Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Promocje banków przy zakładaniu konta – co możesz zyskać?

Promocje banków przy zakładaniu konta – co możesz zyskać?

promocje banków przy zakładaniu konta
Oceń tego posta!
[Głosów: 0 Średnio: 0]

Promocje banków przy zakładaniu konta to od kilku dobrych lat chleb powszedni. Ile tak naprawdę możemy zyskać i czy zawsze opłaca się zakładać konto dla premii?

Premia na start

Bardzo popularną promocją przy założeniu konta osobistego jest tzw. premia na start. Bonus otrzymujemy w momencie spełnienia określonych w okazji warunków – np. wykonania kilku przelewów i transakcji kartą. Premia w tego typu promocjach jest stosunkowo prosta do zdobycia, jednak jej wysokość jest przeciętna – zazwyczaj wynosi od 100 do 200zł. Jej wypłata zazwyczaj następuje w ciągu paru miesięcy od założenia konta, chociaż od tej reguły zdarzają się wyjątki, na szczęście in plus.

Premia „rozciągnięta w czasie”

Coraz częściej banki oferują także promocje „rozciągnięte w czasie”. Przykładowo Raiffeisen POLBANK (obecnie już nieistniejący bank, przejęty przez BGŻ BNP Paribas) ogłosił promocję, dzięki której można było uzyskać aż 550zł. Kwota bardzo duża, jak na premię po założeniu typowego konta osobistego. Była ona jednak stopniowo wypłacana przez okres roku – część jako premia na start, część jako 3% moneyback za zakupy, część jako premia końcowa itd. Chociaż jej uzyskanie miało swoje obostrzenia, których na bieżąco trzeba było pilnować, promocje uważam za bardzo atrakcyjną. I tutaj bardzo ważna uwaga – atrakcyjną zarówno dla klienta, jak i dla banku. Instytucje bankowe zauważyły bowiem, że klienci coraz częściej otwierają konta osobiste tylko po to, by zdobyć premię pieniężną, po czym zamykają rachunek. Z tego powodu najprawdopodobniej nastąpiła zmiana ich myślenia. Od pewnego czasu zaczynają się pojawiać promocje bankowe na wzór tej opisanej wyżej. Według mnie zarówno z punktu widzenia klienta, jak i banku jest to ruch w dobrą stronę.

Nie tylko gotówka

Coraz częściej banki zamiast gotówki oferują różnego rodzaju bony do marketów spożywczych, sklepów sportowych czy też portali aukcyjnych. Jest to spowodowane tym, że tego typu premia jest dużo tańsza dla banku. Nie wdając się w zbędne szczegóły – bank od tego typu bonusa zapłaci mniejszy podatek. I tylko od decyzji banku należy, czy w związku z tym zaoferuje nam większą premię, ale w postaci bonów, czy też różnicę w koszcie rozdysponowania premii pieniężnej i tej w postaci bonów zachowa dla siebie.

Oprócz gotówki i bonów w formie nagród pojawiają się czasami także telefony, tablety a nawet karnety na siłownię!

Czy zawsze warto?

Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie, kiedy warto zainteresować się daną promocją bankową w Twoim przypadku. Dla każdego z nas próg akceptowalności będzie inny – dla jednego będzie to 100zł, dla innego być może 500zł.

Promocje banków przy zakładaniu konta – te są najlepsze!

Niejednokrotnie można spotkać także ofertę założenia konta z kartą kredytową bądź też samej kredytówki. Te oferty są zazwyczaj najbardziej atrakcyjne. Tutaj realna wartość premii może wynieść od 200-300zł wzwyż, czasami nawet do około 800zł. Pamiętajmy jednak, że wnioskując o produkt kredytowy, powinniśmy używać go z głową, w czym pomoże napisany przeze mnie praktyczny poradnik o kartach kredytowych. Nie należy się jednak bać się kart kredytowych. Jeśli będziemy z nich mądrze korzystać, mogą być dla nas całkowicie darmowe. Co więcej, samo posiadanie karty kredytowej jest źródłem zniżek do wielu sklepów, kin i innych punktów handlowo- usługowych. Marki, w których otrzymamy rabaty są zależne od banku, z którym podpiszemy umowę o kartę kredytową. Oprócz tego regularnie spłacając kredytówkę, budujemy pozytywną historię kredytową, co polepsza nasz scoring BIK i pozwala na uzyskanie kredytu, np. na mieszkanie na atrakcyjniejszych warunkach niż w przypadku braku takiej historii.

Gdzie znajdę najlepsze promocje banków?

Na blogu staram wybierać się najlepsze okazje, dzięki którym naprawdę można sporo zarobić. Aktualne promocje zawsze znajdują się w zakładce „promocje bankowe”. Najbardziej atrakcyjne promocje banków przy zakładaniu konta i nie tylko znajdziecie także na banerach w prawym sidebarze.


Ostatnio popularne na blogu:

millennium konto firmowe - promocja rankomat 2

Ponad 3000 zł i darmowe konto firmowe Mój Biznes od Banku Millennium! Ostatnie dni promocji!

Bank Millennium ostro walczy o klientów firmowych - a my możemy na tym tylko skorzystać! Obecna edycja promocji jest wyjątkowa, ponieważ oprócz premii od Millennium zgarniemy bardzo łatwą ...
Promocje banków przy zakładaniu konta – co możesz zyskać?

Znów dostępny! Zegarek Garmin o wartości 700 zł po założeniu karty kredytowej Citibank! Proste warunki!

Hit ostatnich miesięcy powrócił! Citibank oferuje po założeniu karty kredytowej zegarek Garmin Venu Sq o wartości 700 zł! Warunki są naprawdę banalne (wykonywanie płatności kartą)! Promocja posiada ograniczoną ...
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top

💥 OSTATNIE CHWILE 💥 REKORDOWE 1200 ZŁ W PROMOCJI CITIBANK!

X