cvv2/cvc2

CVV2/CVC2 – co to jest za kod i kiedy się go używa?

CVV2/CVC2 to trzycyfrowy lub kod, znajdujący się na odwrocie naszej karty płatniczej. Korzystamy z niego w momencie, kiedy płacimy internetowo, ale nie logujemy się bezpośrednio przez system bankowy podczas płatności. W zależności od typu karty, jaką posiadamy, następuje rozróżnienie:

  • CVV2 – Card Verification Value 2 – karty płatnicze Visa
  • CVC2 – Card Validation Code 2 – karty płatnicze MasterCard

Z kolei w wypadku kart płatniczych American Express stosowany jest kod CID (Card ID). Ma on w przeciwieństwie do kodu CVV2/CVC2 4 cyfry.

Informacje na temat kodu CVV2/CVC2 lub CID znajdują się tylko na rewersie (Visa/ MasterCard) lub awersie karty (American Express) oraz w systemie informatycznym banku.

Na co dzień w Europie mamy do czynienia praktycznie tylko z kodem CVV2/CVC2. Kod CID jest rzadko spotykany.

W jakim miejscu znajdę kod CVV2/CVC2 na mojej karcie?

Kod CVV2/CVC2 zarówno w przypadku kart Visa, jak i kart MasterCard znajduje się na rewersie karty płatniczej, po prawej stronie pola przeznaczonego na podpis użytkownika karty. Z kolei kod CID kart American Express znajduje się na awersie karty płatniczej, nad numerem karty.

Kiedy korzysta się z tego kodu?

Kod CVC2/CVV2 może nam posłużyć na przykład podczas rezerwacji hotelu na jednym z popularnych serwisów z ogłoszeniami noclegów. Płacić w ten sposób możemy także w większości dużych sklepów internetowych oraz w serwisach aukcyjnych.

 

Oceń tego posta!
[Głosów: 2 Średnio: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *