Ranking kont firmowych – listopad 2024 – darmowe konto firmowe
Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zastanawiasz się, jakie konto firmowe wybrać, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Sporządzony i stale aktualny ranking kont firmowych z pewnością pomoże Ci w doborze konta firmowego. Porównanie różnych ofert bankowych pomoże Ci wybrać najlepsze konto dla firm, które spełni wszystkie Twoje potrzeby. Czy można mieć darmowe konto firmowe? Otóż…
Jeśli skorzystasz z niektórych z poniższych linków – konto firmowe możesz prowadzić całkowicie za darmo! Jeszcze kilka miesięcy temu takie oferty nie były dostępne!
Co to jest konto firmowe?
Konto firmowe to specjalny rodzaj rachunku bankowego, który jest przeznaczony dla przedsiębiorców i firm. Służy do prowadzenia działalności gospodarczej, rozliczeń z kontrahentami, płacenia podatków i składek. Konto firmowe umożliwia również korzystanie z dodatkowych produktów i usług oferowanych przez bank, takich jak karty płatnicze, aplikacje mobilne i terminale płatnicze. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą efektywnie zarządzać swoimi finansami, oddzielając je od prywatnych środków. Posiadanie konta firmowego jest szczególnie ważne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ponieważ ułatwia to rozliczenia z urzędem skarbowym i innymi instytucjami.
Ranking Kont Firmowych – Listopad 2024
1. Pekao – Konto Przekorzystne Biznes
2. Santander – Konto Firmowe Godne Polecenia
3. Nest Bank – BIZnest Konto
Najlepsze konta firmowe – listopad 2024
1. Konto Przekorzystne Biznes – Bank Pekao SA
Możliwość założenia rachunku online z linku poniżej!
Łącznie do odbioru nawet 2200 ZŁ premii po założeniu konta, w tym 500 ZŁ w formie zwrotów za płatności kartą (3% zwrotu)
2. Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – darmowe konto firmowe
Możesz założyć konto firmowe online – z linka poniżej.
3. Nest Bank – BIZnest Konto – bezwarunkowo darmowe
Zalety posiadania konta firmowego
Konto firmowe ma wiele zalet, które czynią je niezbędnym narzędziem dla przedsiębiorców. Jedną z najważniejszych zalet jest możliwość oddzielenia finansów firmowych od osobistych, co ułatwia prowadzenie działalności gospodarczej i rozliczenia z urzędem skarbowym. Dzięki temu łatwiej jest kontrolować przepływy finansowe i unikać pomyłek w księgowości. Konto firmowe umożliwia również korzystanie z dodatkowych produktów i usług, takich jak karty płatnicze, aplikacje mobilne i terminale płatnicze, co zwiększa wygodę i efektywność zarządzania finansami firmy. Ponadto, konto firmowe może być otwarte bez wychodzenia z domu, co jest bardzo wygodne dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie oszczędność czasu i komfort.
Umiejętne zarządzanie aktywami obrotowymi, w tym także środkami pieniężnymi może być nie tylko powodem do satysfakcji, lecz także dodatkowym źródłem nieopodatkowanego przychodu. Stara zasada ekonomii mówi, że pieniądz zaoszczędzony, to pieniądz de facto zarobiony. Niewydane środki finansowe zwiększają przecież ogólny stan posiadania.
Warto zatem poświęcić kilka chwil na analizę dotyczącą korzyści płynących z ofert bankowych w odniesieniu do polityki finansowej przedsiębiorstwa.
Rachunek firmowy jest nam potrzebny (lecz nie jest konieczny), jeśli zakładamy jednoosobową działalność gospodarczą. Możemy prowadzić firmę i nie posiadać konta firmowego, jednak w przypadku kont osobistych może to być dość kłopotliwe.
Dzięki temu artykułowi możesz założyć najlepsze konto firmowe dla Ciebie.
Banki często oferują możliwość założenia konta firmowego z atrakcyjną premią. Pamiętaj, że możesz założyć promocyjne konto firmowe przez internet, bez wychodzenia z domu! Dzięki poniższym linkom zrobisz to online, bez konieczności wizyty w oddziale banku.
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? Ranking kont firmowych – opłaty za konto
Pierwszym krokiem przy wyborze konta powinna być analiza kosztów związanych z jego posiadaniem. Patrząc z punktu widzenia ekonomii, nawet niewielkie kwoty miesięczne, w skali roku mogą okazać się całkiem spore.
Warto również zwrócić uwagę na dostępność i funkcjonalność aplikacji mobilnej, która umożliwia zarządzanie kontem firmowym z dowolnego miejsca.
Rachunki bankowe pozwalają na gromadzenie zasobów finansowych firmy. Warto, aby nie odbywało się to kosztem wysokich opłat związanych z kontem firmowym, a bardziej z korzyściami dla nas, np. w postaci darmowych przelewów czy usługi darmowe bankomaty. Pamiętajmy, że nawet godne polecenia konto według naszego znajomego, to niekoniecznie dobre konto dla firmy w naszym przypadku. Warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry rachunku bankowego, na których nam zależy.
Oczywiście nikt nie będzie absorbował sił i środków, by przez dwanaście miesięcy czuwać nad kosztami bankowymi. Warto tą wiedzę posiąść na początku, choćby po to, by zdobyć niespodziewany przychód, który można przeznaczyć np. na składkę bądź składki ZUS.
Opłaty za konto mogą dotyczyć:
- Opłaty za prowadzenie;
- Opłaty za karty płatnicze;
- Opłaty za przelewy;
- Opłaty za zlecenia stałe;
- Opłaty bankomatowe.
Oczywiście są to wartości zmienne, zależne od instytucji oferującej usługę. W przypadku opłat należy wziąć pod uwagę własne priorytety. Liczą się przede wszystkim potrzeby przedsiębiorcy. Ktoś może uznać, iż korzystanie z bankomatów nie znajdzie zastosowania w jego firmie lub zechce opłacać składki ZUS osobiście. Doświadczenie jednak uczy, że klienci banków bardzo szybko przyzwyczajają się do wszystkich wygód oferowanych przez placówki finansowe.
Często banki w zamian za darmowe prowadzenie konta wymagają wykonania z tego rachunku przelewu do Urzędu Skarbowego. Być może w tego rachunku będziemy musieli wykonać także przelew do ZUS. Niejednokrotnie także konto firmowe jest darmowe pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę w ciągu miesiąca.
Kiedy już sprawdzimy wszystkie powyższe kwestie i zgłosimy nasze nowe konto do Urzędu Skarbowego, możemy wpisać nasz nowy numer konta firmowego na najbliższą fakturę.
Na szczęście korzystając z naszego zestawienia kont firmowych możesz otworzyć konto firmowe bez opłat – nawet dożywotnio!
Faktoring jako dodatek do rachunków firmowych
Warto, aby przyszłe konto oferowało usługę faktoringu. W takiej sytuacji faktor – w tym wypadku bank – wykupuje wierzytelności przedsiębiorcy należne mu od odbiorców. Ważnym warunkiem takiego działania, jest to, by wierzytelności te nie były przeterminowane. W zależności od umowy z bankiem, na konto trafia określona we wspomnianej umowie procentowa wartość nieopłaconej faktury. Przy korzystnych warunkach może to być nawet 90 procent wysokości wierzytelności.
Umowa faktoringowa nie musi wiązać się jedyne z cesją wierzytelności. Bank może podjąć się także monitoringu płatności, prowadzenia rozliczeń we własnym zakresie, a nawet udzielić pomocy w ściągnięciu należności już przeterminowanych. Oczywiście usługę faktoringu możemy także uzyskać poza naszym bankiem- poświeciliśmy tej kwestii osobny artykuł.
Split payment
Mechanizm split payment jest obsługiwany przez wszystkie rachunki firmowe. W takiej sytuacji wpływy za fakturę w ilości netto docierają na rachunek firmy, natomiast VAT kierowany jest na odrębne konto, z którego możemy opłacać tylko ZUS, VAT i podatek dochodowy.
Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest – w przypadku niezalegania z zapłatą podatków– znalezienie się na białej liście podatników VAT. Przedsiębiorca przed nawiązaniem współpracy może dzięki niej uzyskać informację na temat rzetelności potencjalnego partnera biznesowego. Są tam uwzględnione wszystkie zdarzenia gospodarcze w zakresie podatkowym dotyczące wybranego kontrahenta.
Jakie bonusy możemy otrzymać po założeniu konta firmowego? Zobacz w rankingu kont firmowych
Banki konkurują nie tylko wysokością opłat i zakresem usług. Coraz częściej pojawiają się także bonusy w postaci premii, bonów lub zniżek na określone produkty. W tym wypadku również należy na tę sprawę spojrzeć przez pryzmat własnych lub firmowych preferencji. Osoby prowadzące sprzedaż detaliczną mogą być zainteresowane premią na terminal płatniczy. Inni mogą zdecydować się na nawet 1000 złotych przy promowaniu ogłoszeń na portalu internetowym. Kiedy indziej można liczyć na pokaźną premię za transakcje kartą płatniczą. W ramach promocji możemy też otrzymać premię pieniężną w zamian za wykonanie określonej ilości transakcji za pomocą karty płatniczej lub też płatności ZUS i US z nowootwartego konta firmowego. Przelewy do ZUS musimy wykonywać zawsze, warto więc zrobić to poprzez nasz nowy rachunek firmowy.
Przy ofercie na start banki bardzo często oferują takie udogodnienia jak: zerowa opłata za prowadzenie konta, darmowe wypłaty z bankomatów lub też wysyłanie kilku przelewów w miesiącu bez opłat i prowizji. Koniecznie zwróćmy też uwagę na takie rzeczy jak opłata za kartę oraz wielość usług dodatkowych, oferowanych przez bank.
W ocenie dostępnych propozycji z pewnością pomoże publikowany ranking kont firmowych. Jest to o tyle istotne, że banki wprost licytują się w ilości pomysłów, a to z kolei jest najprostszą drogą do zagubienia się w różnorodności ofert. Tutaj z pomocą przychodzi nasze zestawienie kont firmowych, który porządkuje takie kwestie jak opłaty za prowadzenie konta, miesięczna opłata za kartę płatniczą czy też dodatkowe udogodnienia bankowe dla firm.
Prowadzenie konta firmowego – co jeszcze warto wiedzieć otwierając firmowy rachunek bankowy
Opłaty za prowadzenie konta firmowego to nie wszystko. Zakładając konto firmowe warto także sprawdzić, czy bank pobiera prowizje za wypłaty z bankomatów oraz ile trzeba wykonać płatności kartą w miesiącu, aby ewentualnie stały się one darmowe. Oprócz tego warto także sprawdzić, czy naliczane są jakiekolwiek opłaty za internetowe przelewy krajowe. Oprocentowanie rachunków firmowych (podobnie jak kont osobistych) praktycznie nie istnieje – także ten parametr rachunku nie różni się w zależności od banku. Ważne, aby prowadzenie rachunku było darmowe – powyższy ranking kont firmowych powinien w tym pomóc. Otwarcie konta bankowego będzie dzięki niemu dużo prostsze.
Sprawdzić za to możemy, czy bank, w którym chcemy założyć rachunek firmowy posiada przyjazną aplikację mobilną. Opinie w sklepie Google Play i App Store potrafią naprawdę sporo powiedzieć o bankowości internetowej na koncie firmowym.
Pamiętajmy, że na konto firmowe możemy przelewać środki z innego własnego konta (niekoniecznie konta firmowego).
Konto firmowe i konto osobiste w tym samym banku?
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym samym banku posiadać zarówno konto firmowe, jak i konto prywatne. Prowadzi to jednak do tego, że majątek zgromadzony w banku traktujemy niejako wspólnie. Z tego względu zwolennicy rozdzielania majątku firmy i własnego, nawet w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej odradzają jednak takie rozwiązanie. Koszty prowadzenia rachunku firmowego nie zależą od ilości kont osobistych posiadanych w przypadku danego banku. Z tego też względu warto założyć konto firmowe w atrakcyjnej ofercie i cieszyć się na przykład brakiem opłat za jego użytkowanie – i to dożywotnio.
Musimy samodzielnie zadecydować na podstawie naszych kryteriów, które konto firmowe będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Konto otwarte w ramach promocji to często świetny pomysł na dodatkowy zarobek! Jak widzisz – naprawdę możesz mieć darmowe konto firmowe! Wystarczy tylko dobrze poszukać!
Założenie konta firmowego w jednym banku nie zamyka też nam oferty innych. W każdym momencie możemy wybrać najlepsze konto firmowe na daną chwilę, a stare zamknąć. Pamiętajmy również, że pieniądze z konta prywatnego czy pieniądze w ramach produktu “konto oszczędnościowe” możemy w dowolnym momencie przelać na konto firmowe.
Jak założyć darmowe konto firmowe przez internet? Twoje firmowe konto w kilka chwil!
Trudno sobie dzisiaj wyobrazić osobę prowadzącą działalność gospodarczą udającą się osobiście do placówki bankowej w celu założenia konta. Formą preferowaną w obecnych czasach jest kontakt online. Zdając sobie z tego sprawę, instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniając swoje usługi za pomocą internetu.
Co będzie potrzebne?
- Imię i nazwisko;
- PESEL;
- Numer telefonu;
- Adres e-mail;
- Dane firmy.
W niektórych przypadkach bank będzie chciał potwierdzić tożsamość za pośrednictwem kuriera dostarczającego dokumenty. Nie jest to czynność absorbująca z uwagi na to, że kurier pojawia się w siedzibie firmy w czasie uzgodnionym z przedsiębiorcą.
Wspomnieć wypada, że niejako przy okazji wiele instytucji bankowych oferuje pomoc przy założeniu działalności gospodarczej, również przy wykorzystaniu sieci. Zatem dla wielu będzie to dodatkowy bonus i zachęta, ograniczający konieczność samodzielnego przebrnięcia przez machinę biurokratyczną.
Biała lista podatników VAT
Po założeniu konta firmowego musimy zgłosić nasz nowy numer rachunku firmowego do urzędu skarbowego. Dzięki temu nasz nowy numer konta znajdzie się na białej liście podatników VAT.
Biała lista podatników VAT to lista firm, które są uprawnione do korzystania z mechanizmu podzielonej płatności. Mechanizm ten umożliwia przedsiębiorcom dokonywanie płatności za towary i usługi bezpośrednio na konto firmowe, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji i minimalizuje ryzyko oszustw podatkowych. Aby znaleźć się na białej liście podatników VAT, firma musi spełniać określone warunki, takie jak posiadanie konta firmowego i zgłoszenie się do urzędu skarbowego. Znalezienie się na tej liście może również zwiększyć wiarygodność firmy w oczach kontrahentów, co jest dodatkowym atutem w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Zamknięcie konta firmowego
Zamknięcie konta firmowego jest możliwe w każdym momencie, jednak procedura może się różnić w zależności od wybranego banku. W większości przypadków konieczne jest złożenie pisemnego oświadczenia lub wniosku o zamknięcie rachunku firmowego. Jeżeli firma prowadzona jest w formie spółki, wymagana jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej wystarczy zgłoszenie się do wybranego oddziału bankowego i złożenie dyspozycji zamknięcia rachunku. Ważne jest, aby przed zamknięciem konta upewnić się, że wszystkie zobowiązania finansowe zostały uregulowane, a środki przeniesione na inne konto. Dzięki temu proces zamknięcia konta firmowego przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.
Najlepsze konto bankowe dla Ciebie
Kiedy otwierasz swoją działalność, porównanie kont firmowych będzie dla Ciebie bardzo pomocne. Wielość produktów finansowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Wybór najlepszego konta z użyciem naszego rankingu kont firmowych będzie dużo prostszy. Zwróć koniecznie uwagę na darmowe prowadzenie rachunku firmowego oraz domyślne limity transakcji bezgotówkowych.
Załóż konto bezpośrednio z linka powyżej!
Ostatnio popularne na blogu: