie: 7% do kwoty 300.000zł na 3 miesiące,
 • Rachunek otwierany online (mObywatel, na selfie)

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE VELOBANK


2. Santander Consumer Bank – 6% bez konta osobistego, bez opłat

 • Zakładasz tylko konto oszczędnościowe, bez osobistego
 • Promocyjne oprocentowanie: 6% do kwoty 50.000zł, 5,5% nadwyżka ponad 50.000zł, 5% nadwyżka ponad 200.000zł
 • Brak ograniczeń kwotowych (najniższe możliwe oprocentowanie to 5%, zgodnie z powyższym zestawieniem)
 • Rachunek otwierany online (przelew weryfikacyjny)
 • Brak limitu wpłat i wypłat

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE SANTANDER CONSUMER BANK


Jak założyć konto oszczędnościowe przez internet?

Jeśli szukasz dobrego miejsca do ulokowania swoich oszczędności, zapoznaj się koniecznie ze wszystkimi pozycjami w naszym rankingu kont oszczędnościowych! Wolisz po prostu wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego czy też chciałbyś założyć konto osobiste, a przy okazji także oszczędnościowe – i dodatkowo zarobić na tym kilkaset złotych?

Oferty na rachunki oszczędnościowe znajdują się poniżej. Pamiętaj, że cały czas trzymamy rękę na pulsie – ranking najlepszych kont oszczędnościowych jest ciągle aktualizowany! Aby założyć konto, wystarczy skorzystać z jednego z linków poniżej. Nie jest łatwo wprost wybrać najlepsze konto oszczędnościowe, dlatego oferty banków przedstawiamy wraz z ofertami dodatkowych promocji. Konto oszczędnościowe i konto osobiste zakładane razem może dać nam obecnie ponad 500zł dodatkowej premii!

SPRAWDŹ NASZĄ GRUPĘ NA FACEBOOKU

Najlepsze konta oszczędnościowe – jak powstawał ranking kont oszczędnościowych?

Na koncie oszczędnościowym gromadzimy nadwyżki gotówki, które muszą charakteryzować się dużą płynnością, tzn. w każdej chwili będziemy mogli ich użyć. Konto oszczędnościowe pozwala na takie ruchy. Rachunek oszczędnościowy w przeciwieństwie do lokaty pozwala na swobodę wpłaty i wypłaty środków.

oprocentowanie na elastycznym koncie oszczędnościowym - atuty oferty odsetki naliczane co miesiąc - na koncie atrakcyjne oprocentowanie

Twój bank tyle Ci nie da

Niestety – promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w zdecydowanej większości przypadków dotyczy nowych klientów danego banku. Jeśli mamy więc stare, nieużywane rachunki bankowe i podpięte do nich konta oszczędnościowe – najprawdopodobniej nie będziemy mogli skorzystać z atrakcyjnych ofert oszczędnościowych. Z tego powodu warto założyć konto w nowym banku, a następnie zasięgnąć informacji na naszym portalu, jak zamknąć konto bankowe u poprzednika.

Z kolei w celu obliczenia zysku z depozytu najlepiej posłużyć się naszym narzędziem: kalkulator lokat i kont oszczędnościowych.

Nie tylko oprocentowanie konta oszczędnościowego jest istotne!

Oprocentowanie kont oszczędnościowych z uwagi na podwyżki stóp procentowych jest obecnie historycznie wysokie. Na kontach oszczędnościowych możemy już zarobić nawet 8%. Pamiętajmy, że od zarobionej kwoty będziemy musieli zapłacić podatek od zysków kapitałowych (podatek Belki) w wysokości 19%.

Chcąc trzymać środki na koncie oszczędnościowym, powinniśmy zwrócić uwagę na to, na jak długi okres oferowane jest promocyjne oprocentowanie środków. Ważne jest także to, czy bank pobiera opłaty za wypłaty środków z konta oszczędnościowego.

SPRAWDŹ NASZĄ GRUPĘ NA FACEBOOKU 

Konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym – po co mi takie rozwiązanie?

Rachunki oszczędnościowe bardzo często oferowane są w promocji z kontem osobistym. To może być okazja na dodatkowy zarobek. Bardzo często banki oferują bardzo atrakcyjne premie po założeniu konta osobistego – nawet ponad 500zł. W takim przypadku na rachunku oszczędnościowym możemy trzymać nadwyżki zgromadzone na koncie osobistym.

Czy moje środki są bezpieczne? Jakie gwarancje ma rachunek oszczędnościowy?

Każdy rachunek oszczędnościowy recenzowany na tym portalu, podobnie jak wszystkie lokaty bankowe, jest zabezpieczony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Jest to instytucja, która gwarantuje zwrot powierzonych środków wraz z odsetkami w wypadku upadku banku aż do kwoty 100.000 EUR. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym artykule.

A może lokata zamiast rachunku oszczędnościowego?

Podstawową różnicą pomiędzy kontem oszczędnościowym a lokatą bankową jest swoboda wpłat i wypłat. Konto oszczędnościowe działa na zasadzie zwykłego rachunku, tylko z ograniczoną dostępnością. Możemy wpłacać i wypłacać środki z konta oszczędnościowego w trakcie trwania promocyjnego oprocentowania. Pamiętajmy jednak, że ilość darmowych wypłat w miesiącu jest limitowana (zazwyczaj jedna wypłata na miesiąc, pozostałe to zazwyczaj koszt rzędu 7-15zł). Wartość otrzymanych odsetek po każdym miesiącu będzie wprost proporcjonalna do ilości środków zgromadzonych na rachunku w danym miesiącu. Z kolei w przypadku lokaty godzimy się na zablokowanie środków na określony czas. Dopiero po okresie trwania takiego depozytu zostanie on zakończony i wypłacone zostaną odsetki. To mniej elastyczna opcja, jednak jest to pewnego rodzaju “straszak” – mamy większą pewność, że nie skusimy się na wcześniejsze zakończenie depozytu – stracimy bowiem wtedy wszystkie wypracowane odsetki. Dla osób mniej zdyscyplinowanych taka opcja może być jak najbardziej kusząca. Ostatnio popularna jest lokata bez konta – nie musimy zakładać w jej przypadku rachunku w kolejnym banku, aby otrzymać promocyjne oprocentowanie.

Konta oszczędnościowe i lokaty – statystyki banków

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na lokowanie środków na kontach oszczędnościowych. Co ciekawe, to zaburza statystyki ogólne depozytów w Polsce, ponieważ konta oszczędnościowe oraz konta osobiste są traktowane w zestawieniach wspólnie, a osobno obok mamy lokaty. Niestety, w przypadku kont oszczędnościowych podatek od zysków kapitałowych nas nie ominie – a szkoda. Są już pierwsze głosy zmierzające ku temu, aby zarówno w przypadku kont oszczędnościowych, jak i lokat, znieść podatek Belki, przynajmniej do pewnej ustalonej kwoty depozytu.

Lokata czy konto oszczędnościowe – nie musisz wybierać

Pamiętajmy, że zawsze można także się dywersyfikować – część środków trzymać na lokacie i dodatkowo wspomóc się kontem oszczędnościowym dla środków, których być może będziemy potrzebowali w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo możemy także wtedy zyskać możliwość prowadzenia nowego konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Obecnie premie za założenie konta osobistego sięgają ponad 500zł, a warunki promocji są naprawdę dziecinnie proste do spełnienia – dodatkowo zyskujemy wtedy także promocyjne oprocentowanie na kontach oszczędnościowych wymienionych wyżej.

Sprawdź ranking kont oszczędnościowych i ranking lokat

Na tym portalu możesz sprawdzić zarówno najnowszy ranking kont oszczędnościowych, jak i zestawienie najlepszych lokat. Rachunek oszczędnościowy z rankingu kont oszczędnościowych czy lokata bez konta – zobacz, jak skorzystać z usług danego banku.

SPRAWDŹ NASZĄ GRUPĘ NA FACEBOOKU


Ostatnio popularne na blogu:

promocja karty kredytowej citibank voucher douglas 600

Zgarnij 200 zł w gotówce oraz 400 zł do Douglas po założeniu karty kredytowej Citibank World Mastercard + 350 zł za DARMOWE konto osobiste!

Citibank wyszedł z bardzo ciekawą propozycją! Po założeniu karty kredytowej Citibank World Mastercard możemy odebrać 200 zł premii w gotówce oraz 400 zł do wykorzystania na zakupy w ...
ekonto możliwości mbank 18-24 premia 550 promocja

Ponownie okazja dla osób w wieku 18-24: darmowe eKonto mBank oraz 550 zł premii na bardzo prostych warunkach!

mBank znów przekonuje młodych, by to właśnie tutaj założyć swoje być może pierwsze konto osobiste – eKonto Możliwości 18-24! Okazja do tego jest naprawdę niezła, ponieważ na bardzo ...
Oceń tego posta!
[Głosów: 89 Średnio: 4]