Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Konto bankowe przez internet bez kuriera – 2022 – czy to możliwe? A może konto na selfie?

Konto bankowe przez internet bez kuriera – 2022 – czy to możliwe? A może konto na selfie?

konto bankowe przez internet bez kuriera 2022 - konto na selfie
Oceń tego posta!
[Głosów: 58 Średnio: 4.3]

Konto bankowe przez internet bez kuriera, konto na selfie – to jedne z najwygodniejszych sposobów otworzenia konta bankowego. Nie wszystkie banki oferują jednak taką możliwość. Czym to jest spowodowane i gdzie założysz rachunek bankowy poprzez przelew weryfikacyjny, selfie lub wideoweryfikację?

Konto bankowe przez internet bez kuriera 2022 – lista banków. Konto na selfie

Obecnie konto bankowe bez konieczności wizyty firmy kurierskiej w naszym mieszkaniu bądź miejscu pracy oferuje tylko kilka banków. Aby założyć taki rachunek, należy kliknąć w jeden z poniższych linków:

Konto online bez kuriera – konto na selfie:

ZŁÓŻ WNIOSEK! Santander – Konto Jakie Chcę 480 ZŁ premii - recenzja


ZŁÓŻ WNIOSEK! Bank Pekao – Konto Przekorzystne
Konto online – konto na selfie lub eDowód

ZŁÓŻ WNIOSEK! mBank – eKonto 650 ZŁ premii - recenzja
Konto bez kuriera – przelew weryfikacyjny lub konto na selfie:

ZŁÓŻ WNIOSEK! Bank Millennium – Millennium 360° 360 zł premii - recenzja


ZŁÓŻ WNIOSEK! – ING Bank Śląski – Konto Direct


Konto online – przelew weryfikacyjny:

ZŁÓŻ WNIOSEK! Alior Bank – Konto Jakże Osobiste


Opcja potwierdzenia tożsamości przy otwieraniu konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku z innego banku, którego jesteśmy właścicielem zaczęła być dostępna wiosną 2011r. Niewątpliwie bardzo skróciło to czas konieczny na aktywowanie konta osobistego dla nowego użytkownika. W praktyce w przypadku weryfikacji za pomocą przelewu konto osobiste otwierane jest w ten sam dzień, nawet w przeciągu kilkunastu minut, bez zbędnych formalności. To świetny sposób, aby założyć konto w banku bez wychodzenia z domu! Jest to dobre rozwiązanie dla osób wygodnych bądź takich, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą przyjąć przedstawiciela firmy kurierskiej.

Ograniczenia przy otwieraniu kont za pomocą przelewu

Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła jednak ograniczyć możliwość otwierania rachunków przy pomocy przelewu weryfikacyjnego ze względów bezpieczeństwa. Od 1 lipca 2016r. rachunku za pomocą przelewu nie można otworzyć za pomocą przelewu z banku, w którym założyliśmy konto w taki sam sposób. Innymi słowy – konto bankowe przez internet bez kuriera jest dla nas dostępne tylko w przypadku, jeśli źródło przelewu weryfikacyjnego pochodzi z banku, w którym nasza tożsamość została potwierdzona w oddziale banku. W przeciwnym wypadku nastąpi odrzucenie wniosku o otwarcie konta.

Pamiętajmy, że zawsze istnieją jeszcze alternatywne metody podpisania umowy o konto, jak chociażby wideoweryfikacja, czyli weryfikacja użytkownika podczas rozmowy wideo, wizyta kuriera, weryfikacja poprzez selfie oraz oczywiście podpisanie umowy w oddziale banku, o czym szerzej w dalszej części artykułu.

Konto online przez internet bez kuriera otwieramy bez konieczności fizycznego podpisywania umowy, zaraz, bez wychodzenia z domu, poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku lub też poprzez zdjęcie własnej twarzy (tzw. selfie) i zdjęcie dowodu osobistego.

Jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera?

Podczas składania wniosku o nowe konto należy podać wszystkie konieczne dane. Korzystamy z informacji zawartych na obydwu stronach dowodu osobistego. Po wpisaniu danych osobowych bank poprosi nas o wykonanie przelewu weryfikacyjnego lub też inny sposób weryfikacji. Całość procedury zakładania rachunku zajmie Ci około 15 minut. W momencie zawarcia umowy będziesz już mógł zalogować się do bankowości internetowej.

Ważne! Przelew identyfikacyjny musi być wykonany z konta, w którym dane właściciela są identyczne jak te podane we wniosku. W przypadku konta wspólnego, taki przelew może zostać odrzucony.

Brak konieczności wizyty dostarczyciela umowy w naszym domu znacznie skraca czas konieczny na aktywację nowego rachunku. Założyć konto bankowe możemy online, bez kuriera, co nie wymaga od nas wychodzenia z domu oraz jest bardzo wygodne. Wystarczy tylko przelew weryfikacyjny lub inna metoda sprawdzenia naszej tożsamości (w zależności od banku). Żadnego podpisywania umowy przy kurierze, wystarczy tylko przesłanie zdjęcia dowodu osobistego lub nawet zdjęcie twarzy! Konto może być aktywne od zaraz, jeśli przelew będzie natychmiastowy.

Wideo weryfikacja konto bankowe online bez kuriera

Ostatnio coraz popularniejszą metodą otwierania rachunków osobistych staje się wideo weryfikacja. Jest to czat wideo z doradcą banku, w trakcie którego w kompleksowy sposób przeprowadzana jest weryfikacja naszej tożsamości. Podczas wideorozmowy konieczne będzie pokazanie w kamerce własnej twarzy. Zaprezentować będziemy musieli także zdjęcie dowodu osobistego. Bank ma bowiem obowiązek sprawdzić, czy dane podane przez nas podczas wypełniania wniosku o konto są prawidłowe.

Konto bez kuriera i wideoweryfikacja – krytyka

Trzeba jednak podkreślić, że taka forma otwierania kont bankowych jest obecnie krytykowana przez instytucje państwowe, takie jak UOKIK czy Ministerstwo Cyfryzacji. W przyszłości opcja ta może być więc niedostępna dla klientów banków w Polsce lub też mogą się pojawić dodatkowe regulacje prawne i proceduralne w celu jej dalszego funkcjonowania w naszym kraju. Na tą chwilę jednak na szczęście możemy otworzyć konto bankowe bez kuriera – wideoweryfikacja jest nadal dostępna.

Konto na selfie- konto przez internet

Konto na selfie? Tak, to już także jest możliwe. Ostatnio popularną metodą otwierania kont bankowych w niektórych instytucjach stało się potwierdzenie za pomocą zdjęcia swojej twarzy tzw. selfie (selfie konto). Wykorzystując metodę “konto na selfie” skany dowodu osobistego także będą potrzebne, jednak przelew weryfikacyjny nie będzie konieczny.


Konta bankowe online – lista – 2022 – konto od zaraz

Chcesz założyć konto bankowe online? Rachunek osobisty możesz bez wizyty w oddziale otworzyć w jednym z następujących banków:


Konto online bez kuriera – konto na selfie:

ZŁÓŻ WNIOSEK! Santander – Konto Jakie Chcę 480 ZŁ premii - recenzja


ZŁÓŻ WNIOSEK! Bank Pekao – Konto Przekorzystne
Konto online – konto na selfie lub eDowód

ZŁÓŻ WNIOSEK! mBank – eKonto 650 ZŁ premii - recenzja
Konto bez kuriera – przelew weryfikacyjny lub konto na selfie:

ZŁÓŻ WNIOSEK! Bank Millennium – Millennium 360° 360 zł premii - recenzja


ZŁÓŻ WNIOSEK! – ING Bank Śląski – Konto Direct


Konto online – przelew weryfikacyjny:

ZŁÓŻ WNIOSEK! Alior Bank – Konto Jakże Osobiste


Otwarcie konta przez przelew weryfikacyjny lub selfie jest bardzo proste!

Założenie konta bankowego za pomocą przelewu weryfikacyjnego to zdecydowanie najprostsza i najszybsza metoda na rozpoczęcie korzystania z rachunku, bez zbędnych formalności i konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera. Niestety nie wszystkie banki ją oferują. Metoda zaskakuje przede wszystkim swoją prostotą. Wystarczy dowód osobisty w ręku oraz konto w innym banku, aby otworzyć rachunek! Nasze nowe konto może być aktywne nawet w ciągu kilkunastu minut. Otwarcie rachunku następuje bez konieczności wizyty w banku ani przyjazdu kuriera z umową.

