jak wpłacić pieniądze na konto

Jak wpłacić pieniądze na konto? Są sposoby, o których nie wiesz!

Wyobraźmy sobie sytuację, w której pracodawca za przepracowany przez nas miesiąc wręcza nam wypłatę. Nie dostajemy jej jednak w formie elektronicznej, lecz fizycznej. Oznacza to, że jeżeli chcielibyśmy zasilić nasz rachunek bankowy, to niejeden z nas zadaje sobie pytanie: jak wpłacić pieniądze na konto?

Wpłata pieniędzy w oddziale

Najbardziej popularną, a zarazem najprostszą opcją jest wpłata pieniędzy w oddziale naszego banku. Jej bardzo dużą zaletą jest niewątpliwie fakt, iż gotówkę będziemy widzieć natychmiast na rachunku bankowym. Musimy się jednak liczyć z tym, że niektóre banki pobierają prowizję za wpłatę w oddziale. Istnieje również opcja wpłaty pieniędzy w dowolnym banku na nasze konto osobiste. Jest to jednak dosyć kosztowne, ponieważ prowizje za takie zlecenia często wynoszą nawet powyżej 20 złotych.

Jak wpłacić pieniądze na konto bez kolejki do okienka?

Z pomocą w tym przypadku przyjdzie nam wpłatomat. Najczęściej wpłatomat nie wymaga od naszego banku prowizji, co jest jego niewątpliwym atutem. Pieniądze pojawiają się na rachunku stosunkowo szybko. Aby skorzystać z wpłatomatu musimy mieć kartę debetową, która na dzień dzisiejszy jest standardem dla każdego konta osobistego. Banknoty nie mogą być pogniecione oraz muszą być w nienagannym stanie. Gdybyśmy chcieli wpłacić kilka tysięcy, to musimy się liczyć z tym, że wpłatomaty mają określone limity wpłat i mogą przyjąć tylko daną ilość banknotów. Wskazane jest, abyśmy wzięli potwierdzenie po skończonej transakcji, aby w razie napotkanych problemów zgłosić reklamację.

Wpłata w placówce Poczty Polskiej

Poczta Polska oferuje wpłatę środków na konto bankowe. Jest to jednak najwolniejszy sposób spośród wcześniej już przedstawionych. Pieniądze pojawią się na koncie dopiero po dwóch dniach, chyba że skorzystamy z opcji ekspres, która wiąże się już z dodatkową opłatą. O ile niekoniecznie może to być najlepszy sposób na wpłatę pieniędzy na nasz rachunek bankowy, to jednak może to być w pewnych okolicznościach dobre rozwiązanie do wpłaty pieniędzy na cudze konto.

Jak wpłacić pieniądze na konto korzystając z wrzutni?

Do korzystania z wrzutni uprawnieni są klienci instytucjonalni. Należy włożyć do niej opieczętowaną kopertę z zadeklarowaną wartością. Jest to jednak usługa dla zaufanych klientów, ponieważ klienci mogą oszukać bank, deklarując znacznie większą wartość niż ta umieszczona w kopercie.

Wpłata w małych sklepach

Jeżeli jesteśmy klientami mBanku, to sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket oferuje nam wpłatę pieniędzy na konto za pośrednictwem sklepu. Warto jednak wiedzieć, że przy wpłacie do 2000zł trzeba liczyć się z prowizją 1,50zł, natomiast powyżej tej kwoty będziemy musieli dodatkowo zapłacić 0,25% kwoty wpłacanej.

Jak wpłacić pieniądze na konto? – to proste!

Wiemy już zatem jak wpłacić pieniądze na konto. Mogłoby się na początku wydawać, że nie mamy zbyt dużo opcji do wyboru, jednak na podstawie powyższych informacji nie będziemy już panikować,  gdy będziemy musieli pilnie wpłacić pieniądze na konto, a placówka bankowa będzie nieczynna.

Oceń tego posta!
[Głosów: 4 Średnio: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *