Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Leasing dla osoby prywatnej – jak to wygląda?

Leasing dla osoby prywatnej – jak to wygląda?

leasing dla osoby prywatnej
Oceń tego posta!
[Głosów: 0 Średnio: 0]

Firmy leasingowe od pewnego czasu oferują leasing dla osoby prywatnej, a nie tylko dla przedsiębiorców. Dzięki temu każdy z nas może zakupić samochód na korzystnych dla siebie warunkach, korzystając z oferty leasingowej. Warto jednak wiedzieć, na jakiej zasadzie można starać się o tego typu finansowanie oraz czy aby na pewno leasing konsumencki się opłaca.

Leasing alternatywą dla kredytu

Najpopularniejszą formą zakupu samochodu w przypadku braku odpowiedniej ilości gotówki był do tej pory kredyt. Odkąd jednak banki oraz oferują leasing dla osoby prywatnej, druga opcja może okazać się dla klienta bardziej opłacalna. W przypadku leasingu konsumenckiego, można zaoszczędzić własny czas, ponieważ nie wymaga on tak dużej ilości formalności, jak zwykły kredyt samochodowy. Leasing konsumencki zwiększa niejako zdolność kredytową, więc tak naprawdę w przypadku skorzystania z tej opcji, można zdecydować się na droższy model niż w przypadku kredytu. Niższe raty do spłaty oraz możliwość wymiany pojazdu na nowy po upływie określonego w umowie czasu to kolejne zalety, jakie oferuje nam leasing dla osoby prywatnej. Oczywiście każda oferta jest inna, dlatego najlepiej jest porównać zarówno leasing konsumencki, jak i standardową ofertę kredytową. Na tej podstawie można wybrać to, co w danej chwili okazuje się najbardziej opłacalne.

Czy leasing konsumencki ma wady?

Jak każda oferta, również leasing dla osoby prywatnej nie jest pozbawiony wad. Pojawiają się w tym wypadku problemy właściwie takie same jak w przypadku leasingu oferowanego przedsiębiorcom. Pojazd wzięty w leasingu nie jest własnością leasingobiorcy, aż do momentu zakończenia umowy – problemem może okazać się kwestia ubezpieczenia oraz tego, czy osoby trzecie w ogóle będą mogły korzystać z pojazdu. Kiedy samochód zostanie skradziony lub całkowicie zniszczony, umowa leasingu po prostu wygasa. Bardzo często firmy oferujące leasing konsumencki zmuszają klientów do wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, które chronią obie strony w takich wypadkach, ale też sporo kosztują.

Kredyt czy leasing dla osoby prywatnej?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy tańszy będzie leasing dla osoby prywatnej, czy jednak kredyt na samochód. Zawsze należy porównać oferty pod względem tego, czego sami oczekujemy. Z reguły jednak oferty leasingowe okazują się dla klienta nieco bardziej korzystne. Są również bardzo elastyczne, szczególnie że jest to nowość względem kredytów. Ostateczną decyzję należy podjąć samodzielnie biorąc pod uwagę nasze wymagania oraz koszty całkowite obu możliwości.


Ostatnio popularne na blogu:

citibank promocja karty kredytowej 1200 2

Hit Citibank powrócił (ale tylko na chwilę)! 1200 zł w najnowszej promocji karty kredytowej! Krótka karencja i powtórka historycznego REKORDU wysokości premii!

Citibank powrócił na kilka dni (tylko do 16.10.2023) ze swoją rekordową promocją karty kredytowej. Do zgarnięcia jest aż 1200 zł, z czego aż 900 zł w gotówce! Kolejne ...
Leasing dla osoby prywatnej – jak to wygląda?

Rekordowe 500 zł po założeniu Konta Jakże Osobistego Alior Bank + 240 zł zwrotu za płatności mobilne + oszczędzaj na 6,5%!

Alior Bank w swojej nowej edycji promocji Konta Jakże Osobistego podbija stawkę i oferuje jeszcze więcej! Teraz do odebrania jest aż 500 zł premii - całość w gotówce! ...
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top