Karta kredytowa online – jak założyć kartę kredytową przez internet z atrakcyjną premią?

jak płacić kartą kredytową - limit kredytowy kart kredytowych

Wiedza o tym, jak działa karta kredytowa, jest niezwykle ważna. Jest to produkt coraz bardziej popularny wśród Polaków, jednak nie wszyscy z nich są świadomi zarówno profitów wynikających z jej posiadania, jak i ewentualnych kosztów.

Podstawowe informacje- jak działa karta kredytowa

Kartą kredytową możemy płacić jak zwykłą kartą debetową. Przypomnijmy, karta debetowa to taka karta, jaką bank wydaje nam przy założeniu konta osobistego.

Płacąc kartą kredytową możemy przez określony czas korzystać za darmo z pieniędzy banku, natomiast w wypadku karty debetowej musimy korzystać ze swoich własnych środków.

Oczywiście dług zaciągnięty przy wykonywaniu transakcji kartą kredytową należy spłacić przed upłynięciem okresu bezodsetkowego. Okres bezodsetkowy to czas, w którym możemy spłacić zadłużenie na naszej karcie kredytowej bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Zależy on od banku i wynosi zazwyczaj maksymalnie około 50-55dni.

Najpopularniejsze karty kredytowe – Złóż wniosek przez internet!


Ponownie kumulacja od BNP Paribas: 400 zł za kartę kredytową i 600 zł po założeniu konta osobistego!

PROMOCJA TRWA DO: 31.05.2024r.

promocja karty kredytowej bnp paribas 400 zwrot 2

RECENZJA PROMOCJI

PRZEJDŹ NA STRONĘ PROMOCJI


TurboKarta Santander Consumer Bank z premią 400 zł do Biedronki i 360 zł w formie zwrotów – promocja karty kredytowej powraca!

PROMOCJA TRWA DO: 31.08.2024r.

promocja santander consumer bank voucher biedronka 400 - karta kredytowa - turbokarta

RECENZJA PROMOCJI

PRZEJDŹ NA STRONĘ PROMOCJI


Mamy to! Aż 900 zł po założeniu karty kredytowej Citibank Citi Simplicity w bonach za wydanie… 700 zł + 320 zł po otwarciu DARMOWEGO konta osobistego!

PROMOCJA TRWA DO: 22.04.2024r.

promocja citibank karta kredytowa allegro

RECENZJA PROMOCJI

PRZEJDŹ NA STRONĘ PROMOCJI


Prosta akcja! 600 zł po założeniu karty kredytowej Citibank i spełnieniu banalnych warunków + 320 zł za DARMOWE konto osobiste!

PROMOCJA TRWA DO: 13.08.2024r.

promocja citibank karta kredytowa sztuka testowania

RECENZJA PROMOCJI

PRZEJDŹ NA STRONĘ PROMOCJI


400zł w gotówce po wyrobieniu karty kredytowej Santander Consumer Bank! Ależ proste warunki!

PROMOCJA TRWA DO: 30.04.2024r.

santander consumer bank karta kredytowa 400 2

RECENZJA PROMOCJI

PRZEJDŹ NA STRONĘ PROMOCJI


Kiedy i jak spłacić kartę kredytową?

Proces spłacania karty kredytowej jest bardzo prosty, jednak wymaga zrozumienia ogólnych zasad przy rozpoczęciu korzystania z tego typu produktu.

To, jak działa karta kredytowa najłatwiej będzie wytłumaczyć na przykładzie. Otóż załóżmy, że okres rozliczeniowy naszej kredytówki rozpoczyna się 26. lipca, a kończy 25. sierpnia. Bank 31 sierpnia przysłał nam wyciąg z rachunku karty kredytowej, z którego wynika, że łączna wysokość naszego zadłużenia wynosi 1000zł. Jednocześnie na wyciągu podana została data, do której musimy spłacić kredytówkę, czyli przelać należne środki na wskazany przez bank rachunek. W tym przypadku ta data to 20 września. Jeśli nie uda nam się spłacić zadłużenia w terminie, musimy liczyć się z koniecznością spłaty odsetek w wysokości około RRSO 20% lub więcej. Na wyciągu bank zazwyczaj podaje także minimalną kwotę do spłaty. Jest ona zazwyczaj w wysokości 10% należnych środków.

