Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Wypłata z bankomatu bez karty- czy to możliwe?

Wypłata z bankomatu bez karty- czy to możliwe?

wypłata z bankomatu bez karty
Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

Rozwój bankowości spowodował, że ludzie coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę. Pieniądz fizyczny zastępują elektronicznym, ponieważ jest on wygodniejszy oraz nie zajmuje dodatkowego miejsca w kieszeni.

Zdarzają się jednak sytuacje, że potrzebna nam jest gotówka i musimy skorzystać z pobliskiego bankomatu, aby wypłacić pieniądze. Co jednak jeżeli nie mamy przy sobie karty? Wypłata z bankomatu bez karty także jest możliwa!

Jak przebiega wypłata z bankomatu bez karty?

Usługa BLIK umożliwia wypłatę gotówki bez konieczności posiadania karty. Aby dowiedzieć się, czy nasz bank obsługuje ten system, powinniśmy wejść na stronę banku oraz zapoznać się z zamieszczonymi tam informacjami. Aktualnie system ten jest wdrożony w kilkunastu bankach. Jeżeli nasz bank obsługuje BLIK, to aby z niej skorzystać, powinniśmy zainstalować aplikację banku na urządzenia mobilne. Następnie należy zarejestrować telefon za pośrednictwem aplikacji. Po wykonaniu tych kroków, wypłata z bankomatu bez karty staje się dla nas możliwa do zrealizowania. Wystarczy, że w bankomacie wybierzemy opcję „wypłata BLIK”, a następnie za pośrednictwem aplikacji wygenerujemy kod BLIK i wpiszemy go w bankomacie. Ostatnim krokiem jest wpisanie kwoty, którą chcemy wypłacić. Wypłata gotówki za pośrednictwem usługi BLIK jest najczęściej bezpłatna, jednak zdarzają się odstępstwa od tej reguły, gdy np. klient nie korzysta z maszyny swojego banku.

Moduł NFC – jak to działa?

Dzisiejsze smartfony umożliwiają skorzystanie z modułu NFC – technologii wykorzystującej fale radiowe do przesyłania ich na niewielką odległość. Podobnie jak w przypadku usługi BLIK, musimy się zorientować czy nasz bank obsługuje technologię NFC. Jeżeli tak, to wystarczy, że zainstalujemy aplikację banku oraz zarejestrujemy naszą kartę w aplikacji. Różnica pomiędzy usługą BLIK a NFC polega na tym, że w przypadku NFC telefon przystawia się do czytnika, a następnie wpisuje się kod PIN za pośrednictwem bankomatu. Następnie wystarczy wpisać kwotę, jaką chcemy wypłacić.

Wypłata przez aplikacje SkyCash i Hal-Cash

Aplikacje SkyCash oraz Hal-Cash umożliwiają wypłatę pieniędzy bez karty za pośrednictwem bankomatów Euronet. Użytkownik musi najpierw zarejestrować swoją kartę w aplikacji, a następnie wygenerować w aplikacji kod wypłaty. Następnie w bankomacie Euronet należy wybrać opcję „wypłata bez karty”, a następnie wpisać wygenerowany kod z aplikacji. Dalej zostaniemy poproszeni o wpisanie kwoty, a następnie zatwierdzenie transakcji kodem PIN. Warto dodać, że wypłacając gotówkę z bankomatu w ten sposób, zostanie pobrana od nas prowizja w wysokości 1,99 zł. Jak można zauważyć, aplikację SkyCash oraz Hal-Cash działają bardzo podobnie jak usługa BLIK.

Od teraz wypłata z bankomatu bez karty nie będzie problemem!

Okazuje się, że wypłata z bankomatu bez karty jest stosunkowo prostą czynnością. Dzięki urządzeniom mobilnym, z którymi mamy na co dzień styczność, możemy w łatwy sposób wypłacić pieniądze. Od teraz sytuacja, w której nie będziemy mieć przy sobie gotówki lub karty przestanie przysparzać nam trudności. Wystarczy, że posiadamy smartfon, a następnie znajdziemy najbliższy bankomat, aby zrealizować wypłatę z bankomatu bez karty.


Ostatnio popularne na blogu:

konto 360 200

200zł po założeniu Konta 360 i 2,7% na koncie oszczędnościowym!

200zł premii możemy zyskać w kolejnej edycji promocji Konta 360 w Millennium! Oferta bardzo prosta, do tego w banku, w którym sam mam konto od lat. Premię otrzymamy ...
CZYTAJ WIĘCEJ
200 pekao

200zł za otwarcie Konta Przekorzystnego PEKAO!

Promocja Konta Przekorzystnego w poprzedniej edycji cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zapewne nie inaczej będzie także tym razem! ...
CZYTAJ WIĘCEJ
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top