Konto bankowe od zaraz – w taki sposób można określić sposoby, jakie pozwalają założyć konto online za pomocą wideo weryfikacji czy też opcję założenia konta poprzez selfie.

Konto przez internet. Jak otrzymam umowę?

Jeśli otwierasz konto online – nie otrzymasz najprawdopodobniej papierowej umowy. Jest ona tak naprawdę niepotrzebna. Wszystko można wysłać w formie elektronicznej. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można taką umowę wydrukować. W razie konieczności pracownik banku przekaże nam wszystkie niezbędne instrukcje.

Pamiętajmy, że dla konta założonego online wymagane będzie dodatkowe potwierdzenie swojej tożsamości w przyszłości, poprzez złożenie wzoru podpisu w oddziale banku. W przyszłości taka weryfikacja tożsamości będzie następować podczas wpłat gotówkowych na konto. Chodzi o ustalenie tożsamości właściciela w momencie wpłaty pieniędzy na konto.

Otwieranie konta poprzez wniosek online – dodatkowe informacje

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego konta bankowego w dotychczasowym banku, najwyższy czas to zmienić! Dla otwierających konto często są przygotowywane specjalne promocje. Wiele banków oferuje także dodatkowe udogodnienia, niedostępnie przy założeniu rachunku bankowego w innym banku, np. darmowe przelewy natychmiastowe w przypadku Santander Bank Polska czy opcja aktywacji konta poprzez przelew weryfikacyjny. Z kolei mBank oferuje możliwość otworzenia rachunku poprzez eDowód.

Każdy w banków posiada także aplikację mobilną. Za jej pomocą możemy zlecić dany przelew czy nawet skontaktować się z pracownikiem banku poprzez czat lub połączenie głosowe. Obsługa rachunku osobistego z poziomu smartfona jest naprawdę dziecinnie prosta.

Otwierania konta online oznacza także, że bardzo szybko będziemy mogli z niego korzystać. W przypadku jeśli zdecydujemy się na przelew weryfikacyjny tylko minuty mogą nas dzielić od momentu, kiedy od procesu “zakładanie konta” przejdziemy do “użytkowanie konta”. Pamiętajmy tylko, aby dane nadawcy przelewu były takie same jak te wpisane we wniosku. Zwróćmy szczególną uwagę na zgodność adresu zamieszkania! Bez kuriera konto bankowe możemy otworzyć w coraz większej ilości banków, co bardzo powinno nas cieszyć. Otwieranie konta jest proste, przy czym sam proces otwarcia rachunku bankowego przebiega z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa (m. in. kody zabezpieczające w postaci wiadomości sms czy dodatkowy kontakt po stronie banku w przypadku podejrzanych aktywności).

Zachęcam do założenia konta bankowego online już dziś z pomocą tego poradnika! Wiele z prezentowanych banków oferuje świetne promocje!


Ostatnio popularne na blogu:

Konto bankowe przez internet bez kuriera - 2022 – czy to możliwe? A może konto na selfie?

450zł w gotówce po założeniu konta osobistego w BNP Paribas + lokata na 7,1%!

BNP Paribas powrócił z kolejną świetną promocją, w której mamy do odbioru 450zł w gotówce! Wystarczy założyć konto osobiste i spełnić kilka bardzo prostych warunków. Do tego będziemy ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Konto bankowe przez internet bez kuriera - 2022 – czy to możliwe? A może konto na selfie?

Bezpłatny CANAL+ z Netflix o wartości 420zł przez 6 miesięcy z Kontem Przekorzystnym Pekao SA!

WOW! Szansa na skorzystanie z darmowego pakietu CANAL+ z Netflix przez pół roku za darmo! Taka okazja nadarza się po założeniu Konta Przekorzystnego Pekao SA. Wystarczy wykonać 10 ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

pięć × 4 =

Top

🔔HIT powrócił! 480zł po założeniu Konta Jakie Chcę Santander!

X