jak oszczędzać korzystając z promocji bankowych
|

Jak oszczędzać, biorąc udział w promocjach bankowych? – PORADNIK

Dziś artykuł przez wielu z Was wyczekiwany bardzo długo. Przedstawiam 10 sposobów na to, jak korzystać z promocji bankowych efektywnie. Będziesz mógł sam ocenić, czy dana okazja jest tak naprawdę dla Ciebie opłacalna. Moje wytyczne z pewnością ułatwią Ci życie, a jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości lub nie masz ochoty na wertowanie całych stron regulaminów, zawszę będę służył Ci pomocą w postaci artykułów na tym portalu!

Jeśli poradnik sposoba Ci się i uznasz go za wartego uwagi także dla Twoich przyjaciół i znajomych, udostępnij go proszę na swoim profilu na facebooku. Będzie to najwyższa forma docenienia mojej pracy i zbierania doświadczeń przez lata!


1. Zobacz, kogo rozumie bank pod pojęciem nowego klienta.

Wiele z promocji bankowych przeznaczonych jest tylko dla nowych klientów. Nie oznacza to jednak, że jeżeli posiadaliśmy kiedyś konto w danym banku, nie możemy z nich skorzystać! Banki określają tzw. okresy karencji, liczone od dnia zamknięcia u nich konta. Bywają one różne – od jednego dnia do nawet kilku lat.


2. Sprawdź, ile musisz zrobić, żeby otrzymać premię.

Czasami wystarczy jedna transakcja kartą, innym razem musisz wydać nią kilkaset złotych. Zobacz, czy robisz takie obroty na co dzień, żeby też z kolei nie robić ich celowo, tylko po to, żeby spełnić warunki promocji.


3. Obejdź konieczność wykonania transakcji kartą.

Jeżeli już zdecydowałeś, że warto skorzystać z danej promocji, bo możesz dostać sporą premię, jednak pod warunkiem wykonania znacznych obrotów kartą- mam dla Ciebie rozwiązanie. Wiele sklepów oferuje tzw. bony podarunkowe, które możesz przecież wykorzystać w przyszłości osobiście.


4. Sprawdź warunki przyznania bonusu w kolejnych transzach.

Znaczna część promocji oparta jest na wypłatach bonusu co miesiąc. Warto sprawdzić, co się stanie, jeśli nie spełnimy warunku przyznania premii w danym miesiącu – w niektórych bankach oznacza to niestety brak bonusu przez kolejne miesiące.


5. Weź udział w programie poleceń.

Coraz częściej zdarza się, że po założeniu konta i spełnieniu warunków promocji (a nawet po niespełnieniu) konto osobiste możemy polecać swoim znajomym. Banki oferują atrakcyjną premię za takie działania.


6. Sprawdź konieczny okres posiadania rachunku.

Kolejnym problemem może być konieczność posiadania rachunku przez określony czas po otrzymaniu premii. Na przykład w słynnej promocji z tabletami z banku BNP Paribas musieliśmy utrzymywać konta (na szczęście nie dotyczyło to kart debetowych wydanych do nich) otwarte przez rok. W przeciwnym wypadku przyznaną premię trzeba było zwrócić. Takie przypadki nie są jednak na szczęście zbyt częste.


7. Zobacz, ile zapłacisz za posiadanie konta i karty.

Niejednokrotnie zakładamy konto głównie po to, by otrzymać daną premię pieniężną, jednak musimy na nią sporo poczekać, np. pół roku. Wtedy przez kolejne miesiące mogą nam się naliczyć opłaty z tytułu nieaktywności. O ile jedną transakcję w miejscu zrobić jest bardzo łatwo, o tyle wykonywanie transakcji na kilkaset złotych bez żadnego zwrotu jest już warte poświęcenia chwili uwagi i zastanowienia się nad sensem takiej promocji. Zdecydowanie trzeba więc zwrócić uwagę na opłaty w wypadku nieaktywnych użytkowników. Zdecydowanie warto zastanowić się i dobrze poszukać jak najtańszego produktu lub po prostu sprawdzić u nas na portalu, jakie jest na ten moment oferowane najlepsze darmowe konto bankowe.


8. Zadbaj o to, by konto mogło służyć Ci dłużej.

Najoptymalniejszym rozwiązaniem byłoby takie, w którym po założeniu konta i otrzymaniu premii nie likwidujemy go od razu. Najczęściej dzieje się tak w przypadku rachunków, dzięki którym możemy zyskać zwroty za płatności kartą, np. 3% wartości transakcji lub kiedy rachunek po prostu nam się spodoba, z różnych względów.

Promocja ze zwrotem za płatności może trwać nawet rok. Otrzymamy na przykład 50zl premii co miesiąc, traktując ten rachunek jako taki, z którego będziemy płacić za wszystkie zakupy w sklepach i spokojnie cieszymy się z dobrego wyboru!


9. Zdecyduj, czy gra jest warta świeczki.

Niekiedy wymagania banków są niewspółmierne do wysokości premii, jaką możemy otrzymać. Tutaj już musisz zdecydować sam, drogi Czytelniku. Możesz też posłużyć takim wskaźnikiem – jeśli promocja znalazła się nam moim portalu, to na pewno jest godna uwagi!


10. Korzystaj z PolakOszczedza.pl

Banki bardzo chętnie wypłacą nam premię, jednak musimy pamiętać o spełnieniu wszystkich, często wyśrubowanych warunków promocji bankowych. Ten portal zwróci Twoją uwagę na najistotniejsze aspekty. Nie będziesz musiał samodzielnie wertować regulaminów. Pokaże także kwestie, które nie zostały ujęte w tym zestawieniu! Dzięki mnie jesteś na bieżąco z najlepszymi promocjami!

Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *