Jesteś tutaj
Główna > Poradniki > Ile kosztuje przelew natychmiastowy? Jak go zrobić?

Ile kosztuje przelew natychmiastowy? Jak go zrobić?

ile kosztuje przelew natychmiastowy
Oceń tego posta!
[Głosów: 1 Średnio: 5]

W ostatnim czasie przelewy są jedną z dominujących form płatności. Swoją popularność zyskały m.in. dzięki wygodzie oraz bezpieczeństwu transakcji.

Standardowy czas dotarcia przelewu od nadawcy do odbiorcy to jeden dzień roboczy.

Jeśli w ciągu danego dnia roboczego wyślemy przelew odpowiednio wcześniej, najprawdopodobniej odbiorca dostanie go jeszcze w tym samym dniu roboczym.

Czasami jednak zależy nam na tym, aby pieniądze dotarły na konto szybciej. Z pomocą przychodzi wtedy usługa przelewu natychmiastowego. Najczęściej musimy za niego niestety zapłacić, a to ile kosztuje przelew natychmiastowy zależy od wielu czynników.

Czym jest przelew natychmiastowy?

Przelewem natychmiastowym nazywamy typ przelewu, dzięki któremu pieniądze mogą trafić do odbiorcy nawet w przeciągu kilku do kilkunastu minut. Aktualnie w Polsce możemy nadać przelew natychmiastowy za pośrednictwem dwóch systemów: Express Elixir obsługiwanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową oraz BlueCash, za który odpowiada prywatna spółka Blue Media.

Ile kosztuje przelew natychmiastowy?

Najczęściej za przelew natychmiastowy musimy zapłacić około 5 zł. Czasami banki umożliwiają wykonanie kilku przelewów natychmiastowych za darmo w przeciągu miesiąca. Najbardziej korzystną ofertę dla klientów, którzy często wysyłają przelewy natychmiastowe ma Santander Bank Polska (dlatego warto założyć konto osobiste w Santander). Klienci tego banku mogą dokonywać tych płatności bez jakichkolwiek opłat.

Ile kosztuje przelew natychmiastowy dla firm?

Co jednak jeżeli jesteśmy przedsiębiorcą? W tym przypadku koszty przelewów natychmiastowych są często większe. Zwykle wahają się od 5 do 15 zł za pojedynczą płatność.

Bezpłatny przelew natychmiastowy – to możliwe

Zdecydowanie korzystniej wygląda sytuacja, gdy odbiorca i nadawca są klientami tego samego banku. Wtedy przelew natychmiastowy jest darmowy! W zdecydowanej większości przypadków (często z wyłączeniem godzin późnowieczornych i nocnych) przelew dotrze do odbiorcy od razu, bez konieczności ponoszenia przez nas żadnych dodatkowych kosztów! Nadajemy go jako zwykły przelew. Bank rozpoznając numer konta odbiorcy i ustalając tym samym, iż posiada on rachunek w tym samym banku co my, transferuje od razu do niego środki.

Czy w każdym banku możemy zrobić przelew natychmiastowy?

Chociaż przelewy natychmiastowe stają się standardem, to jednak wciąż możemy znaleźć banki, które nie oferują takiej usługi. Taki stan rzeczy powinien zmienić się w najbliższej przyszłości, jednak powinniśmy mieć na uwadze, że nie w każdym banku możemy obecnie zrobić przelew natychmiastowy.

Co jeżeli nasz bank nie oferuje przelewu natychmiastowego?

Okazuje się, że nawet jeżeli jesteśmy klientami banku, który nie oferuje przelewów natychmiastowych, to wciąż możemy szybko przelać pieniądze. Takie usługi oferuje wcześniej wspomniany system Blue Media. To, ile kosztuje przelew natychmiastowy w tym systemie zależy od kwoty jaką chcemy przelać. Za każde rozpoczęte 5 tys. zł koszt wynosi 5 zł.

Czy warto korzystać z przelewów natychmiastowych?

Przelewy natychmiastowe ułatwiają codzienne życie. Dzięki nim możemy być przekonani, że pieniądze w szybki sposób trafią do odbiorcy. Warto jednak porównać koszty przelewów natychmiastowych w różnych systemach i bankach, aby wybrać najlepszą dla nas opcję. Być może okaże się, że warto zmienić swoje konto osobiste na takie, które będzie oferowało bardziej atrakcyjne warunki użytkowania, także w aspekcie przelewów natychmiastowych.


Ostatnio popularne na blogu:

millennium konto firmowe - promocja rankomat 2

Ponad 3000 zł i darmowe konto firmowe Mój Biznes od Banku Millennium! Ostatnie dni promocji!

Bank Millennium ostro walczy o klientów firmowych - a my możemy na tym tylko skorzystać! Obecna edycja promocji jest wyjątkowa, ponieważ oprócz premii od Millennium zgarniemy bardzo łatwą ...
Ile kosztuje przelew natychmiastowy? Jak go zrobić?

Znów dostępny! Zegarek Garmin o wartości 700 zł po założeniu karty kredytowej Citibank! Proste warunki!

Hit ostatnich miesięcy powrócił! Citibank oferuje po założeniu karty kredytowej zegarek Garmin Venu Sq o wartości 700 zł! Warunki są naprawdę banalne (wykonywanie płatności kartą)! Promocja posiada ograniczoną ...
Łukasz
Moją misją jest dostarczanie Wam okazji bankowych najwyższej jakości. Chcę, aby Polak potrafił prawdziwie oszczędzać, żeby przestał w końcu płacić za swoje konto bankowe, żeby to bank płacił mu za posiadanie go w wybranym przez niego banku.

Dodaj komentarz

Top

💥 OSTATNIE CHWILE 💥 REKORDOWE 1200 ZŁ W PROMOCJI CITIBANK!

X