Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Wypłata z bankomatu bez karty- czy to możliwe?

Wypłata z bankomatu bez karty- czy to możliwe?

wypłata z bankomatu bez karty
Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

Rozwój bankowości spowodował, że ludzie coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę. Pieniądz fizyczny zastępują elektronicznym, ponieważ jest on wygodniejszy oraz nie zajmuje dodatkowego miejsca w kieszeni.

Zdarzają się jednak sytuacje, że potrzebna nam jest gotówka i musimy skorzystać z pobliskiego bankomatu, aby wypłacić pieniądze. Co jednak jeżeli nie mamy przy sobie karty? Wypłata z bankomatu bez karty także jest możliwa!

Jak przebiega wypłata z bankomatu bez karty?

Usługa BLIK umożliwia wypłatę gotówki bez konieczności posiadania karty. Aby dowiedzieć się, czy nasz bank obsługuje ten system, powinniśmy wejść na stronę banku oraz zapoznać się z zamieszczonymi tam informacjami. Aktualnie system ten jest wdrożony w kilkunastu bankach. Jeżeli nasz bank obsługuje BLIK, to aby z niej skorzystać, powinniśmy zainstalować aplikację banku na urządzenia mobilne. Następnie należy zarejestrować telefon za pośrednictwem aplikacji. Po wykonaniu tych kroków, wypłata z bankomatu bez karty staje się dla nas możliwa do zrealizowania. Wystarczy, że w bankomacie wybierzemy opcję „wypłata BLIK”, a następnie za pośrednictwem aplikacji wygenerujemy kod BLIK i wpiszemy go w bankomacie. Ostatnim krokiem jest wpisanie kwoty, którą chcemy wypłacić. Wypłata gotówki za pośrednictwem usługi BLIK jest najczęściej bezpłatna, jednak zdarzają się odstępstwa od tej reguły, gdy np. klient nie korzysta z maszyny swojego banku.

Moduł NFC – jak to działa?

Dzisiejsze smartfony umożliwiają skorzystanie z modułu NFC – technologii wykorzystującej fale radiowe do przesyłania ich na niewielką odległość. Podobnie jak w przypadku usługi BLIK, musimy się zorientować czy nasz bank obsługuje technologię NFC. Jeżeli tak, to wystarczy, że zainstalujemy aplikację banku oraz zarejestrujemy naszą kartę w aplikacji. Różnica pomiędzy usługą BLIK a NFC polega na tym, że w przypadku NFC telefon przystawia się do czytnika, a następnie wpisuje się kod PIN za pośrednictwem bankomatu. Następnie wystarczy wpisać kwotę, jaką chcemy wypłacić.

Wypłata przez aplikacje SkyCash i Hal-Cash

Aplikacje SkyCash oraz Hal-Cash umożliwiają wypłatę pieniędzy bez karty za pośrednictwem bankomatów Euronet. Użytkownik musi najpierw zarejestrować swoją kartę w aplikacji, a następnie wygenerować w aplikacji kod wypłaty. Następnie w bankomacie Euronet należy wybrać opcję „wypłata bez karty”, a następnie wpisać wygenerowany kod z aplikacji. Dalej zostaniemy poproszeni o wpisanie kwoty, a następnie zatwierdzenie transakcji kodem PIN. Warto dodać, że wypłacając gotówkę z bankomatu w ten sposób, zostanie pobrana od nas prowizja w wysokości 1,99 zł. Jak można zauważyć, aplikację SkyCash oraz Hal-Cash działają bardzo podobnie jak usługa BLIK.

Od teraz wypłata z bankomatu bez karty nie będzie problemem!

Okazuje się, że wypłata z bankomatu bez karty jest stosunkowo prostą czynnością. Dzięki urządzeniom mobilnym, z którymi mamy na co dzień styczność, możemy w łatwy sposób wypłacić pieniądze. Od teraz sytuacja, w której nie będziemy mieć przy sobie gotówki lub karty przestanie przysparzać nam trudności. Wystarczy, że posiadamy smartfon, a następnie znajdziemy najbliższy bankomat, aby zrealizować wypłatę z bankomatu bez karty.


Ostatnio popularne na blogu:

citibank promocja karty kredytowej 1200 2

Hit Citibank powrócił (ale tylko na chwilę)! 1200 zł w najnowszej promocji karty kredytowej! Krótka karencja i powtórka historycznego REKORDU wysokości premii!

Citibank powrócił na kilka dni (tylko do 16.10.2023) ze swoją rekordową promocją karty kredytowej. Do zgarnięcia jest aż 1200 zł, z czego aż 900 zł w gotówce! Kolejne ...
Wypłata z bankomatu bez karty- czy to możliwe?

Rekordowe 500 zł po założeniu Konta Jakże Osobistego Alior Bank + 240 zł zwrotu za płatności mobilne + oszczędzaj na 6,5%!

Alior Bank w swojej nowej edycji promocji Konta Jakże Osobistego podbija stawkę i oferuje jeszcze więcej! Teraz do odebrania jest aż 500 zł premii - całość w gotówce! ...
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top