Jesteś tutaj
Główna > Ranking kont osobistych
Oceń tego posta!
[Głosów: 7 Średnio: 4.9]

PLAN - PRICE

Description

MIEJSCE 1

Konto Otwarte na Ciebie

BNP Paribas

prowadzenie konta: 0zł
karta debetowa do konta: 0zł

darmowe bankomaty: brak*


*darmowe wypłaty z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash w przypadku wyboru Karty Otwartej na Dzisiaj

MIEJSCE 2

Nest Konto

Nest Bank 

prowadzenie konta: 0zł
karta debetowa do konta: 0zł

darmowe bankomaty: 0zł


dodatkowe atuty:

lokata 4% do 10.000zł na 3 miesiące

MIEJSCE 3

Konto 360

Millenium Bank 

prowadzenie konta: 0zł*
karta debetowa do konta: 0zł*

darmowe bankomaty: 0zł**


*wymagany wpływ 1000zł na konto oraz jedna dowolna transakcja kartą w miesiącu

**bezpłatne w wypadku spełnienia warunków bezpłatności konta


dodatkowe atuty:

konto oszczędnościowe 2,7% do 100.000zł na 3mies.

lokata mobilna do 2,5% do 10.000zł na 3 mies.

PLAN - PRICE

Description

text

MIEJSCE 4

 eKonto standard

mBank

prowadzenie konta: 0zł
karta debetowa do konta: 0zł*

darmowe bankomaty: brak**


*wymagane wykonanie 5 dowolnych płatności kartą w miesiącu

**darmowe wypłaty od 1000zł w bankomatach Planet Cash, Euronet i Santander


dodatkowe atuty:

lokata 3,5% do 10.000zł na 3 mies.

MIEJSCE 5

 Konto internetowe

Alior Bank

prowadzenie konta: 0zł
karta debetowa do konta: 0zł*

darmowe bankomaty: brak**


*wymagane transakcje kartą na kwotę 300zł/ mies.

**darmowe wypłaty z bankomatów Alior Bank i Euronet


dodatkowe atuty:

konto lokacyjne oprocentowane na 2,0% na 3 mies.

MIEJSCE 6

 Konto Direct

ING Bank Śląski

prowadzenie konta: 0zł
karta debetowa do konta: 0zł*

darmowe bankomaty: brak**


*wymagane transakcje na kwotę min. 300zł/ mies. (200zł/ mies. dla osób w wieku 18-26 lat)

**darmowe wypłaty w bankomatach ING Bank Śląski i Planet Cash, darmowa także pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatu obcego (innego niż ING i Planet Cash)

Jak tworzyłem ranking kont osobistych?

Tworząc ten ranking kont osobistych zwróciłem uwagę na wszystkie cechy, jakimi powinno charakteryzować się naprawdę dobre konto osobiste. Miejsca na podium są oczywiście moją indywidualną oceną, jednak myślę, że jeśli odwiedzasz tą stronę do możesz mieć podobny pogląd na rachunki osobiste jak ja. Do każdego z kont została dodana krótka charakterystyka, abyś w prosty sposób mógł zorientować się, czy dany rachunek w pełni spełnia Twoje oczekiwania.

Jakimi podstawowymi parametrami kierowałem się tworząc ranking kont osobistych?

Uporządkowanie rachunków w rankingu kont osobistych to nie lada wyzwanie. Dlatego też przyjąłem pewne kryteria, którymi kierowałem się przy klasyfikacji. Przede wszystkim chciałem, aby najlepsze konta łączyły w sobie cechy bezpłatności rachunku, karty oraz innych usług, ale jednocześnie oferowały coś więcej, np. moneyback.

Uważam, że jeżeli istnieją konta na rynku, oferujące kilka procent zwrotu za transakcje kartą, to po prostu nie sposób o nich nie wspomnieć. Dzięki używaniu takiego rachunku (lub kilku takich rachunków w różnych bankach) możemy oszczędzić kilkaset złotych rocznie (a nawet więcej), wydając nadal tyle samo! Zdarzają się także konta oprocentowane na kilka procent, jednak zazwyczaj nie idzie to w parze z możliwością otrzymywania zwrotów za płatności kartą. Często oprocentowanie konta jest dostępne tylko do danej kwoty, a powyżej niej konto jest nisko oprocentowane.

Oczywiście bardzo ważnym aspektem jest także kwestia opłat za prowadzenie rachunku i karty oraz wypłaty z bankomatów. Wiele banków oferuje te funkcje bezpłatnie, jednak po spełnieniu określonych warunków, np. wykonaniu danej ilości transakcji kartą lub też przy zapewnieniu comiesięcznego wpływu na konto określonej minimalnej kwoty (najczęściej jest to 1000zł). Są jednak także wisienki na tym torcie – w rankingu kont osobistych znajdziesz bez problemu bezwarunkowo darmowe konto osobiste!


ZOBACZ NAJLEPSZE KONTA OSOBISTE NA RYNKU!


MIEJSCE 6

Konto Direct – ING Bank Śląski

O ING Banku Śląskim mam generalnie bardzo dobrą opinię. Trzeba ich pochwalić za jakość obsługi w oddziale oraz intuicyjny system bankowości internetowej. Do tego ciekawostką jest fakt, iż kartę bankomatową w banku ING możemy sobie dowolnie skonfigurować, tzn. może być na niej dowolna wybrana przez nas grafika.

Samo prowadzenie konta osobistego Direct w Lwem w ING Banku Śląskim jest całkowicie darmowe, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Aby karta bankomatowa była darmowa, musimy nią wydać co najmniej 300zł/mies. (w wypadku osób w wieku 18-26 lat wystarczy 200zł/mies.). W przeciwnym wypadku zostanie nam naliczona opłata w wysokości 7zł. Warto podkreślić, że bank oferuje nam darmowe wypłaty z bankomatów jedynie z urządzeń ING i Planet Cash. Wpłata i wypłata gotówki w kasie banku to koszt 9zł, więc z konta lepiej jest korzystać w miarę możliwości tylko internetowo.

Po otworzeniu Konta Direct możemy skorzystać z oferty oszczędnościowej dla nowych klientów banku – promocyjnego oprocentowania 2,5% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100tys. zł na okres 4mies. Jest to oferta godna uwagi, aczkolwiek na rynku zdarzają się lepsze.

Konto ING posiada także możliwość korzystania z niego poprzez aplikację mobilną. Ta jednak nie przypadła mi zbytnio do gustu po kilku tygodniach testów. Dla Was może jednak być ona optymalna, więc zawsze warto wyrobić sobie samemu opinię. Ocena aplikacji wśród użytkowników Android to 3,8/5,0.

Jak założyć Konto Direct w ING Banku Śląskim?

W celu założenia Konta Direct w ING Banku Śląskim, wystarczy kliknąć w poniższy link.

ZŁÓŻ WNIOSEK!


MIEJSCE 5

Konto Internetowe – Alior Bank

Spośród kont osobistych oferowanych przez Alior Bank Konto Internetowe jest najtańszą ofertą. Jego prowadzenie jest całkowicie darmowe, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Z kolei karta debetowa wydana do konta stanie się darmowa jeśli wykonamy nią transakcje na kwotę co najmniej 300zł/mies. W przeciwnym wypadku opłata za kartę wyniesie 6zł.

Dodatkowo dla nowych klientów Alior Bank oferuje możliwość umieszczenia wolnych środków do Koncie Lokacyjnym oprocentowanym na 2,0% na okres 3mies.

W ramach Konta Internetowego mamy możliwość dostępu do bankowości mobilnej. Aplikacja jest dobrze wykonana, jednak na rynku znajdziemy lepsze (ocena użytkowników Android: 4,2/5,0).

Jak założyć Konto Internetowe w Alior Bank?

W celu założenia Konta Internetowego w Alior Bank, wystarczy kliknąć w poniższy link.

ZŁÓŻ WNIOSEK!


MIEJSCE 4

eKonto standard – mBank

eKonto standard to według mnie jedno z najbardziej dopracowanych kont na rynku. Często możemy załapać się na atrakcyjne promocje przy jego założeniu. Warto jednak zwrócić uwagę na klika kruczków, które dla niektórych użytkowników mogą stać się irytujące.

Prowadzenie konta jest całkowicie darmowe, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Z kolei karta do konta stanie się darmowa po wykonaniu nią 5 transakcji w miesiącu. W ramach eKonta standard za wypłaty z bankomatów w kwocie poniżej 100zł bank pobierze opłatę wysokości 1,30zł, powyżej 100zł wypłaty są darmowe, jednak tylko z urządzeń mBank, Euronet, Planet Cash i BZWBK. Do konta można włączyć usługę „wypłaty ze wszystkich bankomatów” (koszt 7zł), jednak nawet wtedy co prawda za wypłaty powyżej 100zł nie poniesiemy opłaty bez względu na wybrany bankomat, jednak opłata za wypłaty z bankomatów przy kwocie poniżej 100zł nadal będzie obowiązywać (koszt 1,30zł).

eKonto można otworzyć w ramach wielu atrakcyjnych promocji. Aktualne okazje znajdują się zawsze z zakładce promocje bankowe.

Konto w mBanku możemy obsługiwać poprzez bardzo intuicyjną i wygodną aplikację mobilną. W tej kategorii mBank to absolutna czołówka. Moją ocenę potwierdzają recenzję użytkowników sklepów Android i iOS (ocena użytkowników Android: 4,6/5,0).

Jak założyć eKonto standard w mBanku?

W celu założenia eKonta standard w mBanku, wystarczy kliknąć w poniższy link:

ZŁÓŻ WNIOSEK!


MIEJSCE 3

Konto 360 – Bank Millenium

Konto w Banku Millenium posiadam od kilku dobrych lat. Na początku rachunek Dobre Konto, a obecnie Konto 360. Konto jest naprawdę bardzo wygodne, a bank po jego założeniu oferuje także atrakcyjną ofertę oszczędnościową. Warto jednak zapoznać się szczegółowo z warunkami jego bezpłatności.

Prowadzenie Konta 360 jest darmowe pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto w wysokości 1000zł oraz wykonania 1 dowolnej transakcji kartą co miesiąc. Warunek taki dotyczy także bezpłatności karty debetowej do rachunku. W przeciwnym wypadku opłaty za konto i kartę wyniosą 8+7zł. Pod takim samym warunkiem wszystkie bankomaty staną się dla nas darmowe (w przeciwnym wypadku opłata za każdą wypłatę wyniesie 1zł w przypadku urządzeń BZWBK i Planet Cash oraz 5zł w wypadku pozostałych urządzeń, wypłata w bankomacie Millenium jest oczywiście darmowa zawsze). Dla osób poniżej 26. roku życia wystarczy wykonanie 1 transakcji kartą, bez konieczności zapewniania wpływu na konto (konieczne zawnioskowanie o Konto 360 Student).

Bank Millenium oferuje dla nowych klientów bardzo dobrą ofertę oszczędnościową. Dla nowych środków otrzymamy oprocentowanie 2,7% do kwoty 100tys. zł na okres 3 miesięcy. Dodatkowo założyć możemy lokatę mobilną z oprocentowaniem 2,5% do kwoty 10tys. zł także na okres 3 miesięcy.

Aplikacja mobilna, za pomocą której możemy obsługiwać Konto 360 jest z pewnością godna polecenia. Wysokie oceny jej użytkowników to potwierdzają (ocena użytkowników Android: 4,6/5,0).

Jak założyć Konto 360 w Banku Millenium?

W celu założenia Konta 360 w Banku Millenium, wystarczy kliknąć w poniższy link:

ZŁÓŻ WNIOSEK!


MIEJSCE 2

Nest Konto – Nest Bank

Drugie miejsce na podium zajmuje Nest Konto Nest Banku. To całkowicie darmowe konto osobiste bez konieczności spełniania żadnych warunków- jedyne takie w rankingu! Nest Bank to bank głównie internetowy, z małą liczną placówek stacjonarnych. Jest to ostatni bank, który oferuje całkowicie bezwarunkowo darmową kartę debetową do rachunku.

System bankowości internetowej nie jest jednak już tak intuicyjni i prosty jak u konkurentów. Faktycznie dla podstawowych potrzeb jest w zupełności wystarczający, jednak specjaliści z Nest Banku zdecydowanie powinni popracować nad jego intuicyjnością i wygodą obsługi.

Nest Konto oferowane jest wraz z wartą uwagi ofertą oszczędnościową. Nest Lokata Witaj oferuje oprocentowanie na poziomie 4% na okres 3 miesięcy do kwoty 10tys. zł.

Aplikacja mobilna została oceniona przez użytkowników Android na 2,7/5,0, co ewidentnie wskazuje na konieczność jej aktualizacji.

Jak założyć Nest Konto?

W celu założenia Nest Konta w Nest Bank, wystarczy kliknąć w poniższy link:

ZŁÓŻ WNIOSEK!


MIEJSCE 1

Konto Otwarte na Ciebie – BNP Paribas

Prowadzenie rachunku Konto Otwarte na Ciebie jest bezwarunkowo darmowe – bez względu na to, na ile intensywnie z niego korzystamy. W zależności od potrzeb, możemy wybierać spośród 3 typów kart: Karta Otwarta na Świat, Karta Otwarta na eŚwiat, Karta Otwarta na Dzisiaj. Każda z nich wiąże się z różnymi kosztami, poniesienie których daje z kolei określone przywileje.

W przypadku Karty Otwartej na Świat możemy płacić kartą za granicą bez dodatkowych kosztów przewalutowania dla wielu walut. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są całkowicie darmowe. Nie zapłacimy także ani grosza za wypłaty za granicą z bankomatów Grupy BNP i Global Alliance (pozostałe to koszt 5zł do wypłaty). W pakiecie otrzymamy bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”. Miesięczny koszt karty debetowej to 10zł.

Karta Otwarta na eŚwiat to darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce, a także z bankomatów grupy BNP Paribas za granicą. Dodatkowo otrzymamy bezpłatne ubezpieczenie „CYBER Pomoc”. Koszt karty to 6zł.

Z kolei w przypadku Karty Otwartej na Dzisiaj otrzymamy 0zł za użytkowanie karty pod warunkiem wykonania w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty co najmniej 1 transakcji bezgotówkowej (w przeciwnym wypadku opłata za kartę wyniesie 3zł). Wypłaty z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash będą w Polsce darmowe (pozostałe to koszt 5zł od wypłaty). Za granicą będziemy mogli darmowo wypłacać z urządzeń grupy BNP Paribas oraz Global Alliance. Wypłata z pozostałych bankomatów to koszt 10zł.

Do konta mamy możliwość uruchomienia aplikacji mobilnej (4,1/5,0 w sklepie Play Android).

Jak założyć Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas?

W celu założenia Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas, wystarczy kliknąć w poniższy link:

ZŁÓŻ WNIOSEK!


Ostatnio popularne na blogu:

konto 360 200

200zł po założeniu Konta 360 i 2,7% na koncie oszczędnościowym!

200zł premii możemy zyskać w kolejnej edycji promocji Konta 360 w Millennium! Oferta bardzo prosta, do tego w banku, w którym sam mam konto od lat. Premię otrzymamy ...
CZYTAJ WIĘCEJ
200 pekao

200zł za otwarcie Konta Przekorzystnego PEKAO!

Promocja Konta Przekorzystnego w poprzedniej edycji cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zapewne nie inaczej będzie także tym razem! ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Top