wypłata z bankomatu bez karty

Wypłata z bankomatu bez karty- czy to możliwe?

Rozwój bankowości spowodował, że ludzie coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę. Pieniądz fizyczny zastępują elektronicznym, ponieważ jest on wygodniejszy oraz nie zajmuje dodatkowego miejsca w kieszeni.

Zdarzają się jednak sytuacje, że potrzebna nam jest gotówka i musimy skorzystać z pobliskiego bankomatu, aby wypłacić pieniądze. Co jednak jeżeli nie mamy przy sobie karty? Wypłata z bankomatu bez karty także jest możliwa!

Jak przebiega wypłata z bankomatu bez karty?

Usługa BLIK umożliwia wypłatę gotówki bez konieczności posiadania karty. Aby dowiedzieć się, czy nasz bank obsługuje ten system, powinniśmy wejść na stronę banku oraz zapoznać się z zamieszczonymi tam informacjami. Aktualnie system ten jest wdrożony w kilkunastu bankach. Jeżeli nasz bank obsługuje BLIK, to aby z niej skorzystać, powinniśmy zainstalować aplikację banku na urządzenia mobilne. Następnie należy zarejestrować telefon za pośrednictwem aplikacji. Po wykonaniu tych kroków, wypłata z bankomatu bez karty staje się dla nas możliwa do zrealizowania. Wystarczy, że w bankomacie wybierzemy opcję „wypłata BLIK”, a następnie za pośrednictwem aplikacji wygenerujemy kod BLIK i wpiszemy go w bankomacie. Ostatnim krokiem jest wpisanie kwoty, którą chcemy wypłacić. Wypłata gotówki za pośrednictwem usługi BLIK jest najczęściej bezpłatna, jednak zdarzają się odstępstwa od tej reguły, gdy np. klient nie korzysta z maszyny swojego banku.

Moduł NFC – jak to działa?

Dzisiejsze smartfony umożliwiają skorzystanie z modułu NFC – technologii wykorzystującej fale radiowe do przesyłania ich na niewielką odległość. Podobnie jak w przypadku usługi BLIK, musimy się zorientować czy nasz bank obsługuje technologię NFC. Jeżeli tak, to wystarczy, że zainstalujemy aplikację banku oraz zarejestrujemy naszą kartę w aplikacji. Różnica pomiędzy usługą BLIK a NFC polega na tym, że w przypadku NFC telefon przystawia się do czytnika, a następnie wpisuje się kod PIN za pośrednictwem bankomatu. Następnie wystarczy wpisać kwotę, jaką chcemy wypłacić.

Wypłata przez aplikacje SkyCash i Hal-Cash

Aplikacje SkyCash oraz Hal-Cash umożliwiają wypłatę pieniędzy bez karty za pośrednictwem bankomatów Euronet. Użytkownik musi najpierw zarejestrować swoją kartę w aplikacji, a następnie wygenerować w aplikacji kod wypłaty. Następnie w bankomacie Euronet należy wybrać opcję „wypłata bez karty”, a następnie wpisać wygenerowany kod z aplikacji. Dalej zostaniemy poproszeni o wpisanie kwoty, a następnie zatwierdzenie transakcji kodem PIN. Warto dodać, że wypłacając gotówkę z bankomatu w ten sposób, zostanie pobrana od nas prowizja w wysokości 1,99 zł. Jak można zauważyć, aplikację SkyCash oraz Hal-Cash działają bardzo podobnie jak usługa BLIK.

Od teraz wypłata z bankomatu bez karty nie będzie problemem!

Okazuje się, że wypłata z bankomatu bez karty jest stosunkowo prostą czynnością. Dzięki urządzeniom mobilnym, z którymi mamy na co dzień styczność, możemy w łatwy sposób wypłacić pieniądze. Od teraz sytuacja, w której nie będziemy mieć przy sobie gotówki lub karty przestanie przysparzać nam trudności. Wystarczy, że posiadamy smartfon, a następnie znajdziemy najbliższy bankomat, aby zrealizować wypłatę z bankomatu bez karty.


Ostatnio popularne na blogu:

promocja karty kredytowej citibank 1200 serwujemy nagrody v2

Rekordowa oferta powraca! Aż 1200 zł po założeniu karty kredytowej Citibank Citi Simplicity + 700 zł po otwarciu DARMOWEGO konta osobistego!

Citibank powrócił ze swoją promocją karty kredytowej w nowej odsłonie. Premia wynosi tym razem 1200 zł i wypłacana jest w gotówce i w bonach – 600 zł w ...
mbank promocja konto dla dziecka 13 17 2024

Zyskaj 140 zł z całkowicie darmowym eKontem możliwości mBank dla osób w wieku 13-17 + 150 zł za polecenie rachunku!

mBank kojarzył mi się zawsze z rachunkiem, który jest jednym w pierwszych wyborów dla osób młodych, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę w bankowością. Nie bez powodu to właśnie ...
Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *