Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Jak zamknąć konto bankowe? Zobacz poradnik

Jak zamknąć konto bankowe? Zobacz poradnik

Jak zamknąć konto bankowe
Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

Zamknięcie konta bankowego z pewnością jest nieco trudniejsze niż jego otwarcie. Czasami jesteśmy zmuszeni zdecydować się na taki ruch ze względu na zbyt wysokie opłaty za prowadzenie rachunku lub użytkowanie karty.

Oferta banków konkurencji też może kusić i namawiać nas do zmiany swojego rachunku na całkowicie darmowy, często także z atrakcyjnym oprocentowaniem konta oszczędnościowego i premią na start lub za spełnienie warunków promocji.

Wypowiedzenie umowy konta bankowego to chleb powszedni dla osób, które aktywnie korzystają z różnych promocji bankowych na tym portalu. Sam wielokrotnie zamykałem konta w różnych bankach, by za określony w regulaminie banku czas stać się znów nowym klientem. Niestety banki zdecydowanie lepiej traktują klientów nowych niż takich, którzy są z nimi od lat. Oczywiście od tej reguły zdarzają się wyjątki, jednak generalnie sytuacja wygląda właśnie w opisany wcześniej sposób.

Jak zamknąć konto w banku? – sposoby

Wypowiedzenie umowy konta bankowego w oddziale banku

Podstawową i najpewniejszą metodą wypowiedzenia umowy rachunku bankowego jest wizyta w oddziale banku.  Niestety wiąże się to z koniecznością wybrania się osobiście do placówki, oczekiwania na obsłużenie przez pracownika oraz zazwyczaj kilkunastominutową procedurą.

Wypowiedzenie umowy konta wysłane mailem

Część banków respektuje także wypowiedzenia umowy wysyłane mailem z własnoręcznym podpisem (skan). Tutaj mały haczyk – jeśli korzystaliśmy z możliwości, jakie daje konto bankowe przez internet bez kuriera, czyli innymi słowy rachunek otwieraliśmy za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub selfie, bank w swojej bazie nie posiada naszego wzoru podpisu. Jeśli w trakcie użytkowania konta wybraliśmy się do oddziału, wzór podpisu został najprawdopodobniej uzupełniony. Jednak w zdecydowanej większości przypadków bank nie będzie posiadał naszego podpisu, w związku z czym zamknięcie konta otwieranego przy pomocy przelewu weryfikacyjnego z użyciem skanu wysyłanego drogą mailową nie będzie możliwe.

Zamknięcie umowy rachunku przez bankowość internetową

Opcja rzadko spotykana, ale także zdarzyło mi się z niej skorzystać. Wiadomość o chęci wypowiedzenia umowy rachunku wysyłamy w takim przypadku bezpośrednio przez system bankowości elektronicznej w zakładce „kontakt” lub z odpowiedniej zakładki w menu. Jest to metoda bardzo szybka i wygodna, jednak dość rzadko spotykana.

Wypowiedzenie umowy przez infolinię

Część banków oferuje także opcję wypowiedzenia umowy rachunku poprzez telefon na infolinię banku. Konsultant przeprowadzi nas wygodnie przez cały proces zamknięcia umowy rachunku. W największych bankach działających w Polsce infolinie dostępne są przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Zwiększa to komfort i zapobiega przez odkładaniem decyzji o likwidacji rachunku bankowego na późniejszy termin.

Która metoda zadziała w moim przypadku?

Każdorazowo przed podjęciem procedury zamknięcia konta najlepiej jest skontaktować się z infolinią naszego banku w celu ustalenia możliwych sposobów zamknięcia rachunku.

Okres wypowiedzenia umowy konta bankowego

Pamiętajmy, że standardowy okres wypowiedzenia umowy rachunku bankowego wynosi 30 dni. Oznacza to, że formalnie rachunek zostanie zamknięty po 30 dniach od złożenia dyspozycji jego zamknięcia.

Czy zamknięcie konta jest płatne?

W zdecydowanej większości przypadków zamknięcie konta bankowego jest standardową procedurą, która jest całkowicie bezpłatna. Istnieją jednak jednostkowe przypadki, w których pobierana jest opłata za zamknięcie rachunku.


Ostatnio popularne na blogu:

millennium konto firmowe - promocja rankomat 2

Ponad 3000 zł i darmowe konto firmowe Mój Biznes od Banku Millennium! Ostatnie dni promocji!

Bank Millennium ostro walczy o klientów firmowych - a my możemy na tym tylko skorzystać! Obecna edycja promocji jest wyjątkowa, ponieważ oprócz premii od Millennium zgarniemy bardzo łatwą ...
Jak zamknąć konto bankowe? Zobacz poradnik

Znów dostępny! Zegarek Garmin o wartości 700 zł po założeniu karty kredytowej Citibank! Proste warunki!

Hit ostatnich miesięcy powrócił! Citibank oferuje po założeniu karty kredytowej zegarek Garmin Venu Sq o wartości 700 zł! Warunki są naprawdę banalne (wykonywanie płatności kartą)! Promocja posiada ograniczoną ...
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top