Jesteś tutaj
Główna > Lokata Facto Bez Konta
Oceń tego posta!
[Głosów: 2 Średnio: 5]

Lokata Facto: Zyskaj 7% w skali roku! Recenzja Lokaty Facto | Opinie

lokata facto opinie recenzja - jak założyć lokatę facto - rachunek depozytowy

W ostatnim czasie na naszym portalu pojawiła się nowa atrakcyjna oferta depozytowa: Lokata Facto. Jest to jedna z topowych lokat na rynku. Obecnie oferuje ona oprocentowanie na poziomie nawet 7,0%! W związku z licznymi pytaniami – pora na szczegółową recenzję tego produktu!

Dowiesz się nie tylko, dlaczego warto założyć Lokatę Facto, ale także dlaczego ten rachunek depozytowy to jeden z liderów rynku! Jest to lokata bez konta, więc nie musisz zakładać żadnego konta osobistego podczas składania wniosku! Okres lokaty dopasujesz do swoich potrzeb przy wypełnieniu formularza. Zdeponować możesz tak naprawdę dowolną kwotę!

Facto? Co to za bank? 

Lokata Facto oferowana jest przez BFF Bank. Działa on w Polsce od 2019 roku w oparciu o licencję bankową udzieloną przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank Of Italy. Wszystkie środki do równowartości kwoty 100.000 EUR są gwarantowane przez Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi – włoski odpowiednik naszego polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Możecie więc być spokojni o wasz depozyt. Środki są w pełni bezpieczne, podobnie jak w każdym banku, w którym gwarancje zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

Kto może skorzystać z promocji?

Z promocji mogą skorzystać wszyscy – zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. Co ważne, konto osobiste nie jest wymagane! Konieczne będzie jedynie tzw. konto techniczne, bezwarunkowo w pełni darmowe.

Załóż Lokatę Facto z oprocentowaniem nawet 7,0%!

Oprocentowanie Lokaty Facto

Lokata Facto w przypadku najpopularniejszych wariantów jest obecnie tak samo oprocentowana w niezależnie od czasu, na jaki zdecydujemy się ją założyć:

  • 7,0% na 3 lub 6 miesięcy
  • 7,0% na 9 lub 12 miesięcy.

Szczegóły dotyczące oprocentowania znajdują się w dołączonej tabeli oprocentowania. Znajdziemy tam także warianty mniej popularne, którą mogą być niewymienione powyżej (np. Lokata Facto na 24 miesiące).

Jak założyć Lokatę Facto?

Wniosek o Lokatę Facto możemy złożyć w pełni przez internet poprzez dedykowaną stronę promocji. Formularz poprowadzi nas krok po kroku.

Jaką minimalną i maksymalną kwotę mogę ulokować?

Minimalna kwota lokaty to 5.000 zł. Kwota maksymalna jest bardzo wysoka i wynosi 12.000.000zł. Pamiętajmy jednak, że włoski fundusz gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo zdeponowanych środków do kwoty 100.000 EUR.

Załóż Lokatę Facto z oprocentowaniem nawet 7,0%!

Założyłem lokatę. Ile mam czasu na opłacenie lokaty? Ważność umowy Lokaty Facto

Środki na Lokatę Facto musimy przelać w ciągu 3 dni od daty wysłania wniosku. Pełna aktywacja rachunku depozytowego jest zależna od daty zaksięgowania przelewu aktywacyjnego, ale prawdopodobnie nastąpi w ciągu 24h od momentu wykonania przelewu.

Lokata Facto – ile zyskam?

Po przejściu na stronę oferty poprzez dedykowany link w prosty sposób możemy obliczyć, ile zarobimy na Lokacie Facto. Pamiętajmy, że od zysku z lokaty będzie konieczne jeszcze odliczenie podatku Belki w wysokości 19% – więcej o obliczaniu zysków z lokat w tym artykule.

W tabeli oprocentowania lub na podanej stronie możemy sprawdzić wszystkie dostępne opcje lokaty, nawet na 5 lat!

Czy środki na Lokacie Facto są bezpieczne?

Oczywiście! Tak jak wcześniej wspomniałem, bezpieczeństwo środków zgromadzonych na Lokacie Facto w BFF Bank zapewnia odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – włoski  F.I.T.D. – Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi. Działa on na takiej samej zasadzie jak BFG i tak jak on oferuje automatyczny zwrot depozytów do kwoty 100.000 EUR w ciągu maksymalnie 10 dni. Obecność BFF Bank na liście instytucji finansowych, których depozyty są gwarantowane przez FITD możecie potwierdzić pod tym adresem.

Załóż Lokatę Facto z oprocentowaniem nawet 7,0%!

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas wnioskowania o Lokatę Facto konieczne będzie podanie rachunku bankowego, z którego wykonamy przelew weryfikacyjny. Ważne, aby nasze dane użytkownika (w tym adres) były takie same, jak dane przypisane do rachunku, z którego będziemy przelewać pieniądze. Może to być dowolne konto w polskim banku. Tak jak wcześniej wspomniałem, środki na rachunek depozytowy po założeniu Lokaty Facto musimy wpłacić w ciągu 3 dni od złożenia wniosku.

Kiedy otrzymam odsetki?

Odsetki z Lokaty Facto zostaną naliczone na koniec okresu trwania lokaty. Kwota lokaty wraz z wypracowanymi odsetkami trafi na konto techniczne w BFF Bank. Z tego miejsca będziemy mogli wypłacić środki na nasze konto w innym banku lub też być może założyć kolejny promocyjny depozyt. Tym samym kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu rozliczeniowego.

Co w przypadku zerwania lokaty przed jej zakończeniem?

W przypadku zerwania lokaty przed dniem jej zakończenia utracisz wszystkie wypracowane odsetki. Jeśli oczekujesz produktu o większej elastyczności wpłat i wypłat, zastanów się nad otwarciem konta oszczędnościowego.


Ostatnio popularne na blogu:

promocja wakacyjna millennium konto oszczędnościowe

400 zł premii w nowej promocji Konta Millennium 360 + 7,5% na koncie oszczędnościowym!

Bank Millennium powrócił ze świetną promocją konta osobistego Millennium 360°! Tym razem do zgarnięcia jest 400zł w formie gotówki na bardzo prostych warunkach! Oferowane Konto Millennium 360° to ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Top