Jesteś tutaj
Główna > Ranking kont firmowych – najlepsze konta firmowe 2022
Oceń tego posta!
[Głosów: 5 Średnio: 4.6]

Ranking kont firmowych – najlepsze konta firmowe 2022

ranking kont firmowych najlepsze konto bankowe - oprocentowanie kont firmowych

Jeśli zastanawiasz się, jakie konto firmowe wybrać, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Sporządzony i stale aktualny ranking kont firmowych z pewnością pomoże Ci w doborze konta firmowego.

Efektywne prowadzenie działalności gospodarczej to także skuteczna polityka finansowa. W celu założenia odpowiedniego konta firmowego niezbędny będzie dla nas ranking kont firmowych.

Umiejętne zarządzanie aktywami obrotowymi, w tym także środkami pieniężnymi może być nie tylko powodem do satysfakcji, lecz także dodatkowym źródłem nieopodatkowanego przychodu. Stara zasada ekonomii mówi, że pieniądz zaoszczędzony, to pieniądz de facto zarobiony. Niewydane środki finansowe zwiększają przecież ogólny stan posiadania.

Warto zatem poświęcić kilka chwil na analizę dotyczącą korzyści płynących z ofert bankowych w odniesieniu do polityki finansowej przedsiębiorstwa.

Rachunek firmowy jest nam potrzebny (lecz nie jest konieczny), jeśli zakładamy jednoosobową działalność gospodarczą. Możemy prowadzić firmę i nie posiadać konta firmowego, jednak w przypadku kont osobistych może to być dość kłopotliwe.

Dzięki temu artykułowi możesz założyć najlepsze konto firmowe dla Ciebie.

Banki często oferują możliwość założenia konta firmowego z atrakcyjną premią. Pamiętaj, że możesz założyć promocyjne konto firmowe przez internet, bez wychodzenia z domu! Dzięki poniższym linkom zrobisz to online, bez konieczności wizyty w oddziale banku.


NAJLEPSZE KONTA FIRMOWE – SIERPIEŃ 2022


Konto Przekorzystne Biznes – Bank Pekao SA – premia 2000 zł

Możliwość założenia rachunku online z linku poniżej!

BRAK OPŁAT ZA KONTO I KARTĘ PRZEZ 2 LATA!

Ranking kont firmowych - najlepsze konta firmowe 2022

Łącznie do odbioru nawet 2000 ZŁ premii po założeniu konta, w tym:

 • 200 ZŁ za rejestrację działalności gospodarczej poprzez Pekao24/ PeoPay,
 • 600 ZŁ w formie zwrotów za płatności kartą (3% zwrotu) – łącznie przez pół roku
 • 200 ZŁ za przelew do ZUS, przelewy i płatności kartą do konta.

Załóż Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao z premią 2000 ZŁ!Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? Ranking kont firmowych – opłaty za konto

Pierwszym krokiem przy wyborze konta powinna być analiza kosztów związanych z jego posiadaniem. Patrząc z punktu widzenia ekonomii, nawet niewielkie kwoty miesięczne, w skali roku mogą okazać się całkiem spore.

Rachunki bankowe pozwalają na gromadzenie zasobów finansowych firmy. Warto, aby nie odbywało się to kosztem wysokich opłat związanych z kontem firmowym, a bardziej z korzyściami dla nas, np. w postaci darmowych przelewów czy usługi darmowe bankomaty. Pamiętajmy, że nawet godne polecenia konto według naszego znajomego, to niekoniecznie dobre konto dla firmy w naszym przypadku. Warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry rachunku bankowego, na których nam zależy.

Oczywiście nikt nie będzie absorbował sił i środków, by przez dwanaście miesięcy czuwać nad kosztami bankowymi, warto tę wiedzę posiąść na początku, choćby po to, by zdobyć niespodziewany przychód, który można przeznaczyć np. na składkę bądź składki ZUS.

Opłaty za konto mogą dotyczyć:

 • Opłaty za prowadzenie;
 • Opłaty za karty płatnicze;
 • Opłaty za przelewy;
 • Opłaty za zlecenia stałe;
 • Opłaty bankomatowe.

Oczywiście są to wartości zmienne, zależne od instytucji oferującej usługę. W przypadku opłat należy wziąć pod uwagę własne priorytety. Liczą się przede wszystkim potrzeby przedsiębiorcy. Ktoś może uznać, iż korzystanie z bankomatów nie znajdzie zastosowania w jego firmie lub zechce opłacać składki ZUS osobiście. Doświadczenie jednak uczy, że klienci banków bardzo szybko przyzwyczajają się do wszystkich wygód oferowanych przez placówki finansowe.

Często banki w zamian za darmowe prowadzenie konta wymagają wykonania z tego rachunku przelewu do Urzędu Skarbowego. Być może w tego rachunku będziemy musieli wykonać także przelew do ZUS. Niejednokrotnie także konto firmowe jest darmowe pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę w ciągu miesiąca.

Kiedy już sprawdzimy wszystkie powyższe kwestie i zgłosimy naszego nowe konto do Urzędu Skarbowego, możemy wpisać nasz nowy numer konta firmowego na najbliższą fakturę.

Faktoring jako dodatek do rachunków firmowych

Warto, aby przyszłe konto oferowało usługę faktoringu. W takiej sytuacji faktor – w tym wypadku bank – wykupuje wierzytelności przedsiębiorcy należne mu od odbiorców. Ważnym warunkiem takiego działania, jest to, by wierzytelności te nie były przeterminowane. W zależności od umowy z bankiem, na konto trafia określona we wspomnianej umowie procentowa wartość nieopłaconej faktury. Przy korzystnych warunkach może to być nawet 90 procent wysokości wierzytelności.

Umowa faktoringowa nie musi wiązać się jedyne z cesją wierzytelności. Bank może podjąć się także monitoringu płatności, prowadzenia rozliczeń we własnym zakresie, a nawet udzielić pomocy w ściągnięciu należności już przeterminowanych. Oczywiście usługę faktoringu możemy także uzyskać poza naszym bankiem- poświeciliśmy tej usłudze osobny artykuł.

Split payment

Mechanizm split payment jest obsługiwany przez wszystkie rachunki firmowe. W takiej sytuacji wpływy za fakturę w ilości netto docierają na rachunek firmy, natomiast VAT kierowany jest na odrębne konto, z którego możemy opłacać tylko ZUS, VAT i podatek dochodowy.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest – w przypadku niezalegania z zapłatą podatków– znalezienie się na białej liście podatników VAT. Przedsiębiorca przed nawiązaniem współpracy może dzięki niej uzyskać informację na temat rzetelności potencjalnego partnera biznesowego. Są tam uwzględnione wszystkie zdarzenia gospodarcze w zakresie podatkowym dotyczące wybranego kontrahenta.

Jakie bonusy możemy otrzymać po założeniu konta firmowego? Zobacz w rankingu kont firmowych

Banki konkurują nie tylko wysokością opłat i zakresem usług. Coraz częściej pojawiają się także bonusy w postaci premii, bonów lub zniżek na określone produkty. W tym wypadku również należy na tę sprawę spojrzeć przez pryzmat własnych lub firmowych preferencji. Osoby prowadzące sprzedaż detaliczną mogą być zainteresowane premią na terminal płatniczy. Inni mogą zdecydować się na nawet 1000 złotych przy promowaniu ogłoszeń na portalu internetowym. Kiedy indziej można liczyć na pokaźną premię za transakcje kartą płatniczą. W ramach promocji możemy też otrzymać premię pieniężną w zamian za wykonanie określonej ilości transakcji za pomocą karty płatniczej lub też płatności ZUS i US z nowootwartego konta firmowego. Przelewy do ZUS musimy wykonywać zawsze, warto więc zrobić to poprzez nasz nowy rachunek firmowy.

Przy ofercie na start banki bardzo często oferują takie udogodnienia jak: zerowa opłata za prowadzenie konta, darmowe wypłaty z bankomatów lub też wysyłanie kilku przelewów w miesiącu bez opłat i prowizji. Koniecznie zwróćmy też uwagę na takie rzeczy jak opłata za kartę oraz wielość usług dodatkowych, oferowanych przez bank.

W ocenie dostępnych propozycji z pewnością pomoże publikowany ranking kont firmowych. Jest to o tyle istotne, że banki wprost licytują się w ilości pomysłów, a to z kolei jest najprostszą drogą do zagubienia się w różnorodności ofert. Tutaj z pomocą przychodzi nasz ranking kont firmowych, który porządkuje takie kwestie jak opłaty za prowadzenie konta, miesięczna opłata za kartę płatniczą czy też dodatkowe udogodnienia bankowe dla firm.

ranking kont firmowych czerwiec 2022 - firmowe konto - darmowe konto firmowe

Prowadzenie konta firmowego – co jeszcze warto wiedzieć otwierając firmowy rachunek bankowy

Opłaty za prowadzenie konta firmowego to nie wszystko. Zakładając konto firmowe warto także sprawdzić, czy bank pobiera prowizje za wypłaty z bankomatów oraz ile trzeba wykonać płatności kartą w miesiącu, aby ewentualnie stały się one darmowe. Oprócz tego warto także sprawdzić, czy naliczane są jakiekolwiek opłaty za internetowe przelewy krajowe. Oprocentowanie rachunków firmowych (podobnie jak kont osobistych) praktycznie nie istnieje, więc tutaj akurat nie ma co sprawdzać. Ważne, aby prowadzenie rachunku było darmowe – powyższy ranking kont firmowych powinien w tym pomóc. Otwarcie konta bankowego będzie dzięki niemu dużo prostsze.

