leasing dla osoby prywatnej

Leasing dla osoby prywatnej – jak to wygląda?

Firmy leasingowe od pewnego czasu oferują leasing dla osoby prywatnej, a nie tylko dla przedsiębiorców. Dzięki temu każdy z nas może zakupić samochód na korzystnych dla siebie warunkach, korzystając z oferty leasingowej. Warto jednak wiedzieć, na jakiej zasadzie można starać się o tego typu finansowanie oraz czy aby na pewno leasing konsumencki się opłaca.

Leasing alternatywą dla kredytu

Najpopularniejszą formą zakupu samochodu w przypadku braku odpowiedniej ilości gotówki był do tej pory kredyt. Odkąd jednak banki oraz oferują leasing dla osoby prywatnej, druga opcja może okazać się dla klienta bardziej opłacalna. W przypadku leasingu konsumenckiego, można zaoszczędzić własny czas, ponieważ nie wymaga on tak dużej ilości formalności, jak zwykły kredyt samochodowy. Leasing konsumencki zwiększa niejako zdolność kredytową, więc tak naprawdę w przypadku skorzystania z tej opcji, można zdecydować się na droższy model niż w przypadku kredytu. Niższe raty do spłaty oraz możliwość wymiany pojazdu na nowy po upływie określonego w umowie czasu to kolejne zalety, jakie oferuje nam leasing dla osoby prywatnej. Oczywiście każda oferta jest inna, dlatego najlepiej jest porównać zarówno leasing konsumencki, jak i standardową ofertę kredytową. Na tej podstawie można wybrać to, co w danej chwili okazuje się najbardziej opłacalne.

Czy leasing konsumencki ma wady?

Jak każda oferta, również leasing dla osoby prywatnej nie jest pozbawiony wad. Pojawiają się w tym wypadku problemy właściwie takie same jak w przypadku leasingu oferowanego przedsiębiorcom. Pojazd wzięty w leasingu nie jest własnością leasingobiorcy, aż do momentu zakończenia umowy – problemem może okazać się kwestia ubezpieczenia oraz tego, czy osoby trzecie w ogóle będą mogły korzystać z pojazdu. Kiedy samochód zostanie skradziony lub całkowicie zniszczony, umowa leasingu po prostu wygasa. Bardzo często firmy oferujące leasing konsumencki zmuszają klientów do wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, które chronią obie strony w takich wypadkach, ale też sporo kosztują.

Kredyt czy leasing dla osoby prywatnej?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy tańszy będzie leasing dla osoby prywatnej, czy jednak kredyt na samochód. Zawsze należy porównać oferty pod względem tego, czego sami oczekujemy. Z reguły jednak oferty leasingowe okazują się dla klienta nieco bardziej korzystne. Są również bardzo elastyczne, szczególnie że jest to nowość względem kredytów. Ostateczną decyzję należy podjąć samodzielnie biorąc pod uwagę nasze wymagania oraz koszty całkowite obu możliwości.


Ostatnio popularne na blogu:

promocja bnp paribas konto osobiste giga premia

Giga premia! Zyskaj aż 600 zł po otwarciu konta osobistego w BNP Paribas!

Najnowsza oferta od BNP Paribas: „Giga premia”! Tym razem otrzymamy łącznie 600 zł, z czego aż 520 zł w gotówce oraz 80 zł w bonach do Żabki po ...
santander konto dla dziecka promocja 2024 150

Teraz więcej! 150 zł za konto dla dziecka 7-17 lat + 500 zł dla dorosłego w Santander Bank Polska!

Santander wznowił ofertę promocyjną kont dla dzieci, podwyższając bonus względem poprzedniej edycji oferty! Teraz oferuje premię za konto dla dziecka w wieku 7-17 lat w wysokości 150 zł ...
Oceń tego posta!
[Głosów: 0 Średnio: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *