COVID19

Transakcje zbliżeniowe bez PIN-u do 100zł – reakcja VISA i Mastercard na epidemię koronawirusa

Ważna informacja! Z uwagi na szerzącą się epidemię koronawirusa w Polsce operatorzy kart płatniczych VISA i Mastercard zdecydowali się na podniesienie limitu płatności bezgotówkowych do 100zł. Chodzi o transakcje zbliżeniowe typu paypass. Dotychczasowy limit wynosi 50zł.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca płatności bezgotówkowe z uwagi na to, że banknoty mogą być obecnie potencjalnymi przekaźnikami koronawirusa. Pozostał jednak problem dotykania terminala płatniczego podczas wpisywania PIN-u. Od jutra będziemy mogli robić to rzadziej, ponieważ coraz częściej dopiero przy transakcji na kwotę powyżej 100zł zajdzie potrzeba dotykania przycisków urządzenia.

Wprowadzone możliwości ze strony operatorów kart płatniczych nie oznaczają bowiem niestety, że od razu będziemy mogli płacić do 100zł we wszystkich terminalach. Obecnie trwa bowiem proces aktualizacji technologicznych terminali, który w zależności od urządzenia i lokalizacji placówki oraz stopnia pilności wprowadzenia nowego rozwiązania na danym terenie może potrwać od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Pamiętajmy, aby nawet jeśli nie płacimy gotówką, jak najczęściej myć ręce.


Ostatnio popularne na blogu:

promocja nest bank konto osobiste zwroty za płatności kartą lidl biedronka

Teraz więcej! Aż 600 zł po założeniu Nest Konta w Nest Banku + oszczędzaj na 7,1%!

Nest Bank, który w ostatnim czasie powrócił do oferowania premii pieniężnych po założeniu rachunku ma teraz jeszcze lepszą propozycję! Być może to próba pogodzenia Lidla i Biedronki, ponieważ ...
promocja citikonto citibank konto oszczędnościowe 7.1

300 zł premii po założeniu CitiKonta oraz 7,2% do 100.000 zł na koncie oszczędnościowym + 1200 zł po założeniu karty kredytowej!

Nowa oferta konta osobistego Citibank. To wyjątkowa edycja, bo prócz premii pieniężnej 300 zł możesz wziąć udział w specjalnej ofercie promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, zakładanym wraz z ...
Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *