konto w euro nest bank

Konto w euro w Nest Bank – nie płać za przewalutowanie!

Konto w euro to produkt, którego często poszukują klienci pracujący za granicą. Często potrzebują oni także rachunku do przechowywania środków w jeszcze innych walutach – dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich. Dla takich osób stworzone zostało Nest Konto Waluta oferowane przez Nest Bank, z którego możemy korzystać całkowicie darmowo, bez żadnych opłat czy warunków.

Nest Bank powstał stosunkowo niedawno w wyniku przeobrażenia Smart Banku, którego nazwa jest znana szerszej rzeszy czytelników ze względu na bardzo dobrą ofertę konta osobistego w ostatnim czasie. Trzeba wspomnieć, że środki w Nest Bank są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co pozwala nam spać spokojnie, jeśli tylko posiadamy na naszych rachunkach w jednym banku środki do kwoty 100.000 EUR.

Jak korzystać z Nest Konta Waluta?

Z konta walutowego można właściwie korzystać tak jak ze zwykłego konta w złotówkach. Tutaj ujawnia się jedna z największych zalet posiadania konta w euro, USD czy GBP – możemy z niego wypłacać z bankomatów bezpośrednio przechowywaną na nim walutę, unikając całkowicie kosztów przewalutowania. Do tego z pomocą Nest Konta Waluta dokonamy tych wypłat całkowicie za darmo! Nic nie zapłacimy także za użytkowanie karty do konta, bez żadnych wymogów. W przypadku konta w euro za darmo możemy także zdefiniować zlecenia stałe czy polecenia zapłaty.

Dodatkowo Nest Bank daje nam możliwość aktywacji usługi korzystnych przewalutowań, dzięki której posiadając konto w euro, dolarach czy funtach dowolnie możemy wymieniać te waluty po preferencyjnych kursach. Koszty takich usług są symboliczne i wynoszą miesięcznie 0,3 EUR/ 0,35 USD/ 0,2 GBP.


Kliknij tutaj, aby założyć Konto Waluta w euro, GBP lub USD w Nest Bank!


Z całą stanowczością muszę stwierdzić, że prezentowane Nest Konto Waluta to najlepsze konto walutowe na rynku. Oferuje wysoką jakość obsługi, a do tego jest darmowe! Bez problemu możemy na nie otrzymywać przelewy od zagranicznego pracodawcy i korzystać z niego jak z konta złotówkowego. W celu założenia Nest Konta Walutowego należy skorzystać z dedykowanego linka. Po kliknięciu w link i wypełnieniu formularza z naszymi danymi, na 3. stronie wniosku należy wybrać opcję Nest Konto Waluta. Oprócz tej opcji warto także założyć Nest Konto w PLN, zyskując wygodę przy późniejszych wpłatach, wypłatach i wymianie walut – zresztą w opisanym przypadku to konto także jest darmowe, zapłacimy jednak wtedy za użytkowanie karty do rachunku od Konta Walutowego (5 EUR/ 6 USD / 4 GBP).

Jaka karta do konta w euro?

Do konta w euro możemy wybrać zarówno kartę V Pay, jak i VISA. Karta V PAY sprawdzi się w krajach, gdzie bardziej popularne są lokalne rozwiązania płatnicze. Przykładem takiego kraju są Niemcy. Z kolei karta Visa (dostępna w trzech walutach: EUR, GBP i USD) akceptowana jest prawie na całym świecie, z ograniczoną akceptowalnością w wypadku niektórych krajów europejskich z lokalnymi systemami płatniczymi. Warto podkreślić, że transakcje wykonywane przez internet za pomocą karty VISA są zabezpieczone poprzez usługę 3D Secure. Oznacza to, że podczas płatności internetowej, po podaniu danych karty, możemy zostać dodatkowo poproszeni o wpisanie kodu sms. Jest to dodatkowa forma zabezpieczenia transakcji, która stała się dobrym zwyczajem w trosce o komfort klientów banków i bezpieczeństwo zgromadzonych przez nich na rachunkach środków.

Konto w euro, GBP lub USD możemy założyć bezpośrednio przez internet (nawet w 15min.) oraz za pomocą kuriera (ok. 5 dni roboczych). W każdym z przypadków rozpoczynamy od złożenia wniosku o konto z dedykowanego linka. Następnie:

  • w wypadku wybrania opcji otwarcia konta za pomocą przelewu – potwierdzenie następuje poprzez przelew 1zł z naszego rachunku w innym banku, następnie po otrzymaniu przelewu przez Nest Bank od razu przeprowadzana jest aktywacja konta,
  • w wypadku wybrania opcji otwarcia konta za pomocą kuriera: składamy wniosek, oczekujemy na kuriera z umową, a następnie nowe konto zostanie aktywowane, gdy podpisana przez nas umowa wróci do Nest Bank.

Czy konto w euro w Nest Bank to oferta warta uwagi?

Oferta Nest Bank w postaci Konta Waluta jest warta uwagi. Z pewnością mogę stwierdzić, że to obecnie najlepsza oferta tego typu na rynku. O ile w wypadku kont osobistych często ciężko jest wybrać lidera, o tyle wśród kont walutowych Nest Konto Waluta to niekwestionowany zwycięzca! Jeśli potrzebujesz konta w euro bądź innej popularnej walucie – zapraszam!

Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *