czy opłaca się jeździć uberem

Czy opłaca się jeździć UBERem? Przeczytaj moje porównanie i odbierz swój darmowy przejazd!


Przewozy osób pod enigmatyczną nazwą UBER stają się coraz popularniejsze. System, który przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych upowszechnia się w kolejnych krajach. Od niedawna można z niego korzystać także w Polsce. Dostępny już jest w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Zamawianie przewozów za pomocą UBERa jestszybsze, prostsze, tańsze i wygodniejsze niż zwykłej taksówki. Czy UBER rzeczywiście może odebrać klientów korporacjom taksówkarskim? A może to tylko zdrowa konkurencja? Zapraszam do analizy funkcji aplikacji, a także skorzystania z możliwości darmowego jej wypróbowania za pomocą kodu polecającego z tej witryny!


Odbierz DARMOWY PRZEJAZD o wartości do 25zł w UBER!


Jak to działa?

Zasadniczo sposób korzystania z UBERa jest bardzo prosty – opiera się na aplikacji, którą instalujemy na swoim telefonie komórkowym. Przez tym musimy się zarejestrować w systemie. Jeśli chcesz skorzystać z pierwszego darmowego przejazdu o wartości do 25zł, wpisz kod polecający: uberpolakoszczedza lub skorzystaj bezpośrednio z linka dostępnego na stronie w pomarańczowym polu.

Warto podkreślić, że jeżeli opłata za Twój pierwszy przejazd przekroczy 25zł, zapłacisz tylko nadwyżkę ponad tą kwotę. Rejestrując się w UBER, zyskasz tym samym możliwość polecania aplikacji swoim znajomym – UBER będzie promował Cię kolejnymi darmowymi przejazdami o wartości 25zł za każde skuteczne polecenie (użytkownika, który zarejestruje się i chociaż raz skorzysta z usługi). Polecony użytkownik również otrzyma taki przejazd!

Po zainstalowaniu aplikacji nie pozostaje nam już nic innego jak z niej skorzystać. Robimy to za pomocą wezwania kierowcy do naszej lokalizacji, która jest odczytana za pomocą GPS. Można także zaznaczyć inne miejsce w razie potrzeby.

Zazwyczaj samochód podjeżdża w kilka minut. Przed przyjazdem mamy informację o tym, jaki kierowca przyjedzie oraz jak oceniają go inni pasażerowie. Bardzo istotną kwestią są płatności bezgotówkowe – w UBERze nie zapłacisz gotówką. Opłata za przejazd jest pobierana bezpośrednio z Twojej karty kredytowej lub debetowej po zakończeniu kursu. Jest to według mnie wygodna forma płatności.

Ile to kosztuje?

Opłata za przejazd UBERem składa się z trzech części:

opłata początkowa (tzw. trzaśnięcie drzwiami): 7zł,

stawka za kilometr: 1,5zł,

stawka za minutę: 0,35zł

Cena końcowa jest obliczana z powyższych składowych. Przykładowo za przejazd na odcinku 8km trwający 12min zapłacimy:

 7 + 8 x 1,5 + 12 x 0,35 = 23,20zł

To dość konkurencyjna stawka, szczególnie nocą. Bardzo istotny jest fakt, iż UBER nie posiada taryf, czyli niezależnie od pory, w której będziemy odbywać nasz przejazd zapłacimy za niego tyle samo.

Porównanie UBERa z klasyczną taksówką z korporacji na terenie Trójmiasta

Postanowiłem porównać koszty przejazdu na tej samej trasie na terenie Trójmiasta dla korporacji taksówkarskiej (średnia cena) i UBERa w dwóch porach – o 19:00 i 2:00. Ma to na celu wskazanie różnicy po zastosowaniu taryfy dziennej i nocnej (w UBER brak taryf!). Ceny dla korporacji przyjąłem na poziomie: 6,40zł za wejście oraz 2,00zł/km w ciągu dnia oraz 3,00zł/km w nocy. Analizujemy ten sam odcinek, czyli 8km pokonane w 12min w granicach Miasta Gdańska.

Przejazd UBEREM (niezależnie od pory przejazdu):

 7 + 8 x 1,5 + 12 x 0,35 = 23,20zł

Przejazd zwykłą taksówką z korporacji:

Godz. 19:00:      6,40 + 2,00 x 8 = 22,40zł

Godz. 2:00:         6,40 + 3,00 x 8 = 30,40zł

Wyniki analizy są dość zaskakujące. Owszem, opłaca się jeździć UBERem, ale głównie w nocy! Okazuje się, iż ceny w korporacjach przy taryfach dziennych są porównywalne.

Niemniej jednak skoro nocne przejazdy są lwią częścią przewozów taksówkarskich z pełną stanowczością mogę stwierdzić, że jeżdżenie UBERem się opłaca! Dodatkowo macie możliwość zarabiania na polecaniu nowych klientów i tym samym wielokrotnym jeżdżeniu za darmo, co obniży Wasze koszty do zera! Sam korzystałem z przewozów za pomocą aplikacji UBER wielokrotnie, nigdy nie było żadnych problemów, więc szczerze mogę polecić także po osobistym przetestowaniu.

Z pewnością na konkurencji pomiędzy UBERem a korporacjami taksówkarskimi skorzystają klienci, którzy będą mogli korzystać z przejazdów w dogodnych dla nich cenach. Dodatkowo macie możliwość pojechać za darmo! Wystarczy kliknąć poniższy link lub wpisać kod polecający: uberpolakoszczedza


Oceń tego posta!
[Głosów: 4 Średnio: 4.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *