Jesteś tutaj
Główna > Najlepsze konto oszczędnościowe – w jakim banku? Ranking kont oszczędnościowych lipiec 2022
Oceń tego posta!
[Głosów: 8 Średnio: 5]

Najlepsze konto oszczędnościowe – w jakim banku? Ranking kont oszczędnościowych lipiec 2022

najlepsze konto oszczędnoście ranking - atuty oferty atrakcyjne oprocentowanie - konieczność uwzględnienia podatku

Poniżej przedstawiam zestawienie najlepszych ofert kont oszczędnościowych na lipiec 2022. Większość z nich wymaga założenia konta osobistego, ale to może być akurat dużym plusem – to szansa na sporą dodatkową premię!

Posiadanie konta oszczędnościowego to olbrzymia wygoda – mamy stały dostęp do środków a jednocześnie suma naszych oszczędności rośnie! Warunki oraz oprocentowanie promocyjne na rachunkach oszczędnościowych – to wszystko znajdziecie w poniższych zestawieniach! Zanim wybierzesz konto oszczędnościowe – koniecznie zapoznaj się z tym artykułem!


Jak założyć konto oszczędnościowe przez internet?

Jeśli szukasz dobrego miejsca do ulokowania swoich oszczędności, zapoznaj się koniecznie ze wszystkimi pozycjami w naszym rankingu kont oszczędnościowych! Wolisz po prostu wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego czy też chciałbyś założyć konto osobiste, a przy okazji także oszczędnościowe – i dodatkowo zarobić na tym kilkaset złotych?

Oferty na rachunku oszczędnościowe znajdują się poniżej. Pamiętaj, że cały czas trzymamy rękę na pulsie – ranking najlepszych kont oszczędnościowych jest ciągle aktualizowany! Aby założyć konto, wystarczy skorzystać z jednego z linków poniżej.


Konto oszczędnościowe z kontem osobistym – najlepsza oferta z premią!

Millennium Bank – konto oszczędnościowe 5,0%

Załóż Konto Oszczędnościowe w Millennium z premią 360 ZŁ!

Zobacz warunki promocji Konta Millennium 360° z premią 360zł i kontem oszczędnościowym na 5%!


Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe – lipiec 2022


ING Bank Śląski –  konto oszczędnościowe 5,0%

  • Zakładane wraz z kontem osobistym Direct (teraz 250zł premii za założenie konta)
  • Promocyjne oprocentowanie nowych środków na 5,0% aż do kwoty 400.000zł na okres 3 miesięcy
  • Oferta dla nowych klientów banku

Załóż Konto Oszczędnościowe w ING na 5% z premią 250 ZŁ!


Pekao SA – konto oszczędnościowe 5,0%

Załóż Konto Oszczędnościowe w Pekao SA z premią 200 ZŁ!

Zobacz warunki promocji Konta Przekorzystnego z premią 300zł i kontem oszczędnościowym na 5%!


Najlepsze konta oszczędnościowe – jak powstawał ranking kont oszczędnościowych?

Na koncie oszczędnościowym gromadzimy nadwyżki gotówki, które muszą charakteryzować się dużą płynnością, tzn. w każdej chwili będziemy mogli ich użyć. W tym przypadku konto oszczędnościowe pozwala na takie ruchy. Rachunek oszczędnościowy w przeciwieństwie do lokaty pozwala na swobodę wpłaty i wypłaty środków.

oprocentowanie na elastycznym koncie oszczędnościowym - atuty oferty odsetki naliczane co miesiąc - na koncie atrakcyjne oprocentowanie

Nie tylko oprocentowanie konta oszczędnościowego jest istotne!

Oprocentowanie kont oszczędnościowych z uwagi na cykliczne podwyżki stóp procentowych, obecnie regularnie rośnie. Na kontach oszczędnościowych możemy już zarobić ponad 5%. Pamiętajmy, że od zarobionej kwoty będziemy musieli zapłacić podatek od zysków kapitałowych (podatek Belki) w wysokości 19%.

Chcąc trzymać środki na koncie oszczędnościowym, powinniśmy zwrócić uwagę na to, na jak długi okres oferowane jest promocyjne oprocentowanie środków. Ważne jest także to, czy bank pobiera opłaty za wypłaty środków z konta oszczędnościowego.

Konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym – po co mi takie rozwiązanie?

Rachunki oszczędnościowe bardzo często oferowane są w promocji z kontem osobistym. To może być okazja dla nas na dodatkowy zarobek. Bardzo często banki oferują bardzo atrakcyjne premie po założeniu konta osobistego – nawet ponad 500zł. W takim przypadku na rachunku oszczędnościowym możemy trzymać nadwyżki zgromadzone na koncie osobistym.

Czy moje środki są bezpieczne? Jakie gwarancje ma rachunek oszczędnościowy?

Każdy rachunek oszczędnościowy recenzowany na tym portalu, podobnie jak wszystkie lokaty bankowe, jest zabezpieczony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Jest to instytucja, która gwarantuje zwrot powierzonych środków wraz z odsetkami w wypadku upadku banku aż do kwoty 100.000 EUR. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym artykule.

Top

🔔360 ZŁ po założeniu Konta Millennium 360°! Proste warunki!

X