gdzie najlepiej założyć konto bankowe

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe w styczniu 2016r?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej założyć konto bankowe na początku roku 2016, powinieneś zdecydowanie poświęcić kilka chwil na przeczytanie tego artykułu. Przedstawię w nim zmiany, jakie zaszły wśród topowych kont osobistych w ostatnim czasie, a także wskażę Ci najlepsze oferty darmowych kont na rynku.

Nowy rok przyniósł lekkie przetasowania w moim rankingu kont osobistych. Część banków zmieniło warunki korzystania z konta, jak np. konieczność wydania kilkuset złotych kartą w celu uniknięcia miesięcznej opłaty za nią. Szczegółowy ranking kont osobistych zobaczysz pod tym adresem.


eKonto mobilne mBank – opinie o produkcie wciąż najlepsze!

Zwycięzcą nadal pozostaje mBank, głównie ze względu na dodatkową prowizję, jaką w łatwy sposób możemy uzyskać po założeniu konta. Zakładając eKonto mobilne w promocji, możemy dostać nawet 450zł. Warto podkreślić, że większość tej premii będzie stanowić zwrot części płatności bezgotówkowych kartą w wysokości 2%, co stanowi niezły wynik. Dodatkowo dla nowych klientów banku przewidziana jest powitalna lokata oprocentowana na 4%. Już niedługo przeprowadzę jego ponowną, szczegółową recenzję. Za prowadzenie rachunku nie zapłacisz nic, natomiast karta do niego będzie Cię kosztować 0zł po wydaniu nią 200zł w miesiącu. Do dyspozycji jest sporo darmowych bankomatów (7800), jednak zdecydowanie nie są to wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie. Jeśli interesują nas darmowe wypłaty, powinniśmy zainteresować się eKontem mobilnym plus, jednak wtedy musimy się także liczyć z koniecznością zapewniania wpływów na konto w wysokości co najmniej 1000zł.


Gdzie warto założyć konto bankowe poza mBankiem?

Ciekawą propozycją jest także otworzenie Konta 360 w Millenium Banku. Przelewając co miesiąc 1000zł z dowolnego źródła i robiąc jedną transakcję kartą, nie poniesiemy za nie żadnych opłat. Warto skorzystać z bardzo dobrego oprocentowania lokaty mobilnej (3,25%, z możliwością podwyższenia oprocentowania do 3,5%). Konto oszczędnościowe, jeszcze niedawno oprocentowane na 3%, teraz oferuje 2,7% na okres 3 miesięcy. Jest to nieco gorsza oferta niż jeszcze parę miesięcy temu, jednak nadal pozostaje opcją atrakcyjną. Dodatkowym atutem konta jest możliwość darmowych wypłat z bankomatów na całym świecie.


iKontoaktywator – konto osobiste z oprocentowaniem

Jednym z nielicznych oprocentowanych rachunków osobistych jest iKontoaktywator BGŻ BNP Paribas, dzięki któremu możemy cieszyć się oprocentowaniem naszego konta osobistego na 4%, do wysokości najwyższego miesięcznego wpływu na konto, do 5000zł. Nie zapłacimy za konto pod warunkiem miesięcznego przelewu na co najmniej 1000zł, a opłaty za kartę unikniemy po wydaniu nią co najmniej 300zł. Jeśli mamy poniżej 26 lat, opłat tych nie będziemy ponosić bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Podobnie jak w Millenium, tutaj też otrzymamy darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.


Premia za założenie Konta Direct w ING nadal do zgarnięcia

Niestety od tego roku mniej atrakcyjną ofertę posiada ING Bank Śląski. Zakładając Konto Direct z Lwem nie dostaniemy już darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów. Jednak w łatwy sposób możemy uniknąć opłaty za kartę (transakcje na 200zł), a prowadzenie konta jest darmowe bezwarunkowo.


Darmowe wypłaty z bankomatów oraz darmowa karta – Konto Lubię to! BPH

Jeśli szukasz alternatyw, możesz zastanowić się nad Kontem Lubię to! w Banku BPH. Nie oferuje ono co prawda zwrotów za płatności kartą, jednak wykonując nią jedynie 4 dowolne transakcje w miesiącu, stanie się ona dla Ciebie darmowa. Samo prowadzenie konta jest także darmowe bez spełniania żadnych warunków. Dodatkowo darmowe wypłaty  bankomatów w całej Polsce. Sam jestem posiadaczem tego rachunku i właściwie nie mam z nim żadnych problemów. Szkoda tylko, że BPH nie powrócił do topowej promocji ze zwrotem 3% za wszystkie płatności kartą, z której udało się części moich czytelników skorzystać w czerwcu zeszłego roku. Naturalnie w wypadku jej kolejnej edycji, ponownie poinformuję o tym fakcie na tej stronie.


Wymarzone Konto Osobiste- Raiffeisen POLBANK

Ciekawą alternatywą może być także Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen POLBANK. Raiffeisen daje gwarancję darmowości rachunku, jednak jednocześnie narzuca obligatoryjną miesięczną opłatę za kartę w wysokości 3zł. Konto jest oprocentowane, dla całości środków, jednak jest to oprocentowanie zdecydowanie niższe niż w wypadku BGŻ BNP Paribas.


Najtańsze paliwo w Polsce dzięki ofercie Toyota Bank

Zakładając Konto Jedyne w Toyota Bank możemy tankować paliwo nawet 5-10% taniej. Musimy jednak zapewnić średnie miesięczne saldo rachunków co najmniej 1000zł, średnie miesięczne saldo depozytów 10000zł oraz minimalnie wydać kartą wydaną do konta 500zł. Im więcej wydamy i im większe salda zapewnimy, tym zwrot za paliwo będzie większy – aż do 10%. Już niedługo na tej stronie rachunek zostanie poddany przeze mnie szczegółowej recenzji.


Konto Za Zero, Konto Inteligo, Konto Godne Polecenia, Konto Rozsądne… Czy warto założyć któreś z nich?

W moim rankingu znalazły się także konta: Inteligo, Konto Za Zero PKO BP, Konto Godne Polecenia w BZWBK oraz Konto Rozsądne w Alior Bank.

Inteligo jest kontem jak najbardziej godnym polecenia, jednak musimy pogodzić się z możliwością darmowych wypłat jedynie z bankomatów PKO BP i BZWBKProwadzenie konta jest darmowe, a zwolnienie z opłaty za kartę następuje po wydaniu nią jedynie 100zł.

Podobnie sytuacja z wypłatami z bankomatów ma się w przypadku Konta Za Zero PKO BP, jednak tutaj do dyspozycji mamy tylko bankomaty własne PKO BPKonto jest darmowe, a zwolnienie z opłaty za kartę następuje po wydaniu nią 300zł.

Kolejną propozycją jest założenie konta osobistego w Banku Zachodnim WBK – Konta Godnego Polecenia. Szczególnie irytujące jest w jego przypadku brak możliwości uniknięcia opłaty za kartę – zawsze wyniesie ona 7zł. Z ciekawostek – karta do wydana do rachunku jest jednocześnie kartą PAYBACK, pozwalając na szybsze zbieranie punktów. Warto zaznaczyć, że do konta możemy także zamówić kartę Mastercard Supri, dzięki której obniżymy opłaty.

Ostatnią ze zrecenzowanych przeze mnie opcji jest Konto Rozsądne w Alior Bank, oferujące 3% zwrotu za wykonane transakcje w sklepach spożywczych. Całkiem sporo, jednak tylko pod warunkiem przelewania na ten rachunek swojego wynagrodzenia. W przeciwnym wypadku wejdą nam spore opłaty za konto i jego posiadanie nie będzie miało większego sensu. Dodatkowo po założeniu rachunku mamy możliwość skorzystania z powitalnej, promocyjnie oprocentowanej (4%) lokaty mobilnej.


Najlepsze konto osobiste – pora na Twój wybór!

Spośród wspomnianych przeze mnie kont, posiadam kilka z nich. Są to: eKonto mobilne w mBanku, Konto 360 w Millenium oraz Lubię to! Konto w Banku BPH. Osobiście najlepiej do gustu przypadło mi Konto 360 w Millenium. Podoba mi się szczególnie system bankowości elektronicznej oraz aplikacja mobilna. Korzystam z usług Millenium od kilku dobrych lat i nigdy nie miałem z nim problemów. Niemniej jednak eKonto mobilne oraz Lubię to! Konto także uważam za bardzo atrakcyjne propozycje. Pamiętaj jednak, że wybór rachunku zależy w dużym stopniu od Twoich osobistych preferencji.

Mam nadzieję, że już wiesz, gdzie najlepiej założyć konto bankowe. Dzięki mojemu poradnikowi powinieneś wybrać właściwie, Drogi Czytelniku.

Oceń tego posta!
[Głosów: 6 Średnio: 4.8]

2 komentarze

    1. Każdy z nas pojęcie najlepszego konta traktuje inaczej. Ja za główne kryterium przyjąłem możliwość otrzymania zwrotu cashback, dlatego też konto w mBanku jest na szczycie. Millenium to także jeden z topowych produktów, nie trzeba robić transakcji na kilkaset złotych, żeby konto było darmowe, wystarczy jedna dowolna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *