Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > W co inwestować w 2019? Nieruchomości, lokaty, krypowaluty?

W co inwestować w 2019? Nieruchomości, lokaty, krypowaluty?

w co inwestować w 2019 lokaty
Oceń tego posta!
[Głosów: 0 Średnio: 0]

Zapewne część z nas zrobiła sobie postanowienia noworoczne. Dla jednych jest to zrzucenie paru zbędnych kilogramów czy nauczenie się języka obcego, dla innych poprawienie swojej sytuacji finansowej. To ostatnie postanowienie można zrealizować m.in. poprzez inwestowanie. Sam proces inwestowania może jednak być przytłaczający dla wielu osób. Ciężko jest im często podjąć właściwą decyzję. Zazwyczaj wynika to ze strachu lub niewystarczającej wiedzy. Dlatego dzisiaj zastanowimy, się w co inwestować w 2019.

W co inwestować w 2019 bez żadnego ryzyka?

Najpierw musimy odpowiedzieć sobie, na jakie ryzyko możemy sobie pozwolić. Warto wiedzieć, że najczęściej im większe ryzyko, tym więcej możemy potencjalnie zarobić lub stracić. Inwestując w lokaty i konta oszczędnościowe jesteśmy pozbawieni praktycznie jakiegokolwiek ryzyka. Najwyższe oprocentowanie lokat sięga ok. 4%, natomiast kont oszczędnościowych – 3%. Pierwsze z nich charakteryzują się tym, że nasze pieniądze są zamrażane na pewien okres, co może mieć swoje plusy, ponieważ w takiej sytuacji nie możemy w lekkomyślny sposób wydać naszych środków. Natomiast nasze pieniądze z konta oszczędnościowego możemy wypłacić w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji. Obligacje, zwłaszcza skarbowe, również charakteryzują się niskim poziomem ryzyka, ponieważ są emitowane przez Skarb Państwa, jednak ich oprocentowanie może być mniejsze od lokat.

W co inwestować w 2019, jeżeli możemy sobie pozwolić na ryzyko?

Obligacje korporacyjne, które są emitowane przez przedsiębiorstwa są wyżej oprocentowane niż obligacje skarbowe, jednak inwestycja w nie wiąże się z pewnym ryzykiem.

Domeny internetowe także mogą być dobrym pomysłem. Jeżeli chcemy liczyć na wysoki zwrot – inwestując stosunkowo niewielkie kwoty istnieje prawdopodobieństwo, że możemy dużo zyskać.

Jeżeli nie mamy zbyt dużej wiedzy dotyczącej inwestowania, to warto zainteresować się funduszami inwestycyjnymi. Sami musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy powierzać pieniądze towarzystwom inwestycyjnym i nie mieć przez pewien czas bezpośredniego wpływu na ich system lokowania.

Rosnące ceny mieszkań napawają optymizmem. Może więc zatem warto również pomyśleć nad inwestycją w nieruchomości? Ekonomiści przewidują roczne stopy zwrotu nawet do 10%! Realną opłacalność tego typu inwestycji w ciągu najbliższych lat zweryfikuje oczywiście życie.

Mówiąc o sposobach na inwestowanie nie sposób zapomnieć o kryptowalutach. Prawdą jest, że cena popularnego bitcoina wzrosła 6-krotnie w latach 2013-2016, jednak jest to jedna z bardziej ryzykownych inwestycji. Potwierdził to późniejszy krach. Dzieje się tak dlatego, że kryptowaluty cechują się dużymi wahaniami, co czyni je ryzykowną inwestycją. Osobiście nie polecam tego rynku, ponieważ jest on jeszcze bardziej ryzykowny niż akcje giełdowe i FOREX. Potencjalny duży zarobek może zamienić się w tym przypadku w katastrofalną stratę. Warto mieć to na uwadze przy tego typu agresywnym planowaniu lokowania swoich oszczędności.

Inwestuj, ale z głową!

Możliwości jest dużo, jednak to my powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w co inwestować w 2019. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych możliwości finansowych oraz czy ważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo środków czy też wyżej stawiamy możliwość wzbogacenia się w szybszym tempie.


Ostatnio popularne na blogu:

citibank promocja karty kredytowej 1200 2

Hit Citibank powrócił (ale tylko na chwilę)! 1200 zł w najnowszej promocji karty kredytowej! Krótka karencja i powtórka historycznego REKORDU wysokości premii!

Citibank powrócił na kilka dni (tylko do 16.10.2023) ze swoją rekordową promocją karty kredytowej. Do zgarnięcia jest aż 1200 zł, z czego aż 900 zł w gotówce! Kolejne ...
W co inwestować w 2019? Nieruchomości, lokaty, krypowaluty?

Rekordowe 500 zł po założeniu Konta Jakże Osobistego Alior Bank + 240 zł zwrotu za płatności mobilne + oszczędzaj na 6,5%!

Alior Bank w swojej nowej edycji promocji Konta Jakże Osobistego podbija stawkę i oferuje jeszcze więcej! Teraz do odebrania jest aż 500 zł premii - całość w gotówce! ...
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

One thought on “W co inwestować w 2019? Nieruchomości, lokaty, krypowaluty?

  1. Najlepszy biznes zrobiły te osoby które zainwestowały kilka lat temu w kryptowaluty, a postanowiły je sprzedać w momencie gdy osiągały rekordowe wyniki jak choćby Bitcoin na poziomie 50k. Teraz już coś takiego szybko się nie powtórzy.

Dodaj komentarz

Top