Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Transakcje zbliżeniowe bez PIN-u do 100zł – reakcja VISA i Mastercard na epidemię koronawirusa

Transakcje zbliżeniowe bez PIN-u do 100zł – reakcja VISA i Mastercard na epidemię koronawirusa

COVID19
Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

Ważna informacja! Z uwagi na szerzącą się epidemię koronawirusa w Polsce operatorzy kart płatniczych VISA i Mastercard zdecydowali się na podniesienie limitu płatności bezgotówkowych do 100zł. Chodzi o transakcje zbliżeniowe typu paypass. Dotychczasowy limit wynosi 50zł.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca płatności bezgotówkowe z uwagi na to, że banknoty mogą być obecnie potencjalnymi przekaźnikami koronawirusa. Pozostał jednak problem dotykania terminala płatniczego podczas wpisywania PIN-u. Od jutra będziemy mogli robić to rzadziej, ponieważ coraz częściej dopiero przy transakcji na kwotę powyżej 100zł zajdzie potrzeba dotykania przycisków urządzenia.

Wprowadzone możliwości ze strony operatorów kart płatniczych nie oznaczają bowiem niestety, że od razu będziemy mogli płacić do 100zł we wszystkich terminalach. Obecnie trwa bowiem proces aktualizacji technologicznych terminali, który w zależności od urządzenia i lokalizacji placówki oraz stopnia pilności wprowadzenia nowego rozwiązania na danym terenie może potrwać od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Pamiętajmy, aby nawet jeśli nie płacimy gotówką, jak najczęściej myć ręce.


Ostatnio popularne na blogu:

konto 360 200

200zł po założeniu Konta 360 i 2,7% na koncie oszczędnościowym!

200zł premii możemy zyskać w kolejnej edycji promocji Konta 360 w Millennium! Oferta bardzo prosta, do tego w banku, w którym sam mam konto od lat. Premię otrzymamy ...
CZYTAJ WIĘCEJ
200 pekao

200zł za otwarcie Konta Przekorzystnego PEKAO!

Promocja Konta Przekorzystnego w poprzedniej edycji cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zapewne nie inaczej będzie także tym razem! ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top