Zwróćmy uwagę na to, iż korzystając z naszej przykładowej kredytówki w sposób najbardziej optymalny, możemy cieszyć się możliwością realnego przesunięcia wydatków o ponad 50 dni! Mowa tutaj o sytuacji, kiedy transakcje wykonywaliśmy na początku okresu rozliczeniowego, a zadłużenie spłacaliśmy w drugiej połowie września. Taka możliwość przesunięcia zobowiązań przyda się z pewnością wielu wśród użytkowników bloga. Wiedza o tym, jak działa karta kredytowa może okazać się kluczowa w celu optymalizacji naszych finansów.

Karta kredytowa – ewentualne koszty

Oprócz wspomnianego wcześniej kosztu późniejszej spłaty zadłużenia niż ten określony przez bank, dodatkowo możemy zostać obciążeni roczną opłatą za korzystanie z karty kredytowej. W wielu bankach w prosty sposób możemy tej opłaty uniknąć. Szczegóły warunków zwolnienia z opłat zawarte są w regulaminie naszej karty kredytowej.

Banki kuszą również możliwością wypłaty pieniędzy poprzez karty kredytowe za pośrednictwem bankomatu. Jest to oczywiście możliwe, jednak bardzo kosztowne. Zdecydowanie odradzam korzystanie z tego typu rozwiązań, ponieważ przy wypłacie pieniędzy z karty kredytowej poprzez bankomat dla tych środków nie obowiązuje okres bezodsetkowy! Oznacza to, iż odsetki płacimy już od pierwszego dnia od daty zaciągnięcia zadłużenia! Innymi słowy, kiedy zlecimy wypłatę gotówki – od razu naliczane są odsetki. Niejednokrotnie banki kuszą nas dodatkowymi profitami w zamian za wypłacenie kilku tysięcy złotych z limitu karty właśnie za pośrednictwem bankomatu. Wypłata gotówki z rachunku karty zazwyczaj jest nieopłacalna, więc warto mieć się na baczności i być świadomym klientem.

Karta kredytowa – Twoje profity

Posiadanie karty kredytowej oznacza bardzo często możliwość uczestnictwa w różnego typu programach promocyjnych. Z doświadczenia najbardziej opłacalne są zniżki do konkretnych sklepów, wynoszące nawet 10-15%! Oprócz tego, zazwyczaj za wykonane transakcje kredytówką otrzymujemy punkty lojalnościowe, które najkorzystniej jest wymieniać na vouchery do popularnych sklepów stacjonarnych i internetowych.

Oprócz wspomnianych wyżej zalet, przy założeniu karty kredytowej często możemy skorzystać z promocji dla nowych klientów danego banku. Wiedza o tym, jak działa karta kredytowa w połączeniu z atrakcyjną promocją pozwoli nam w prosty sposób zarobić nawet kilkaset złotych!

Karta kredytowa online, przez internet – dzisiejsza technologia pozwala nam na złożenie wniosku o kredytówkę bez wychodzenia z domu. Podpisanie umowy również nie będzie problemem, bo z kurierem umówimy się w dogodnym terminie u nas w mieszkaniu.

Wydanie karty jest całkowicie bezpłatne. Całkowita kwota kredytu, na jaki będziemy mogli robić debet zależy od tego, jaką posiadamy zdolność kredytową. Bank podczas procedowania naszej kredytówki najprawdopodobniej sprawdzi naszą historię kredytową, zobaczy, czy spłata karty lub innych zobowiązań następowała w przeszłości w ustalonym terminie płatności. Jeśli spełnimy powyższe warunki, bez problemu będziemy mogli otrzymać kartę kredytową w ramach przyznanego limitu kredytowego.

Karta kredytowa umożliwia także wspomnianą wcześniej możliwość optymalizacji naszych wydatków. Jako że może ona także niektóre osoby napędzać do wydawania większych ilości pieniędzy niż powinni, warto zadbać o optymalne ustawienie swojego limitu kredytowego, czyli maksymalnej kwoty zadłużenia na naszej karcie kredytowej. Banki z reguły proponują dość wysokie limity. Potencjalnie może się wiązać z niemożnością spłaty całości zadłużenia przed upłynięciem okresu bezodsetkowego w przypadku części klientów. Właśnie wtedy bank zaczyna zarabiać na kredytówce. Zdroworozsądkowo myślący użytkownik takiej karty powinien moim zdaniem ustawić limit kredytowy maksymalnie o wysokości swojej jednej przeciętnej miesięcznej pensji.

Kiedy szczególnie wygodne jest używanie karty kredytowej?

Karta kredytowa wykorzystywana w sposób rozsądny może stać się dla nas bardzo przydatnym narzędziem. Jeśli będziemy spłacać zadłużenie w terminie (o czym szerzej w dalszej części artykułu) bank nie naliczy nam żadnych odsetek. Karta kredytowa może być przydatna w różnych sytuacjach:

  • rezerwacja hoteli online – wiele popularnych serwisów rezerwacyjnych wymaga, aby podać dane karty kredytowej lub debetowej już w momencie bukowania hotelu (nawet jeśli jest napisane, że za pobyt zapłacimy na miejscu). Serwis ma możliwość preautoryzacji karty, czyli sprawdzenia, czy są na niej środki i zablokowania ich przez kilka dni. W tym momencie warto zadać sobie pytanie – po co serwis ma blokować nasze środki na karcie debetowej skoro może środki banku na karcie kredytowej, dostępne dla nas całkowicie za darmo? Nasze pieniądze mogą przecież w tym czasie pracować np. na dobrze oprocentowanej lokacie.
  • nagły brak gotówki – w razie potrzeby możemy odroczyć termin zapłaty za produkt o czas okresu bezodsetkowego,
  • możliwość skorzystania z chargeback – jeśli zamówiona przez nas usługa nie została wykonana lub nie otrzymaliśmy produktu, za który płaciliśmy kartą kredytową, możemy z tego tytułu złożyć reklamację w banku, który wydał kredytówkę. W razie pozytywnego rozpatrzenia, otrzymamy zwrot środków na konto karty kredytowej.

Jak działają płatności kartą kredytową?

Załóżmy, że cykl rozliczeniowy naszej karty kończy się 10-tego dnia każdego miesiąca. Od tego czasu mamy grace period (czyli czas, w którym nie zapłacimy odsetek) – jego długość zależna jest od banku, ale przyjmijmy, że w naszym przypadku wynosi on 25 dni.

Użytkownik zaczął używać karty kredytowej 15 marca. Wykonał nią transakcje do 10 kwietnia na kwotę łączną 2000zł. Po 10 kwietnia następuje 25 dni okresu bezodsetkowego. Ostateczny termin spłaty karty, czyli koniec okresu bezodsetkowego przypada na 5 maja. Do tego dnia należy wpłacić na rachunek karty kwotę w wysokości zaciągniętego zadłużenia tj. 2000zł. Zakładając, że całość tej kwoty wydana została w dniu 15 marca, to na podstawie tego przykładu widzimy, że nasz użytkownik przez 52 dni korzystał z darmowych pieniędzy banku! Oczywiście jeśli nie spłaciłby zadłużenia w terminie, zaczęłyby się naliczać odsetki w wysokości około 20% (rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO).

Karta kredytowa online – czy warto?

Moim zdaniem warto mieć w portfelu kredytówkę. Sam takową posiadam i aktywnie z niej korzystam. Oprócz kilkuset złotych na start, które otrzymałem od banku za spełnienie prostych warunków, zawsze mam możliwość przesunięcia w czasie części płatności oraz skorzystania z atrakcyjnych zniżek dla posiadaczy mojej karty. Zawsze spłacam zadłużenie w terminie. Tylko wtedy posiadanie karty kredytowej jest w pełni opłacalne – Wam również polecam takie podejście do sprawy.

Powyżej prezentuję kilka ofert promocyjnych kart kredytowych, w których można zyskać w prosty sposób kilkaset złotych lub inne dodatkowe przywileje. Karta kredytowa online przez internet, z sowitą premią? Tak, to możliwe.


Ostatnio popularne na blogu:

promocja bnp paribas konto osobiste giga premia

Giga premia! Zyskaj aż 600 zł po otwarciu konta osobistego w BNP Paribas!

Najnowsza oferta od BNP Paribas: „Giga premia”! Tym razem otrzymamy łącznie 600 zł, z czego aż 520 zł w gotówce oraz 80 zł w bonach do Żabki po ...
santander konto dla dziecka promocja 2024 150

Teraz więcej! 150 zł za konto dla dziecka 7-17 lat + 500 zł dla dorosłego w Santander Bank Polska!

Santander wznowił ofertę promocyjną kont dla dzieci, podwyższając bonus względem poprzedniej edycji oferty! Teraz oferuje premię za konto dla dziecka w wieku 7-17 lat w wysokości 150 zł ...
Oceń tego posta!
[Głosów: 13 Średnio: 5]