Darmowe konto bankowe – gdzie założysz konto bankowe bez opłat? Ranking darmowych kont bankowych – kwiecień 2024

darmowe konto bankowe - konto bankowe bez opłat za wypłaty z bankomatów

Konto bankowe bez opłat – taki wymóg ma sporo klientów, którzy szukają konta osobistego. Nic w tym dziwnego – nie lubimy przecież ciągle martwić się o to, czy wykonaliśmy określoną ilość transakcji kartą w miesiącu lub czy wysłaliśmy odpowiednie przelewy, zwalniające z opłat za prowadzenie rachunku oraz użytkowanie karty kredytowej. Korzystanie z takiego darmowego konta bankowego jest zdecydowanie bardzo przyjemne!

Darmowe konto bankowe – Ranking kwiecień 2024


1. Citibank – Citikontobezwarunkowo darmowe! 320 zł premii

2. Bank Pekao – Konto Przekorzystne 300 zł premii

3. Santander Bank Polska – Konto Santander 500 zł premii

4. Bank Millennium – Konto Millennium 360° 600 zł premii

5. ING Bank Śląski – Konto Direct 500 zł premii

Darmowe konto bankowe (bez wpływów) – gdzie założyć?


Citibank – Citikonto – darmowe konto osobiste 320 zł premii

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W CITIBANK


Darmowe konto bankowe – czym się charakteryzuje konto osobiste bez opłat?

Konto bez opłat to takie, które nie spowoduje naliczenia żadnych opłat nawet w przypadku braku aktywności na rachunku. Brak opłat za prowadzenie rachunku, za kartę oraz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – tylko takie oferty bierzemy w tym zestawieniu pod uwagę!

Konto bankowe bez opłat – czy to możliwe?

Na szczęście nieliczne banki oferują produkt, którego poszukujemy, czyli całkowicie darmowe konto osobiste. Mam tutaj na myśli rachunek bankowy wraz z kartą debetową, którego użytkowanie oraz wypłaty z bankomatów środków zgromadzonych na koncie będą bezpłatne. Istotne będą dla nas darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a nie z określonych urządzeń danego banku.

Konto z darmowym prowadzeniem i bez opłat za kartę po spełnieniu prostych warunków


Chcąc poszerzyć powyższy ranking zdecydowałem się jeszcze na zaprezentowanie rachunków bankowych, które co prawda nie są całkowicie darmowe, ale wystarczy spełnić banalne warunki, żeby nie płacić nic i cieszyć się świetnym kontem osobistym. Jeśli nie wypłacasz pieniędzy z bankomatu lub wypłacasz je BLIKiem (te wypłaty praktycznie zawsze są darmowe) – to masz jeszcze szerszy wybór!


Bank Pekao – Konto Przekorzystne 300 zł premii

 • Bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku
 • Darmowa karta do konta: jeśli na Twoje konto wpłynie min. 500zł i wykonasz 1 transakcję kartą (lub opłata 4 zł); osoby do 26 r.ż.: bezwarunkowo darmowa
 • Darmowe bankomaty obce: tak, 2 wypłaty w miesiącu
 • Dodatkowe korzyści dla nowych klientów: 300 zł premii, aż 7% na koncie oszczędnościowym

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W PEKAO 


Santander Bank Polska – Konto Santander 500 zł premii

 • Darmowe prowadzenie rachunku – tak, jeśli wykonasz transakcje kartą lub BLIK na kwotę min. 300zł
 • Darmowa karta do konta: tak, jeśli wykonasz transakcje kartą lub BLIK na kwotę min. 300zł
 • Darmowe bankomaty obce: brak, 3zł od wypłaty
 • Dodatkowe korzyści dla nowych klientów: nawet 500 zł premii, darmowe przelewy natychmiastowe

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W SANTANDER

Wpisz kod polecenia po założeniu konta: VZBFCL 


Bank Millennium – Konto Millennium 360° 600 zł premii

 • Darmowe prowadzenie rachunku – bezwarunkowo!
 • Darmowa karta do konta: tak, jeśli wykonasz min. 5 transakcji kartą (lub opłata 11zł)
 • Darmowe bankomaty obce: nielimitowane, jeśli wykonasz min. 5 transakcji kartą (lub prowizja 5zł od wypłaty)
 • Dodatkowe korzyści dla nowych klientów: 600 zł premii, 6,25% na koncie oszczędnościowym

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W MILLENNIUM

Dodatkowo zyskaj 200 zł za konto dla dziecka- sprawdź warunki


ING Bank Śląski – Konto Direct 500 zł premii

 • Darmowe prowadzenie rachunku – bezwarunkowo!
 • Darmowa karta do konta: tak, jeśli suma transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 300zł (lub opłata 7zł)
 • Darmowe bankomaty obce: 1 wypłata w miesiącu (pozostałe 2,5zł od wypłaty)
 • Dodatkowe korzyści dla nowych klientów: 500 zł premii, 5,5% na koncie oszczędnościowym

RECENZJA PROMOCJI

ZAŁÓŻ KONTO W ING


Opłaty za konto – za co banki naliczają prowizję?

Opłaty bankowe to z pewnością materiał na odrębny artykuł, ale tutaj możemy skupić się głównie na prowizjach związanych bezpośrednio z posiadaniem konta bankowego.

Opłata za prowadzenie konta bankowego

Coraz częściej banki z niej zrezygnują, jednak nadal jest to jedna z podstawowych prowizji pobieranych przez bank. Praktycznie zawsze możemy jej uniknąć, jeśli spełnimy określne warunki aktywności na koncie. Może to być na przykład zapewnienie wpływu na nasze konto bankowe o określonej wysokości w danym miesiącu lub też wykonanie danej ilości transakcji kartą.

Opłata za użytkowanie karty debetowej

Kolejna opłata, ponoszona prawie zawsze przez klientów, którzy nie są aktywni, tzn. nie płacą regularnie kartą dedykowaną do danego konta bankowego. Tutaj podobnie jak w przypadku opłaty za prowadzenie konta – w prosty sposób możemy jej uniknąć. Wystarczy regularnie wykonywać płatności kartą.

Dodatkowe dziwne opłaty – np. za przelewy internetowe czy wpłaty w oddziale banku

Banki potrafią naliczyć opłatę nie tylko za obsługę karty debetowej, prowadzenie konta, wypłaty w placówce banku czy wypłaty gotówki z bankomatów. Zdarza się także opłata za… przelewy internetowe. Wielokrotnie spotykałem się z sytuacją, kiedy co prawda prowadzenie konta było bezpłatne, jednak występowała taka dziwna dodatkowa opłata. Dobrze, że nie dołożono jeszcze dodatkowej opłaty za płatości kartą lub BLIKiem… Oczywiście wielokrotnie zdarzają się także opłaty za wpłaty w oddziale banku.

Darmowe wypłaty z bankomatów to luksus

Obecnie naprawdę niewiele banków oferuje darmowe wypłaty z bankomatów obcych (czyli innych, niż urządzenia banku, w którym posiadamy konto osobiste). Bardzo często nawet jeśli mamy dostęp do darmowych wypłat, to ich ilość w miesiącu jest limitowana. Są oczywiście również oferty rachunków bankowych, pozwalające na nielimitowane darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce po spełnieniu określonych warunków (sprawdź ofertę Millennium). Bezpłatne wypłaty z bankomatów to dla mnie “must have” przy ocenie możliwości, jakie dają darmowe konta osobiste.

Darmowe konto bankowe – to możliwe!

Powyższe przykłady pokazują, że na polskim rynku jest dużo banków, które oferują założenie darmowego konta bankowego. Co prawda czasami trzeba wykonać kilka płatności kartą i skorzystać z bankowości internetowej w ciągu miesiąca, jednak wtedy zazwyczaj prowadzenie konta oraz wypłata gotówki z bankomatów własnych, a często pozostałych bankomatów jest za darmo! Prawdziwe konto za zero to także darmowe przelewy natychmiastowe – przynajmniej kilka w miesiącu. Powyższe zestawienie pokazuje, że możliwe jest otwarcie konta, które także będzie posiadało taką funkcjonalność!

bezpłatne konto bankowe - konto za zero - przelewy natychmiastowe za darmo

Darmowe konto internetowe – założenie konta osobistego

Większość rachunków możemy obecnie założyć przez internet, bez wychodzenia z domu – za pomocą formularza na tej stronie lub przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej. Należy oczywiście przygotować dowód osobisty.

Proces weryfikacji zazwyczaj przebiega bardzo sprawnie. Zazwyczaj już nawet tego samego dnia możemy rozpocząć korzystanie z konta osobistego, a kilka dni później z karty płatniczej.

Pamiętajmy, że banki mają obowiązek posiadania także produktu określanego jako podstawowy rachunek płatniczy, który obligatoryjnie musi być darmowy. Jest on jednak przeznaczony dla osób, które nie posiadają żadnego konta osobistego w walucie polskiej. Idąc tym tropem bezpłatne konto bankowe powinno być dostępne dla każdego, jednak zazwyczaj jest to konto warunkowo darmowe, na przykład z ograniczoną jak na dzisiejsze czasy funkcjonalnością.

Dodatkowe korzyści – konta oszczędnościowe, konta walutowe

Wraz z kontem osobistym często dostajemy dostęp do atrakcyjnej oferty oszczędnościowej banku. W bankowości internetowej banku możemy w prosty sposób odszukać oferty założenia takich produktów oszczędnościowych.

Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nasza karta debetowa nie posiada dodatkowej funkcjonalności – czy nie jest kartą wielowalutową. Dzięki temu możemy po bardzo korzystnym kursie przewalutować transakcje kartą wykonywane za granicą! Wtedy płatność kartą będzie dużo bardziej funkcjonalna!


Ostatnio popularne na blogu:

promocja bnp paribas konto osobiste giga premia

Giga premia! Zyskaj aż 600 zł po otwarciu konta osobistego w BNP Paribas!

Najnowsza oferta od BNP Paribas: „Giga premia”! Tym razem otrzymamy łącznie 600 zł, z czego aż 520 zł w gotówce oraz 80 zł w bonach do Żabki po ...
santander konto dla dziecka promocja 2024 150

Teraz więcej! 150 zł za konto dla dziecka 7-17 lat + 500 zł dla dorosłego w Santander Bank Polska!

Santander wznowił ofertę promocyjną kont dla dzieci, podwyższając bonus względem poprzedniej edycji oferty! Teraz oferuje premię za konto dla dziecka w wieku 7-17 lat w wysokości 150 zł ...
Oceń tego posta!
[Głosów: 17 Średnio: 4.5]