Sprawdzić za to możemy, czy bank, w którym chcemy założyć rachunek firmowy posiada przyjazną aplikację mobilną. Opinie w sklepie Google Play potrafią naprawdę sporo powiedzieć o bankowości internetowej na koncie firmowym.

Pamiętajmy, że na konto firmowe możemy przelewać środki z innego własnego konta (niekoniecznie konta firmowego).

Konto firmowe i konto osobiste w tym samym banku?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym samym banku posiadać zarówno konto firmowe, jak i konto prywatne. Zwolennicy rozdzielania majątku firmy i własnego, nawet w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej odradzają jednak takie rozwiązanie. Koszty prowadzenia rachunku firmowego nie zależą od ilości kont osobistych posiadanych w przypadku danego banku. Z tego też względu warto założyć konto firmowe w atrakcyjnej ofercie i cieszyć się na przykład brakiem opłat za jego użytkowanie nawet przez 2 lata. Mamy naprawdę wiele rachunków firmowych na rynku, np. darmowe przez 2 lata Konto Przekorzystne Biznes.

Musimy samodzielnie zadecydować na podstawie naszych kryteriów, które konto firmowe będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Konto otwarte w ramach promocji to często świetny pomysł na dodatkowy zarobek!

Założenie konta firmowego w jednym banku nie zamyka też nam oferty innych. W każdym momencie możemy wybrać najlepsze konto firmowe na daną chwilę, a stare zamknąć. Pamiętajmy również, że pieniądze z konta prywatnego czy pieniądze w ramach produktu “konto oszczędnościowe” możemy w dowolnym momencie przelać na konto firmowe.

Jak założyć konto firmowe przez internet?

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić osobę prowadzącą działalność gospodarczą udającą się osobiście do placówki bankowej w celu założenia konta. Formą preferowaną, chociażby z powodu ograniczeń narzuconych sytuacją pandemiczną, jest kontakt online. Zdając sobie z tego sprawę, instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniając swoje usługi za pomocą internetu.

Co będzie potrzebne?

 • Imię i nazwisko;
 • PESEL;
 • Numer telefonu;
 • Adres e-mail;
 • Dane firmy.

W niektórych przypadkach bank będzie chciał potwierdzić tożsamość za pośrednictwem kuriera dostarczającego dokumenty. Nie jest to czynność absorbująca z uwagi na to, że kurier pojawia się w siedzibie firmy w czasie uzgodnionym z przedsiębiorcą.

Wspomnieć wypada, że niejako przy okazji wiele instytucji bankowych oferuje pomoc przy założeniu działalności gospodarczej, również przy wykorzystaniu sieci. Zatem dla wielu będzie to dodatkowy bonus i zachęta, ograniczający konieczność samodzielnego przebrnięcia przez machinę biurokratyczną.


Konto Przekorzystne Biznes – Bank Pekao SA – premia 2000 zł

Możliwość założenia rachunku online z linku poniżej!

BRAK OPŁAT ZA KONTO I KARTĘ PRZEZ 2 LATA!

Ranking kont firmowych - najlepsze konta firmowe 2022

Łącznie do odbioru nawet 2000 ZŁ premii po założeniu konta, w tym:

 • 200 ZŁ za rejestrację działalności gospodarczej poprzez Pekao24/ PeoPay,
 • 600 ZŁ w formie zwrotów za płatności kartą (3% zwrotu) – łącznie przez pół roku
 • 200 ZŁ za przelew do ZUS, przelewy i płatności kartą do konta.

Załóż Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao z premią 2000 ZŁ!


Najlepsze konta firmowe dla Ciebie

Kiedy otwierasz swoją działalność, porównanie kont firmowych będzie dla Ciebie bardzo pomocne. Wielość produktów finansowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Wybór najlepszego konta z użyciem naszego rankingu kont firmowych będzie dużo prostszy. Zwróć koniecznie uwagę na darmowe prowadzenie rachunku firmowego oraz domyślne limity transakcji bezgotówkowych.

Załóż konto bezpośrednio z linka powyżej!


Ostatnio popularne na blogu:

Ranking kont firmowych - najlepsze konta firmowe 2022

450zł w gotówce po założeniu konta osobistego w BNP Paribas + lokata na 7,1%!

BNP Paribas powrócił z kolejną świetną promocją, w której mamy do odbioru 450zł w gotówce! Wystarczy założyć konto osobiste i spełnić kilka bardzo prostych warunków. Do tego będziemy ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Ranking kont firmowych - najlepsze konta firmowe 2022

Bezpłatny CANAL+ z Netflix o wartości 420zł przez 6 miesięcy z Kontem Przekorzystnym Pekao SA!

WOW! Szansa na skorzystanie z darmowego pakietu CANAL+ z Netflix przez pół roku za darmo! Taka okazja nadarza się po założeniu Konta Przekorzystnego Pekao SA. Wystarczy wykonać 10 ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Top

🔔HIT powrócił! 480zł po założeniu Konta Jakie Chcę Santander!

X